Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 7.03.2012 09:01:55

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Pasaż Simonsa

Widzieliście?
http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/81_1331107192.jpg
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne … 31593.html

Ostatnio edytowany przez Daros (7.03.2012 09:11:45)

Offline

 

#2 7.03.2012 09:32:56

Wierzbowa

Moderator

Zarejestrowany: 24.01.2009
Posty: 904

Re: Pasaż Simonsa

Nie widziałem jeszcze tego, ale słyszałem, że taki projekt isnieje.Podobno na razie nie ma funduszy na jego realizację.

Jak widać projekt...taki sobie. Mógłby jednak bardziej odtwarzać bryłę dawnego Simonsa- bo chyba jak widzę, takie było zamierzenie architektów.

Offline

 

#3 7.03.2012 09:42:26

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Pasaż Simonsa

Zaiste budynek przypomina stary pasaż tak samo, jak samochody przypominają konne omnibusy :?

Na szczęście zaraz go oblepią szmatami reklamowymi, więc się wtopi w otoczenie

Offline

 

#4 7.03.2012 10:02:54

Wierzbowa

Moderator

Zarejestrowany: 24.01.2009
Posty: 904

Re: Pasaż Simonsa

Zaraz...Pasaż Simonsa składał się przecież z dwóch budynków.Czy autorzy projektu chcą również zabudować teren gdzie stał ten drugi budynek?Teraz jest to teren parku. A co z uliczką Wyjazd?Czy ją odtworzą?

Offline

 

#5 7.03.2012 10:28:12

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Pasaż Simonsa

A ja to (wątek, nie Pasaż) przeniosę - będzie lepiej widoczne


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#6 7.03.2012 10:36:49

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Pasaż Simonsa

No, już (zmachałem się od tego przenoszenia...).

Pewnie kogoś zaskoczę, ale mnie się to niemalże podoba (przynajmniej na wizualizacji ). Może naprawdę czas budowy replik w rodzaju Zamku powinien już minąć. Ten projekt może i mógłby być nieco ładniejszy i choć trochę nawiązujący do architektury dawnego gmachu, ale przynajmniej postawiony jest w miejscu, gdzie stał tamten i odtwarza sposób jego wkomponowania w otoczenie. Czego na przykład nie da się powiedzieć o wstrętnym klocu postawionym zamiast Koszar Wołyńskich i niszczącym przy okazji jedyną zachowaną tam uliczkę z czasów getta.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#7 7.03.2012 11:14:36

Wierzbowa

Moderator

Zarejestrowany: 24.01.2009
Posty: 904

Re: Pasaż Simonsa

Ten kloc jest zaiste paskudny!
Ale jest jeszcze parę wolnych miejsc, gdzie można by odtworzyć przedwojenną zabudowę( a przynajmniej nawiązującą do przedwojennej).O na przykład
teren pomiędzy Miodową, Senatorską i Podwalem(teren obecnego parkingu). Teren ten odzyskali spadkobiercy przedwojennych właścicieli i chcą tam wybudować hotel.Myślałem, że może powstanie tam jakaś budowla nawiązująca do stanu pierwotnego, ale nic z tego.Banalny piętrowy budynek w stylu
srebrno-biurowym. I jedynym elementem wkomponywującym w okoliczną zabudowę jest spadzisty dach. Mogli się jednak lepiej postarać.

Offline

 

#8 7.03.2012 11:31:27

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: Pasaż Simonsa

Wierzbowa napisał:

Ten kloc jest zaiste paskudny!

To ja jestem dziwny, bo MHŻP mi się podoba. To naprawdę dobra architektura. Inną sprawą było bezmyślne zniszczenie reliktów tego co jeszcze istniało w najbliźszej okolicy budynku, a co można było wyeksponować jako autentyczne ślady dawnego Muranowa. Podobnie zresztą, jak skandalem była rozbiórka przyzwoicie zachowanych murow Koszar Wołyńskich w połowie lat 60-tych. W każdym razie jednak wolę już MHŻP, niż wielki sralnik dla psów...

A pasaż Simonsa - pożyjemy zobaczymy...
Po latach socjalistycznej urbanistyki, każdy budynek, który odtwarza pierzeję, jest w Warszawie cenny

Offline

 

#9 7.03.2012 11:34:05

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Pasaż Simonsa

Jakoś dziwnie tera jest taniej, oszczędniej, efektywniej i sprawniej. Budują jak budują. Mam nadzieję, ze mnie skremują i nie będę musiał na to patrzeć


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#10 7.03.2012 12:53:44

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Pasaż Simonsa

Yorik napisał:

Budują jak budują.

Jak widać, budują tak, żeby łatwo było rozbierać ...

Za sto lat,na jakimś forum, zbiorą się ludzie, którzy kawałek szkła i Dibondu będą z każdej strony oglądać,
próbując  dopasować do jakiegoś budynku rozebranego w latach dwudziestych XXI wieku,
a mocowanie szklanej tafli będzie traktowane jak relikwia

A mi się też MHŻP podoba ... zwłaszcza w widoku z góry.

W każdym razie tak mi się wydaje, ze by mi się podobało, gdybym widział w naturze, a nie na wizualizacjach

Offline

 

#11 28.03.2012 10:54:10

umberto

Użytkownik

Zarejestrowany: 6.10.2008
Posty: 28

Re: Pasaż Simonsa

Witam.Czy ktoś będzie dbał o tych którzy tam zgineli jeżeli odbudowa dojdzie do skutku,czy wywiozą wszystkich na ciężarówkach za miasto za które oddali życie?Tak jakoś pomyślałem że może być różnie...a budynek ładny jak dla mnie.

Offline

 

#12 28.03.2012 11:34:44

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Pasaż Simonsa

Oni leżą nie tam - jakieś sto metrów na północ od miejsca, gdzie ma powstać ten budynek.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#13 28.03.2012 15:23:23

umberto

Użytkownik

Zarejestrowany: 6.10.2008
Posty: 28

Re: Pasaż Simonsa

Dziękuje za wyjaśnienie.Bylem w miejscu gdzie stoi pomnik i widoczne są pozostałości Pasażu więc myślałem że to tam.Pamiętam tylko jak dziwnie się poczułem czytając o liczbie dwustu nie ekshumowanych osób, a w około jak ktoś na forum to określił,,sralnik dla psów''.Stąd mój mały niepokój co do szczątków ludzkich gdyby zaczęto tam budowę.

Offline

 

#14 28.03.2012 15:47:19

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Pasaż Simonsa

umberto napisał:

Dziękuje za wyjaśnienie.Bylem w miejscu gdzie stoi pomnik i widoczne są pozostałości Pasażu więc myślałem że to tam.Pamiętam tylko jak dziwnie się poczułem czytając o liczbie dwustu nie ekshumowanych osób, a w około jak ktoś na forum to określił,,sralnik dla psów''.Stąd mój mały niepokój co do szczątków ludzkich gdyby zaczęto tam budowę.

Mam fragmenty rdzy, która odpadała z konstrukcji. Stal była marnej jakości. Jeśli chodzi o upamiętnienie szczątków, musi dojść wreszcie do ekshumacji ludzi z "Chrobrego", którzy zginęli po tej fatalnej nocy. Ale to piniendze alias dutki. Lepsiejszy nowy most i baloniki. Ale kurczę, jesteśmy Im to winni. Ale wicie rozumicie rączka, buzia klapa, goźdźik. Kręci się sukces.

P.S. Ciekaw jestem czy będzie Przeskok.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#15 28.03.2012 16:49:55

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Pasaż Simonsa

Miałeś na myśli Wyjazd? Pewnie będzie, jako wyjazd z parkingu pod budynkiem.

A z dutkami... Nie mamy na most ani na ekshumację, ani na asfalt, na metro... My tu musimy mieć kasę na janosikowe. Kiedyś cały naród budował swoją stolicę, więc dziś chce w niej mieszkać - tylko podatki chce płacić gdzie indziej.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#16 28.03.2012 17:10:26

umberto

Użytkownik

Zarejestrowany: 6.10.2008
Posty: 28

Re: Pasaż Simonsa

,,Jesteśmy Im to winni''święte słowa,już dawno na Powąskach spocząć powinni.Ale z drugiej strony czy technicznie to możliwe,zawalone kilka kondygnacji,bez saperów też chyba rady by nie dało,centrum miasta...nie pozwolą,no i te dutki...ale jesteśmy Im to winni...

P.S.Czy są podobne miejsca w Warszawie,takie małe nieoficjalne,, cmentarze''?O ulicy Gibalskiego na Woli wiem.

Offline

 

#17 28.03.2012 21:46:59

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Pasaż Simonsa

umberto napisał:

,,Jesteśmy Im to winni''święte słowa,już dawno na Powąskach spocząć powinni.Ale z drugiej strony czy technicznie to możliwe,zawalone kilka kondygnacji,bez saperów też chyba rady by nie dało,centrum miasta...nie pozwolą,no i te dutki...ale jesteśmy Im to winni...

P.S.Czy są podobne miejsca w Warszawie,takie małe nieoficjalne,, cmentarze''?O ulicy Gibalskiego na Woli wiem.

Jak mawia mój szef: "co się nie da? wszystko się da". Akurat teraz byłoby to piękne przedsięwzięcie. Nie takie rzeczy robią. A u nas leżą biedacy od 68 lat bez godnego pochówku. Tylko z tego nie ma ecie pecie.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#18 29.03.2012 00:03:41

 Mundeczek

Użytkownik

Skąd: Dzielna - Wolski Muranów
Zarejestrowany: 7.02.2011
Posty: 57
WWW

Re: Pasaż Simonsa

umberto napisał:

...czytając o liczbie dwustu nie ekshumowanych osób, ...

Gdzieś, kiedyś czytałem, chyba w jakimś opisie czy przewodniku o ogrodzie Krasińskich, że w 1947r. ekshumowano 99 ciał z dwustu tam poległych.

Offline

 

#19 29.03.2012 07:03:23

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Pasaż Simonsa

Nie zdążę w tej chwili spojrzeć na fotkę - o ile pamiętam, taka informacja figuruje na pomniku.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#20 29.03.2012 11:47:57

VCS-3

Użytkownik

Zarejestrowany: 23.09.2010
Posty: 1865

Re: Pasaż Simonsa

http://mapapowstania5.republika.pl/zdjecia/st29-2.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0a/Pasaz_Simonsa_fragment_konstrukcji.jpg

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz przegrywanie kaset vhs