Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 24.07.2010 22:43:13

 osa

Użytkownik

Zarejestrowany: 21.01.2008
Posty: 98

'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

animacja 3D przygotowana przez studio Platige Image
http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1666427,0, … omosc.html
(tu można zobaczyć 28 sek. tego filmu)

"Miasto Ruin" to ponad 5 minut nieprzerwanego obrazu lotniczego.
Produkcja filmu trwała 2 lata.
- Film od 1 sierpnia będzie można zobaczyć w dwóch miejscach muzeum. W samolocie będzie pokaz 2D. Trójwymiarowy film będziemy mogli oglądać w budowanej właśnie nowej sali kinowej na terenie muzeum. Jej otwarcie zbiegnie się z uroczystymi obchodami 66 rocznicy powstania - tłumaczy Ołdakowski.


Jeśli wypłaczesz już wszystkie swoje łzy, zacznij się śmiać
Amos Oz

Offline

 

#2 24.07.2010 23:54:23

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

Zobaczymy. To smutne, ale znając różne przedsięwzięcia popularyzatorskie, zbyt wiele sobie nie obiecuję. Inna rzecz, że na ogół, gdy nastawiam się sceptycznie, efekt okazuje się zupełnie inny. Mam nadzieję, ze i tym razem tak będzie.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 26.07.2010 09:49:20

 osa

Użytkownik

Zarejestrowany: 21.01.2008
Posty: 98

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

chrisfox napisał:

Zobaczymy. To smutne, ale znając różne przedsięwzięcia popularyzatorskie, zbyt wiele sobie nie obiecuję. Inna rzecz, że na ogół, gdy nastawiam się sceptycznie, efekt okazuje się zupełnie inny. Mam nadzieję, ze i tym razem tak będzie.

Może będzie dobrze. Bo fotki z filmu są ciekawe. Tylko żal, że taki króciutki ten film.
Chciałoby się więcej zobaczyć.
http://www.tvn24.pl/12453,2359868,0,0,1 … iamax.html


Jeśli wypłaczesz już wszystkie swoje łzy, zacznij się śmiać
Amos Oz

Offline

 

#4 26.07.2010 11:19:16

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

http://www.miastoruin.pl/
jest trailer, jest paczka przyzwoitych kadrów do ściągnięcia
Niestety, po obejrzeniu tych ostatnich, zwłaszcza z okolic, o których mam względne pojęcie, nie nastroiło mnie to zbyt optymistycznie (i wczale nie chodzi o przekaz animacji). Nie krytykuję oczywiście ogromnego wysiłku włożonego w stworzenie tego obrazu, bo byłoby to zupełnie nieuprawnione. Zresztą, każdy może sobie ściągnąć, ocenić i samemu się poczepiać Taki efektowny produkt dla przeciętnego zjadacza chleba.

Offline

 

#5 26.07.2010 16:13:49

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

Uprzedziłeś mnie. Ja się oczywiście czepiam z pozycji ultraortodoksyjnych, uznając wielkość przekazu i potrzebę tworzenia takich dzieł. Moje zastrzeżenia dotyczą - jak zwykle - szczegółów. Niestety, nie wystarczy mi samo morze ruin. Jeden rzut oka i od razu pytam: a gdzie się podziała taka na przykład Bonifraterska 15?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#6 26.07.2010 16:27:52

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

Spojrzałem teraz uważniej (przedtem miałem tylko małe obrazki i bardzo się spieszyłem). Wybaczcie, to jakaś tragiczna pomyłka. Na Lesznie zapomnieli nawet o Sądach i kościele Narodzenia NMP. Szpital św. Zofii i sąsiednia szkoła totalnie zrujnowane, znikł Szpital Ewangelicki i budynek warsztatów na Pawiaku. Smutek ogarnął mnie wielki - i nie dlatego, ze widać ruiny. Paru chłopaków ma pojęcie o komputerze - o historii mojego miasta już nieco mniejsze. A wystarczyło choćby zapytać

(a gdzie na Pawiaku drzewo? - czyżby Deczkowski je sobie wymyślił?)

Masiakra, jak mówił pewien mocno pigmentowany Ebuke z sympatycznego serialu o akademiku.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#7 26.07.2010 16:49:01

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

Okolice Pl. Muranowskiego też wyglądają "zabawnie". Fajne są też te zielone łąki na zachód od Żelaznej.
Żeby nie było - to, że są takie kwiatki, to nie wina ludzi z Platige. Oni mają prawo nie wiedzieć. Ale byli zaproszeni poważni konsultanci. Materiałów porównawczych też jest wbrew pozorom całkiem sporo. I co? Ano to co widać...

Offline

 

#8 26.07.2010 16:56:31

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

chrisfox napisał:

Wybaczcie, to jakaś tragiczna pomyłka.

Oj szkoda bo z wielką nadzieją wybierałam się do MPW żeby zerknąć na ten projekt

edit: wywaliłam część postu bo napisaliśmy  z Fryderykiem mniej więcej to samo w tym samym czasie

Ostatnio edytowany przez emka 1471 (26.07.2010 17:00:59)

Offline

 

#9 26.07.2010 16:57:08

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

roox napisał:

byli zaproszeni poważni konsultanci. Materiałów porównawczych też jest wbrew pozorom całkiem sporo. I co?

Nie można było lepiej tego ująć. Ano, właśnie. Są materiały, są ludzie, którzy wiedzą. Pies tam takich ganiał, zrobi się coś fajnego, nie ma sensu pytać o jakieś starocie. Sponsorzy dali kasę - malujemy, a żywo! Była Warszawa zrujnowana? Była. No to pieprzniemy sobie jakiś fajne ruinki tu i ówdzie. Kolorowe, trójwymiarowe, zajebiaszcze. Dzieciom się będzie podobało a i wieśniacy docenią, że tak ładnie się teraz dla nich buduje, bo tamta Warszawa - widać gołym okiem - była mocno dziadowska.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#10 26.07.2010 17:14:46

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

chrisfox napisał:

roox napisał:

byli zaproszeni poważni konsultanci. Materiałów porównawczych też jest wbrew pozorom całkiem sporo. I co?

Nie można było lepiej tego ująć. Ano, właśnie. Są materiały, są ludzie, którzy wiedzą. Pies tam takich ganiał, zrobi się coś fajnego, nie ma sensu pytać o jakieś starocie. Sponsorzy dali kasę - malujemy, a żywo! Była Warszawa zrujnowana? Była. No to pieprzniemy sobie jakiś fajne ruinki tu i ówdzie. Kolorowe, trójwymiarowe, zajebiaszcze. .

A ja bym jednak powtórzyła za Fryderykiem, że nie jest to tak dokońca wina ludzi z Platige oni znają się na swojej robocie i takie było ich zadanie. Jeżeli już to winą obarczać powinniśmy ludzi, którzy zwą się historykami a ich zadaniem była konsultacja i zapewne zatwierdzenie tego co powstało.

Offline

 

#11 26.07.2010 17:42:39

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

A czy ja mówię, czyja to wina? Mówię, co wyszło. Oni strasznie chcieli coś zrobić - w zarabianiu pieniędzy za ciężką pracę nie ma nic złego. Ten, kto dobrze wykonuje, co mu każą, jest w porządku. Ten, kto każe robić coś takiego i później akceptuje wyniki... a, to co innego.

Skądinąd, miałem troszkę do czynienia z takimi właśnie technokratami od 3D-rekonstrukcji Warszawy. Dawno temu, na (nie do końca) śp. forum MPW. Był tam taki człowiek, który na podstawie dwóch marnych zdjęć ogłaszał, ze już może zrekonstruować Żelazną na odcinku Chłodna-Leszno. I tu - obawiam się - było dość podobnie. Dajcie kasę, odwalimy coś fajnego, bo mamy warsztat. Ten pokaz na pewno będzie piękny, efektowny, poruszający - i wielu ludziom sporo może on dać. Tego nie kwestionuję. Niemniej, z prawdziwą Warszawą - już widać - nie ma on zbyt wiele wspólnego. Wydano mnóstwo pieniędzy na coś, co jednak bardziej kojarzy mi się z produkcjami Disneya, niż naszą skromną dziadowską ortofotomapą. Jest prawda czasu i prawda komputera - ta druga o wiele ładniejsza. Szkoda - zapewne za te same pieniądze dałoby się zrobić coś o wiele bardziej prawdziwego.

emka 1471 napisał:

takie było ich zadanie

O, właśnie o to chodzi


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#12 26.07.2010 21:59:14

polex

Użytkownik

Zarejestrowany: 2.02.2009
Posty: 302

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

Biłem się przez pewien czas z własnymi myślami: napisać coś czy siedzieć cicho. I jakoś się tak dzieje, że same paluchy wlazły na klawiaturę.
A skąd taki dylemat? Ano stąd, że mam cokolwiek inne zdanie aniżeli Wy. Na wszelki wypadek z góry uprzedzę: Wasze "malkontenctwo" jest usprawiedliwione Waszą wiedzą.

Sądzę, że w niewłaściwy sposób podeszliście do tego przedsięwzięcia. To tak jakby wytykać reżyserowi filmu fabularnego opartego na faktach autentycznych, że nadał odtwórcy jednej z ról inne imię aniżeli miał autentyczny bohater, a w dodatku nie zadbał o jego kolor włosów, który miał jego pierwowzór. Tak, wiem - to nie to samo, ale właśnie tak odebrałem Wasze uwagi.

"Miasto Ruin" to właśnie taki "film fabularny". Gdyby zaś zapowiedziany został jako dokument to wówczas błędy, które mu wytknęliście byłyby oczywistymi bublami. Sądzę, że póki co (do czasu obejrzenia całości) ważne jest jak film jest odbierany np przez uczestników PW - przepraszam - uczestnika PW (słyszałem dotąd pozytywną wypowiedź jednego).
Chyba niewiele zaryzykuję, jeśli założę, że film będzie miał wielu usatysfakcjonowanych widzów. I to zarówno od strony warsztatowej, jaki (mimo wszystko) merytorycznej.


I już na koniec: oczywiście rola konsultantów takiego przedsięwzięcia jest b. istotna. Fakt, że nie wychwycili tych braków, które Wy zauważaliście może nie świadczyć o nich najlepiej. Ale może być i tak, ze "wina" leży po stronie materiału archiwalnego, którzy twórcy obrabiali. Tego akurat nie wiem i piszę o tym czysto hipotetycznie.


Gdy patrzę w twe oczy zmęczone jak moje
To kocham to miasto zmęczone jak ja
Gdzie Hitler i Stalin zrobili co swoje
Gdzie wiosna spaliną oddycha

Offline

 

#13 26.07.2010 22:34:31

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

Analitycznie

polex napisał:

mam cokolwiek inne zdanie aniżeli Wy

To jest dozwolone (choć raczej nie powinno ) i pewnie się nie obrazimy.

polex napisał:

Chyba niewiele zaryzykuję, jeśli założę, że film będzie miał wielu usatysfakcjonowanych widzów. I to zarówno od strony warsztatowej, jaki (mimo wszystko) merytorycznej.

Ależ ja o tym wspominałem, bardzo wyraźnie i całkiem poważnie - o jakoś tak:
Ja się oczywiście czepiam z pozycji ultraortodoksyjnych, uznając wielkość przekazu i potrzebę tworzenia takich dzieł
Jestem przekonany, że rzecz się będzie podobać i jestem przekonany, że może odegrać pzytywną role, choćby budząc zainteresowanie tematem - ale, jak podkreślam, ja (my) nie o tym.

polex napisał:

I już na koniec: oczywiście rola konsultantów takiego przedsięwzięcia jest b. istotna. Fakt, że nie wychwycili tych braków, które Wy zauważaliście może nie świadczyć o nich najlepiej. Ale może być i tak, ze "wina" leży po stronie materiału archiwalnego, którzy twórcy obrabiali.

Tu jest pies - dość paskudny - pogrzebany. Otóż:
- Braki, które my pozwoliliśmy sobie wychwycić, są widoczne natychmiast, jednym okiem i już w tych paru kadrach, które nam łaskawie teraz udostępniono - w takiej masie, że aż się nie chce ich wymieniać. Sądząc po tym, co już widziałem, strach pomyśleć, jak wygląda całość.
- Jakiż to materiał archiwalny szanowni twórcy obrabiali, skoro nie było na nim widać podstawowych, charakterystycznych budynków? Twórcy nie są raczej niewidomi i nie śmiem wątpić w ich kwalifikacje intelektualne. Narzuca się myśl, że po prostu uznali takie drobiazgi jak Sądy, kościół na Lesznie i bardzo wiele innych, za całkowicie nieistotne. Ja się nie czepiam tego, że nie ma jakiejś tam kamieniczki. Niestety, całkowicie zlekceważono naprawdę ważne i znane obiekty. Wierzyć się nie chce, że twórcy ani konsultanci takich braków nie dostrzegli. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to że wcale ich one nie obeszły.

A swoją drogą, te tereny zielone na zachód od Żelaznej, wyglądają naprawdę zachęcająco. Jak jakieś Sady Żoliborskie

I coś jeszcze chciałbym dodać, wyjaśniając nieco przyczyny naszego zajadłego malkontenctwa. Tak mało mamy rzetelnych przekazów o wyglądzie tamtej Warszawy (nie mam na myśli konkretnego momentu - dla mnie już lata siedemdziesiąte to zupełnie inne miasto). Powstaje dzieło, na które będą patrzeć tysiące. Rzecz jest potrzebna, mogłaby wiele dobrego uczynić. I co? Miała być jakość a wyszło jakoś takoś


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#14 26.07.2010 23:41:54

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

polex napisał:

Wasze "malkontenctwo" jest usprawiedliwione Waszą wiedzą

Nie w moim przypadku. Ja wystąpiłam tu w roli obrońcy Studia wykonującego grafikę i wrzucania go do "jednego worka" jako współwinnego nie dociągnięć.
Dostali zlecenie i się z niego całkiem nieźle wywiązali. Efekt wizualny (nie merytoryczny) jest bardzo przyzwoity. Jest to zapewne grupa ludzi zajmująca się na codzień reklamami i filmami animowanymi w szerokim zakresie tematów. Nie jest możliwe aby posiadali dogłębną wiedzę historyczną, przyrodniczą, farmakologiczną czy z jakim tam jeszcze innym tematem przyjdzie im się zmierzyć. Szkoda, że oni też obrywają za nie solidość ludzi którzy mieli przygotować materiał od strony historycznej. To tak jakby operatora kamery czynić odpowiedzialnym, że w filmie jedzie nie ten model czołgu a pan z Wermachtu zamiast wojskowych butów założył klapki plażowe. Za takie rzeczy odpowiadają przygotowani do tego ludzie.

I tu Krzysztof ma racje uważając, że albo dobrano niewłaściwych ludzi albo materiały były do bani co trochę spaskudziło efekt końcowy. Fajnie jakby też trochę spaskudziło wysokość wynagrodzeń (tych konsultantów oczywiście mam na myśli )

Ostatnio edytowany przez emka 1471 (26.07.2010 23:42:43)

Offline

 

#15 27.07.2010 08:33:20

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

Zaczynamy się kręcić w kółko. Tak się z Moniką zgadzamy, że aż nie możemy sporządzić wspólnego komunikatu

Będzie w punktach i postaram się, aby były krótkie:

1. Rzecz jest potrzebna, bardzo - i na pewno uczyni wiele dobrego.
2. Nie mam pretensji do tych, którzy te domki na wirtualnej makiecie ustawiali.
3. Uważam, że projekt - nie wykonanie - został fatalnie spaskudzony.
4. Wykonawcom zapewne było wszystko jedno, co tam namalują - jednak ktoś (kto?) im nie powiedział dokładnie, co mają malować.
5. Takie dzieło zapewne parę złotych kosztowało.
6. Te pieniądze można było wykorzystać lepiej - nie podnosząc kosztów. Chyba, że płacono za sztukę (jedna zrujnowana kamienica - 20 groszy, 50 groszy czy 7800 zł - mniejsza o kwotę).
7. Jeśli Dolny Mokotów na zachód od Żelaznej znacząco obniżył koszty, trzeba tam było umieścić kilka pożarów czy chmurę, zadymić okolicę i już by było o wiele lepiej.
8. Nie wierzę, że materiały były do niczego. Jeśli się zajrzy gdziekolwiek, widać, co być powinno. Nie są mi znane materiały, na których okolice Leszna wyglądają tak właśnie, jak na dostępnym obrazku.


Jeden jeszcze szczegół. Taki np kościół św. Augustyna, odtworzono (z tego, co widzę) bardzo przyzwoicie. Sąsiadujący z nim Pawiak to już całkiem swobodna wizja - przy czym można nie wiedzieć, jak wyglądały ruiny budynków, ale o charakterystycznym drzewie parę osób jednak chyba słyszało. Itd.

Ludzi, którzy wykonali film, zapewne dobrano właściwych. Ci, którzy projekt przygotowywali, konsultowali, zatwierdzali i odbierali (bo chyba był jakiś odbiór?), jakoś tak troszkę się chyba nie sprawdzili.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#16 27.07.2010 09:40:39

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

chrisfox napisał:

A swoją drogą, te tereny zielone na zachód od Żelaznej, wyglądają naprawdę zachęcająco.

Już wiem! To "Dziki Zachód", stąd pewnie ta preria

Offline

 

#17 27.07.2010 09:58:28

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

No tak. Bizonów nie widać, bo ich produkcja ruszyła w Płocku dopiero w latach siedemdziesiątych.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#18 27.07.2010 14:26:50

polex

Użytkownik

Zarejestrowany: 2.02.2009
Posty: 302

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

To znów ja; mniej kpiarsko niż Wy.
Otóż znalazłem (o dziwo, na stronie Legii!) parę informacji, które odsłaniają kuchnię tego przedsięwzięcia, a m.in.:

http://www.legia.net/images/news/img6/miastoruin_obiekty.jpg

a także

„MIASTO RUIN” W LICZBACH
• 63 000 ręcznie wstawianych modeli budynków
• 7 500 klatek, każda składająca się z 50 warstw
• 1 600 zdjęć
• 35 odwzorowanych szczegółowo obiektów historycznych
• 30 osobowa ekipa grafików
• 6 miesięcy kompozycji (łączenia obrazu w jedną całość)
• 2 miesiące nieprzerwanego renderingu

oraz konsultanci historyczni - Krzysztof Jaszczyński i Ryszard Mączewski

Tutaj cały tekst


Gdy patrzę w twe oczy zmęczone jak moje
To kocham to miasto zmęczone jak ja
Gdzie Hitler i Stalin zrobili co swoje
Gdzie wiosna spaliną oddycha

Offline

 

#19 27.07.2010 14:40:06

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

No właśnie. Tyle pracy i co z tego wyszło?

Konsultanci znakomici - czyżby więc nikt ich nie posłuchał?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#20 27.07.2010 14:41:24

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

polex napisał:

To znów ja; mniej kpiarsko niż Wy.
Otóż znalazłem (o dziwo, na stronie Legii!) parę informacji, które odsłaniają kuchnię tego przedsięwzięcia, a m.in.:

http://www.legia.net/images/news/img6/m … biekty.jpg

a także

„MIASTO RUIN” W LICZBACH
• 63 000 ręcznie wstawianych modeli budynków
• 7 500 klatek, każda składająca się z 50 warstw
• 1 600 zdjęć
• 35 odwzorowanych szczegółowo obiektów historycznych
• 30 osobowa ekipa grafików
• 6 miesięcy kompozycji (łączenia obrazu w jedną całość)
• 2 miesiące nieprzerwanego renderingu

oraz konsultanci historyczni - Krzysztof Jaszczyński i Ryszard Mączewski

Tutaj cały tekst

Polex, mam wrażenie, że podaleś te dane aby pokazać ogrom pracy nam, wrednym prześmiewcom. Ja te dane doskonale znam, zresztą łatwo je odszukać.
Może nie dość wyraźnie napisałem - w najmniejszym stopniu nie podważam wysiłku włożonego w ten projekt. Przeciętny zjadacz chleba i tak będzie zachwycony.
Nazwisk konsultantów też przez grzeczność nie wymieniałem - tym bardziej to zaskakuje. Ale zdania co do zbyt swobodnego potraktowania pewnych obiektów i okolic nie zmienię. Ot i wszystko. Moje prawo mieć taką opinię.

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Alberghi BrunsbĂźttel