Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 22.10.2010 19:32:50

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

"Syrenka w sieci" - trzecia edycja

Jakiś czas temu, otrzymałem mail:

Drodzy internauci!
Po zeszłorocznym sukcesie konkursu na najlepsze strony internetowe o Warszawie zespół miesięcznika „Stolica” już pracuje nad kolejną edycją.
(...)
informujemy, że uroczystość wręczenia nagród połączona z koncertem trio akordeonowego odbędzie się
23 października w księgarni TRAFFIC CLUB (trzecie piętro) przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
W najbliższym czasie prześlemy informację o stronach nominowanych do nagrodzenia.
Będzie nam niezwykle miło, jeśli zaszczycą nas Państwo swoją obecnością podczas finały konkursu "Syrenka w sieci".


Informacji o nominacjach jakoś do dzisiejszego wieczora nie przysłali. Jak nietrudno zauważyć w cytowanym tekście, nie podano też godziny wydarzenia. Parę dni temu usiłowałem sprawdzić ją na stronie Trafficu - owszem, była. Gwoli ścisłości, nawet dwie - (do wyboru?) - 12.00 i 19.00 Dziś już jest dobrze, wybrano wariant pośredni - trzynastą. Gdyby ktoś miał ochotę zajrzeć i w naszym imieniu zaszczycić, serdecznie polecam.

Program uroczystości jest jakiś taki:

- debata "Przyszłość internetu - gdzie są granice"
- koncert tria akordeonowego "Free Accordions"
- wręczenie nagród twórcom najlepszych warszawskich i mazowieckich stron i blogów

Partnerzy i sponsorzy: (m. in.) warszawa1939.pl, www.dawnyrembertow.pl, www.werttrew.fora.pl - będzie więc okazja ujrzeć kogoś z wielkich, a może nawet dotknąć skraju szaty.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 23.10.2010 09:39:54

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: "Syrenka w sieci" - trzecia edycja

chrisfox napisał:

Partnerzy i sponsorzy: (m. in.) warszawa1939.pl, www.dawnyrembertow.pl, www.werttrew.fora.pl - będzie więc okazja ujrzeć kogoś z wielkich, a może nawet dotknąć skraju szaty.

"Partnerzy i sponsorzy". Uśmiałem się do łez.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#3 23.10.2010 09:52:47

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: "Syrenka w sieci" - trzecia edycja

A czy ja napisałem, że to nie jest do śmiechu?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 24.10.2010 09:24:53

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: "Syrenka w sieci" - trzecia edycja

Oficjalnych informacji jakoś nie zauważyłem - przecież to było dopiero wczoraj, stanowczo wystarczy opublikować komunikat w poniedziałek, czy kiedyś tam - w końcu się nie pali. O ile czegoś nie pokręciłem, nagrodę otrzymała strona Chwastowisko warszawskie - http://chwastowisko.wordpress.com/ . W pierwszej chwili nieco mi się to wydało dziwne, ale... Nie, rzecz jest naprawdę fajna. Nareszcie nie jest to jedno z rozpowszechnionych miejsc, w których imigranci zachwycają się kolejnymi szklanymi pudełkami i nawołują do jeszcze szybszej likwidacji miasta na rzecz ogrodzonych gett dla nieszczęśników przemocą oderwanych od roli. Chwastowisko jest stroną o roślinkach i zwierzątkach - mieszkańcach naszych trawników i innych terenów zielonych. Rozbudowaną, zrobiona z widoczną pasją - i z pomysłem. Po pierwszym - przyznam, dość sceptycznym - podejściu, zacząłem oglądać z rosnącą przyjemnością. Zajrzyjcie w wolnej chwili, moim zdaniem warto - choćby po to, żeby na chwilę oderwać się od tych wszystkich strzelanin (jeszcze przed momentem na tzw. "dzień dobry", czytałem sobie właśnie o obozie w Rembertowie). Miła, ciekawa, dobrze zrobiona strona. Szczere gratulacje dla autorki


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#5 24.10.2010 18:15:58

balcerek

sekcja gimnastyczna

Zarejestrowany: 19.03.2007
Posty: 628
WWW

Re: "Syrenka w sieci" - trzecia edycja

Autorkę tej strony troszkę znam wirtualnie. Prowadzi jeszcze fotoblog:

http://swiatnaszkolorowy.blox.pl/html

Offline

 

#6 24.10.2010 18:53:02

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: "Syrenka w sieci" - trzecia edycja

Zainteresowania mamy różne - ale te obrazki... Przepiękne. Jako niegdyś fotografujący, chylę czoła.

I jeszcze rozpoznać, który insekt jest który... szaconeczek.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#7 24.10.2010 21:56:37

balcerek

sekcja gimnastyczna

Zarejestrowany: 19.03.2007
Posty: 628
WWW

Re: "Syrenka w sieci" - trzecia edycja

chrisfox napisał:

I jeszcze rozpoznać, który insekt jest który... szaconeczek.

Tak, to naprawdę sztuka. Sam trochę pstrykam, że tak powiem, owady i wielokrotnie pomogła mi przy identyfikacji.

A przy okazji podepnę się pod cudzy sukces i zaproszę do siebie.
Na tym blogu dla niepoznaki działam pod kryptonimem winrich

www.owadybezcenzury.blox.pl

Offline

 

#8 24.10.2010 22:49:54

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: "Syrenka w sieci" - trzecia edycja

A owszem, zaglądałem tam już kiedyś (w ramach akcji "Czym się zajmują współpracownicy?" ). Niezwykle apetyczne zdjątka, patrzę z przyjemnością, choć tematyka trochę nie moja.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#9 25.10.2010 08:23:29

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: "Syrenka w sieci" - trzecia edycja

A wracając jeszcze na moment do przyznanych nagród - pełną listę nagrodzonych można znaleźć na zaprzyjaźnionym forum: http://www.werttrew.fora.pl/ciekawe-wyd … ,5434.html . Jak przystało na jednego z "partnerów i sponsorów", zamieszczono tam także z dużym humorem skomentowaną relację fotograficzną. Z różnych względów nie będę tych obrazków tu kopiować, choć być może jeden z laureatów pierwszej edycji konkursu, p. Jerzy Urynek (My z Mirowa - http://www.mirow.waw.pl/ ) sportretowany tam w pozie sugerującej sen (czy jak dowcipnie napisano - utratę przytomności), chciałby zachować jakiś dowód... Kto chce, niech zerknie, póki te wysmakowane zdjęcia jeszcze wiszą w sieci.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#10 29.10.2010 15:08:22

Ksenofob

Użytkownik

Zarejestrowany: 25.07.2010
Posty: 56

Re: "Syrenka w sieci" - trzecia edycja

chrisfox napisał:

...nagrodę otrzymała strona Chwastowisko warszawskie - http://chwastowisko.wordpress.com/
...
Miła, ciekawa, dobrze zrobiona strona...

Miła strona, może i ciekawa, ale czy dobrze zrobiona? Dla autorki barierą nie do przejścia jest Wisła, więc mam wątpliwości, czy strona powinna była się zaangażować do konkursu miejskiego, czy tylko dzielnicowego.

Zresztą regulamin jest tak niejasny, że kto wie (Nb. zgodnie z regulaminem dostępnym w sieci rozstrzygnięcie odbędzie się w przyszłym miesiacu).

Nie wiem, czy po prostu nie lubię dziadostwa, czy też to katar tak na mnie działa, czy po prostu jestem malkontentem sfrustrowanym i zgorzkniałym...
X

Offline

 

#11 29.10.2010 15:43:16

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: "Syrenka w sieci" - trzecia edycja

Dziadostwa (niewielki wyjątek czyniąc dla własnego) nie lubię, owszem. A malkontentem do tej pory ja tu byłem czołowym - tak przynajmniej zawsze (póki Łaskawie Pisał) twierdził nasz wielokulturowy forumowicz YasMan69. Cóż, jeśli chcesz dołączyć do tego elitarnego grona, nie widzę przeszkód.

Przyznam, że nie zagłębiałem się w tę stronę aż tak, jak Ty, więc wspomnianej bariery nie dane mi było zauważyć. Skądinąd, Wisła rzeczywiście dzieli Warszawę - prawy brzeg jest dla człowieka z drugiej strony (wiem coś o tym, w końcu sam jestem stamtąd) czymś niepojętym i budzącym poważny niepokój. Przejadę przez most, wysiądę z tramwaju, zaraz mnie lumpy wciągną do bramy, zamordują, okradną  i zgwałcą (w tej kolejności). Ano, taka już w Europie funkcjonuje wizja Pragi, normalka. A w ogóle, na Pradze mówi się po rosyjsku, a tego języka już u nas na ogół w podstawówce nie uczą, więc bariera gorsza, niż przy przelocie do Irlandii. Tyle w sprawie terytorium objętego badaniami.

Regulamin tej imprezy (czy tylko regulamin? - to materiał raczej na osobistą wymianę myśli) - cóż... Jakoś mnie to nie dziwi. Ot, takie życie


(po chwili)

A czy dobrze zrobiona? Przejrzyj inne nominowane do nagrody strony, może zobaczysz sprawę w nieco innym świetle Owszem, prowadziłem te badania dość pobieżnie, ale...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#12 29.10.2010 15:53:10

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: "Syrenka w sieci" - trzecia edycja

chrisfox napisał:

Przejadę przez most, wysiądę z tramwaju, zaraz mnie lumpy wciągną do bramy, zamordują, okradną  i zgwałcą (w tej kolejności). Ano, taka już w Europie funkcjonuje wizja Pragi, normalka.

... a odciętą głowę nabiją na palisadę czy inny ostrokół. Na postrach, a co! Toż to Azja przecież.

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://wieruszow.zbiorniki-na-szambo.pl BetonovĂŠ septiky jsou ideĂĄlnĂ­ volbou pro