Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 12.10.2009 16:08:52

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

nowa ortofotomapa

W zasadzie, chciałem (niemalże) zapytać. Czy Wam też przy używaniu nowej, poprawionej i udoskonalonej wersji warszawskiej ortofotomapy, przychodzą na myśl rzeczy raczej brzydko pachnące? Dla mnie, to najnowsze osiągnięcie stołecznej informatyki, jest jedynie sporym kawałkiem łajna - z którego, co najgorsze, często muszę korzystać. Niestety. Jak tu nie być konserwatystą?

(będę wdzięczny, jeśli ktoś udowodni mi, że się mylę - może wówczas zacznę się zmuszać do polubienia tego dziadostwa)


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 12.10.2009 19:23:19

Belmont

Użytkownik

Zarejestrowany: 13.09.2009
Posty: 22

Re: nowa ortofotomapa

No więc... hm, mój polonista tępił tych, co zaczynali wypowiedź od "więc". A zatem, trawestując znanego satyryka ujmę to tak: nowa ortofotomapa jest stołecznym projektem informatycznym, który został wykonany na poziomie. Ten poziom jest niski. Zwyczajowo w pewnych kręgach kulturowych określa się go (tego pozioma - znaczy się) wyrażeniem "do d...", którego ja jednakowoż nie mogę w tym miejscu użyć, bo regulamin Forum zabrania stosowania słów, wyrażeń i sformułowań "uznanych powszechnie za". Tezę Kol. Chrisfoxa chciałem niniejszym obalić, ale zdaje się, że się nie da. A może ktoś wie, co legło u przyczyny tej doniosłej zmiany? Jeśli jest to wynik tendencji do wprowadzania zmian okresowych, to jest nadzieja, że ktoś to kiedyś zmieni. Na gorsze?

Offline

 

#3 12.10.2009 21:00:02

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: nowa ortofotomapa

chrisfox napisał:

(będę wdzięczny, jeśli ktoś udowodni mi, że się mylę - może wówczas zacznę się zmuszać do polubienia tego dziadostwa)

Przez grzeczność nie zaprzeczę...

Belmont napisał:

A może ktoś wie, co legło u przyczyny tej doniosłej zmiany?

Jeśli nie wiadomo o co chodzi......
Przecież stara mapa była do d... wiec trzeba było zrobić nową (a więc wypłata), za nowatorskie/autorskie rozwiązanie należy się co? nagroda itp. A że czasami  nie działa, no cóż, to koszt postępu .....

Offline

 

#4 12.10.2009 22:06:04

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: nowa ortofotomapa

Prawdę mówiąc, z rzeczy w miarę przydatnych (których w poprzednim modelu nie było), znalazłem tam tylko jedno - możliwość powiększenia zaznaczonego fragmentu. To jest dobre. Cała reszta rzeczywiście na poziomie (piwnicy). Wymyślny interfejs, badziewna nawigacja, brak pomiaru odległości (cóż mi po tym, że jest, kiedy nie działa), brak możliwości płynnego przesuwania mapy... Twórcy i decydenci napracowali się i zasłużyli, rzetelnie. Należy im się sprawiedliwy proces.

Aha, zabezpieczyli się też, przed nami. Nie zauważyłem możliwości kopiowania obrazka. Teraz będę musiał używać PrintScreen Nie dość, że dziady, to jeszcze złośliwe.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#5 12.10.2009 22:50:35

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: nowa ortofotomapa

po prostu copyright

Offline

 

#6 12.10.2009 22:59:15

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: nowa ortofotomapa

Rzeczywiście, parę kopów by im nie zaszkodziło.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#7 14.05.2013 12:52:46

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: nowa ortofotomapa

Swego czasu...

Belmont napisał:

Jeśli jest to wynik tendencji do wprowadzania zmian okresowych, to jest nadzieja, że ktoś to kiedyś zmieni. Na gorsze?

No właśnie. Dawno nie zaglądałem. Dziś mi się kliknęło i cóż widzę? Ano, nie widzę. Mojej ukochanej warstwy z mapą geodezyjną opisaną niegdyś jako lata - bodajże - 1939-41. To było jedyne, co mnie czasem na te nieszczęsne strony wabiło.

Pytanie do bywalców: jest to jeszcze gdziekolwiek osiągalne, czy nasi władcy uznali rzecz za całkowicie niepotrzebną obecnym mieszkańcom stolicy?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#8 14.05.2013 13:10:37

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: nowa ortofotomapa

chrisfox napisał:

Ano, nie widzę. Mojej ukochanej warstwy z mapą geodezyjną opisaną niegdyś jako lata - bodajże - 1939-41. To było jedyne, co mnie czasem na te nieszczęsne strony wabiło.

Nie pamiętam, jak ona wyglądała, ale jest Plan miasta z 1939, Ulice z 1939, Charakterystyczne miejsca z 1939 oraz Zdjęcia: 1935, 1936, 1945 - wydaje mi się, że nic więcej nie było

Pozdrawiam

Offline

 

#9 14.05.2013 17:19:48

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: nowa ortofotomapa

Już wiem. Bardzo prosta recepta. Trzeba wybrać opcję "zdjęcia" i później zaznaczyć rok 1936. Łatwizna.

Czy to jest logiczne i ma cokolwiek wspólnego z tzw. "zdrowym rozsądkiem", to już insza inszość.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#10 14.05.2013 21:44:00

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: nowa ortofotomapa

Biorąc pod uwagę, ze po zaznaczeniu roku 1936 otrzymujemy mapę 1939-41 to też mam podobne wątpliwości

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
NabĂ­zĂ­me samonosnĂŠ betonovĂŠ nĂĄdrĹže vhodnĂŠ na mapa fotowoltaiki