Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 10.07.2010 21:25:37

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Tydzień Dumy

Może nie do końca zgodnie z moimi osobistymi preferencjami, ale milcz serce, trzeba być tolerancyjnym.

Zaczyna się Tydzień Dumy przed paradą EuroPride

W sobotę w Nowym Wspaniałym Świecie zaczyna się Pride Week, czyli Tydzień Dumy poprzedzający paradę, która przejdzie ulicami Warszawy 17 lipca.
Na początek wernisaż wystawy fotograficznej Hanny Jarząbek "Lesbians and much more" (godz. 18, NWŚ, Nowy Świat 63). O godz. 19 spektakl "Enter" ("slamowana i śpiewana historia miłosna między dwoma mężczyznami, których dzieli bardzo wiele") - 1500 m2 do wynajęcia, ul. Solec 18. Bilety: 15 i 30 zł. W niedzielę - warsztat "Jak rozmawiać z młodzieżą o bezpiecznym seksie" (godz. 11, NWŚ) oraz spotkanie z Furią i redaktorkami czasopisma dla kobiet nieheteronormatywnych (godz. 15, NWŚ). O godz. 18.30 ambasada Luksemburga i Nowy Teatr zapraszają na przedstawienie teatralne "L'Annonce/Coming out", reż. Marc Baum. Nowy Teatr, ul. Puławska 37/39. Wstęp wolny.

W sobotę zaczyna też działać Lambda Café przy Żurawiej 24 lok. 4. - Można wpadać do nas od południa na kawę, herbatę. Zobaczyć, co robimy - zaprasza Yga Kostrzewa z Lambdy Warszawa, organizacji walczącej o prawa gejów i lesbijek. O godz. 16 otwarta zostanie wystawa pinsów gejowsko-lesbijkich. O godz. 20 pokaz filmu "Rocky Horror Picture Show". W niedzielę Lambda Café będzie otwarta od godz. 17. Na początek wystawa prac Daniela Sally, o godz. 20 pokaz filmu "Statek miłości".
Więcej imprez na pozostałe dni na: www.europride2010eu i www.lambdawarszawa.


Troszkę późno ten anons umieściłem, ale nie wątpię, że gdyby ktoś miał ochotę, jakoś się jeszcze włączy do zabawy i wspólnych działań na rzecz likwidacji rażących nierówności.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 14.07.2010 12:39:54

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Tydzień Dumy

Program na dziś i jutro:

środa:

Pride House

Klubokawiarnia Nowy Wspaniały Świat (ul. Nowy Świat 63):

* 12 - panel dyskusyjny z reprezentantami różnych związków wyznaniowych: "Co Biblia mówi o homoseksualności?". Prowadzenie: Szymon Niemiec z Wolnego Kościoła Reformowanego

* 15 - panel dyskusyjny: "Historia homoseksualności w Polsce" z udziałem m.in. historyka z Toronto Johna Stanleya i Krzysztofa Tomasika z "Krytyki Politycznej" * 17.30 - panel dyskusyjny pt. "Edukacja a LGBT" z udziałem m.in. Doroty Obidniak ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i nauczycielki Marty Konarzewskiej. Czy polska szkoła jest bezpieczna dla gejów i lesbijek? Jak to jest być homoseksualnym nauczycielem, nauczycielką?

* 20.30 - pokaz filmu pt. "Through My Eyes" (Gay Christian Network, USA, 2009, 46 min). Dokument opowiadający historie 20 młodych chrześcijan, którzy próbują pogodzić wiarę i seksualność

* 22 - koncert zespołu Double Trouble - "indietronika", electro, nu disco i remiksy klasycznych rockowych i popowych numerów

Lambda Café

Siedziba Lambdy (ul. Żurawia 24a/4)

* 20 - pokaz filmu pt. "Plotka" (Francja, reż. Francis Veber) - Francois Pignon wiedzie nijaki i nudny żywot księgowego w fabryce prezerwatyw. Kiedy nagle dowiaduje się, że zostanie zwolniony z pracy, wpada na świetny pomysł

EuroFilm Festiwal

Kinoteka (w Pałacu Kultury) - 17 dni z kinem LGBT

* 18 - "Vil Romance, (Argentyna 2008) - historia 18-letniego Roberto, który spotyka się z dużo starszym od siebie Raulem

* 20 - "Beyond Gay: The Politics of Pride" (Kanada, 2009). Reżyser dokumentu Bob Christie podąża za przewodniczącym ruchu Pride Vancouver Kenem Coolenem, który poznaje ruch LGBT z różnych miast świata, m.in. Warszawy, Sao Paulo, Moskwy i Nowego Jorku. Przed projekcją spotkanie z reżyserem filmu i głównym bohaterem Kenem Coolenem

Clubbing

*18 - Zwiąż Mnie (ul. 11 Listopada 22) - The Night With a Film and Afterparty

* 21 - ZOO Club (ul. Mazowiecka 13) - University of Fun. Students' Party! DJ Tofu. House & RnB

Inne

* 19 - spektakl "Enter" Teatru Nowego w klubie 1500 m2 do Wynajęcia (ul. Solec 18). Spektakl opowiada o związku 17-letniego Marcina z dużo starszym mężczyzną. Bilety: 30 i 15 zł

czwartek

Klubokawiarnia Nowy Wspaniały Świat

* 12-14. Prawodawstwo międzynarodowe a prawa LGBT. Prowadzenie: Agnieszka Torres de Oliveira (MSZ)

* 15-17 Instytucje równościowe w Europie na straży praw LGBT. Prowadzenie: Krzysztof Śmiszek, Goście: Katri Linna (Swedish Equality Ombudsman), polscy politycy

* 17.30-19.30. Różne barwy Trans. Prowadzenie: Fundacja Transfuzja

* 20-22. Eleven Men Out (Strákarnir okkar) (reż. Róbert I. Douglas,Islandia/Finlandia/Wlk. Bryt., 2005, 85 min). Przystojny i arogancki Ottar Thor jest gwiazdą piłki nożnej. Po wygranym meczu opowiada dziennikarzowi, że jest gejem - ku wielkiemu zaskoczeniu żony, byłej Miss Islandii, nastoletniego syna oraz ojca, własnego trenera z gatunku macho. Lekka i zadziorna komedia

* 22 - DJ set Marcelo El Flaco


(http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 … gn=1077927 )


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 14.07.2010 12:49:22

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Tydzień Dumy

Wczoraj (chyba wczoraj) była nadzwyczajna impreza a ja się nie wybrałem

Warsztaty w klubokawiarni Nowy Wspaniały Świat prowadziła wczoraj jedyna polska grupa drag kings Da Boyz. Tworzą ją trzy dziewczyny: Ania, Ola i Meggi Farat. Prowadzą wykłady w ramach queer studies organizowanych przez Kampanię przeciw Homofobii oraz występują z autorskim show. - Robimy to z myślą o ludziach, którzy chcą poeksperymentować z własną tożsamością

Całej masy powyższych wyrazów w życiu na oczy nie widziałem, ale gdyby tak poeksperymentować z tożsamością...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 14.07.2010 13:08:24

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Tydzień Dumy

I jeszcze trochę. Chodźmy wszyscy na paradę, tam będą naprawdę ciekawi ludzie. Nie wierzycie? Kilka wypowiedzi:

W dzisiejszych czasach ujawnia się nieelastyczność Kościoła. Np. ja, będąc w związku pozamałżeńskim, właściwie stale żyję w grzechu. (mówi pewna Pani Katoliczka)

Ludzie mają różne upodobania seksualne. Nie rozumiem, dlaczego wyklucza się akurat te, a nie inne. (...) Przecież możemy być dla siebie mili i nie utrudniać sobie życia. (Pan Rafał Dedyński)

Katarzyna Zwiernik, dekoratorka wnętrz z Gdańska, przyjeżdża sama. (...) jadę, jestem ciekawa, jak to wypadnie np. w porównaniu z Paradą Równości w Paryżu.

Pojechały na nią dwa lata temu.

- Coś niesamowitego. 75 platform, na jednej homoseksualni nauczyciele, na innych: lekarze, pracownicy linii lotniczych, jednopłciowe rodziny z dziećmi - wylicza Katarzyna. - Setki tysięcy ludzi, mnóstwo freaków, nagie kobiety.


To musiało być piękne. Homoseksualna Platforma Lekarzy, Homoseksualna Platforma Nauczycieli, Platforma Jednopłciowych Rodzin (to mi się kojarzy, ale nie wolno), nagie kobiety... My tu też mieliśmy kiedyś Paryż. Potem się trochę działo a potem...


Nareszcie coś dla nas:

Nie jesteśmy normalni. Norma to coś narzuconego przez większość. My jesteśmy mniejszością.

Jesteśmy. U siebie jesteśmy mniejszością. Nie myślcie sobie czasem, że jesteście normalni.


materiały pochodzą stąd: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 … iesz_.html


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#5 14.07.2010 21:29:45

ines

Użytkownik

7543924
Zarejestrowany: 14.03.2009
Posty: 251

Re: Tydzień Dumy

Uczestnicy Tygodnia Dumy mogą być naprawdę dumni z szumu medialnego, jaki zrobili. Codziennie prasa raczy nas informacjami na ten temat. Ostatnio np. poinformowano, że uczestnicy parady w najbliższą sobotę zablokują swoich pochodem pół miasta - od Placu Bankowego po Plac Konstytucji.

Offline

 

#6 14.07.2010 23:16:43

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Tydzień Dumy

O, tak. Poprawni jesteśmy bardzo. Aby się przypodobać innym, potrafimy czasowo zamknąć stolicę. Co innego, gdyby jakaś warszawska drużyna chciała w sierpniu uczcić rocznicę Powstania. Co to, to nie, nawet tolerancja musi mieć granice, by nie prowadzić do anarchii.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#7 16.07.2010 16:10:11

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Tydzień Dumy

Tak się zastanawiałem - akurat przywiało mnie na rzadko odwiedzane Krakowskie - co to też tam się dzieje takiego... (zabrakło mi słowa). A to były tylko (cytuję) warsztaty tańca latynoamerykańskiego dla par jednopłciowych pod pomnikiem Kopernika. Czyżby Kopernik tez był jednopłciowy?

Z atrakcji bieżących, najbardziej mi się spodobał spacer po stolicy z dodatkowym akcentem na miejsca o szczególnym znaczeniu dla społeczności LGBT. Co to za miejsca? Na Dynasy ich zaprowadzili, czy zawieźli na Mińską?

Gdyby ktoś chciał - 19.50 - kolacja szabatowa - Kampania przeciw Homofobii i zaprzyjaźnione organizacje żydowskie zapraszają na rozpoczynającą szabat kolację.

(piękna rzecz, ale chyba pójdziemy innym razem - kiedy będzie Kampania przeciw Czemuś Innemu)


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#8 16.07.2010 17:02:57

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Tydzień Dumy

Jeszcze Słowo na Sobotę:

Pięć kontrmanifestacji zgłosili do stołecznego ratusza przeciwnicy Europride.

Jako pierwsi, jeszcze przed oficjalnym zgłoszeniem parady, do boju przystąpili narodowcy. (...) Marsz Grunwaldzki. Wystartuje o godz. 11 z pl. Na Rozdrożu (spod pomnika Romana Dmowskiego) i Traktem Królewskim przejdzie na pl. Piłsudskiego. - Wszyscy wiedzą, że chodzi o sympatyków ONR i NOP. Świadczy o tym miejsce zbiórki, trasa przemarszu i powód zgromadzenia.

(...)

Ruch Suwerenność Narodu Polskiego przygotowuje marsz pod hasłem: "Protest przeciwko obrażaniu uczuć religijnych i promowaniu zachowań niemoralnych". Sympatycy mają przejść dokładnie tą samo trasą co przedstawiciele mniejszości seksualnych w godz. 13-21.

(...)

Kolejny marsz ruszy o godz. 12 z pl. Piłsudskiego. Organizator (osoba prywatna) spodziewa się 300 osób. Przejdą ul. Królewską i Marszałkowską na pl. Bankowy, akurat w miejscu zbiórki Europride. Cel zgromadzenia: "Marsz w obronie chrześcijańskich korzeni Europy".

I jeszcze dwie stacjonarne pikiety. Obie na 100 osób, obie w godz. 11-18. Pierwsza ma prezentować swoje racje na placu Trzech Krzyży, druga na pl. Konstytucji. Czyli w miejscach, którymi przejdzie Europride. Cel zgromadzenia: "Pikieta przeciwko promocji zboczeń".


Cóż za niepoprawne sformułowania. "obrażaniu", "Niemoralnych", "zboczeń"... Po prostu obrzydliwe. Ci, którzy tak boleśnie piszą, chyba sami nigdy w życiu nie byli zboczeni. Zamiast "niemoralnych", proponuję używać słowa "alternatywnych". Zboczenia, powinno się nazwać "zachowaniami euroakceptowalnymi". Mam kłopot z obrażaniem. "Alternatywna afirmacja"?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#9 17.07.2010 14:33:11

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Tydzień Dumy

Rzuciłem okiem na obrazki z wczorajszego spaceru. Chyba nie byli na Dynasach. Komentarz mówi, że pokazywano im miejsca przyjazne (im). Ciekawe, czy zahaczyli o Plac Trzech Krzyży. Tam też kiedyś było takie miejsce. Swoją drogą, jest nisza. Mamy warszawską stronę z miejscami żydowskimi, teraz czas na portal Historyczne gejowskie miejsca w Warszawie. Niniejszym informuję, iż zastrzegam sobie prawa autorskie do podanej nazwy.

Miło się dowiedzieć, że:
(...)stołeczni policjanci przeszli specjalne szkolenie z przeciwdziałania homofobii. - Wiemy, jak zachować się z szacunkiem i godnością

Czy analogiczne szkolenia dałoby się też dla nich przeprowadzić w kwestii traktowania ludności bardziej tradycyjnie zorientowanej?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#10 18.07.2010 19:02:45

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Tydzień Dumy

I co? Nikt się nie wybrał? Strażnik Tolerancji nie mógł pójść, bo trzymał rękę na pulsie, sprawdzając co chwila, czy czegoś nie napisałem. Ja też nie byłem - jak zwykle, brakło czasu na przyjemności


Parę fragmentów z relacji. Wyrwanych z kontekstu, nieuszeregowanych i tendencyjnych. Każdemu wolno dokonywać własnego wyboru, mnie też. Chamskie i prowokacyjne komentarze także - jak sądzę - nikogo nie zdziwią.

W radosnym tłumie paradujących osób widac loga m. in. SDPL i Google. Są też odniesienia historyczne, np. "Pod Grunwaldem też walczyli geje!"

(...)na chodniku stoi mężczyzna z transparentem "Zboczeńcy do Berlina"(...)


Czy to ostatnie nie godzi w tradycyjną przyjaźń polsko-niemiecką?


(...)na ulicach pojawili się ludzie, którzy próbują nawracać uczestników parady(...)

Przeciwnicy parady trzymają transparent: "Eurosodoma nie ma przyszłości" i kropią uczestników... wodą święconą


Co do tej przyszłości, raczej się Państwo mylicie. Pokropek nie zaszkodzi.


(tendencyjnie wybrane ze stron http://warszawa.naszemiasto.pl/ )


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#11 18.07.2010 19:40:35

ines

Użytkownik

7543924
Zarejestrowany: 14.03.2009
Posty: 251

Re: Tydzień Dumy

chrisfox napisał:

Tak się zastanawiałem - akurat przywiało mnie na rzadko odwiedzane Krakowskie - co to też tam się dzieje takiego... (zabrakło mi słowa). A to były tylko (cytuję) warsztaty tańca latynoamerykańskiego dla par jednopłciowych pod pomnikiem Kopernika. Czyżby Kopernik tez był jednopłciowy?

Nie wiesz, że Kopernik była kobietą ?

Offline

 

#12 18.07.2010 23:01:16

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Tydzień Dumy

To może Curie-Skłodowska też?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#13 19.07.2010 00:05:10

Docent

Użytkownik

Skąd: Stąd, stamtąd, zewsząd
Zarejestrowany: 22.09.2007
Posty: 86

Re: Tydzień Dumy

To akurat nie najlepszy przykład...

Offline

 

#14 19.07.2010 07:01:08

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Tydzień Dumy

Seksistowsko się tu zrobiło. A rozpoczynałem ten wątek w duchu tolerancji


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
nova-paka.ibetonovejimky.cz przegrywanie kaset vhs warszawa Szamba betonowe Radomsko mapa fotowoltaiki