Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 2.07.2012 13:34:09

marzenka

Moderator

Zarejestrowany: 26.11.2009
Posty: 37

Porządkowanie kwater powstańczych

Kochani, zaczynamy drugą edycję naszej akcji powstańczej. Wspólnie ze studentami IH UW będziemy m.in. porządkować kwatery powstańcze na Powązkach.
Dziękując bardzo za chęć udziału w projekcie i zgłoszenia, jakie padły m.in. ze strony uczestników wyprawy do Modlina (ukłony m.in. dla studentów) bardzo proszę chętnych do wspólnych prac na cmentarzu o zgłaszanie swojego akcesu na forum lub mailem. Członkowie KNHW mogą zgłaszać się także do Magdy. Bardzo proszę o podanie – do środy  - terminów, w jakich będziecie dostępni, abym do piątku mogła przygotować grafik naszych prac. Chciałabym, aby pierwsza grupa mogła zacząć działać już w najbliższą sobotę.
Kochani, im więcej nas tym lepiej – więcej kwater uporządkujemy i mniejszym nakładem pracy.

Offline

#2 2.07.2012 18:07:18

afmks

Użytkownik

Skąd: w drodze
Zarejestrowany: 12.01.2010
Posty: 329

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Publicznie to dawno deklarowałem, więc z gęby .... nie będę robił. Jeżeli mnie chcecie - dostosuję się do każdego terminu. Proszę tylko o informację dzień wcześniej.


Блаженны те, которым нечего сказать и, несмотря на это, всё равно молчат

Dawne dworce kolejowe na pocztówkach:
https://www.facebook.com/Afmks

Offline

#3 2.07.2012 20:06:55

SirBartBart

Użytkownik

Zarejestrowany: 2.07.2012
Posty: 2

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Od 10 lipca jestem dostępny i gotowy do pomocy.

Offline

#4 3.07.2012 07:53:09

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Co prawda swoje typy zgłosiłam już w Modlinie ale przypomnę je jeszcze raz i trochę uzupełnie. Najbardziej pasuje mi 21-22 i 28-29. Tak samo sobota jak i niedziela. Tylko bardzo proszę nie bladym świtem, tak powiedzmy od 10-tej, a najlepiej 11. W związku z tym, że obiło mi się o uszy jakoby te akurat weekendy były objęte planami kolejkowymi to mogę również w najbliższy weekend czyli 7-8. To tyle ode mnie. I oczywiście mogę nie tylko raz a w każdy z wyżej wymienionych terminów.

Offline

#5 3.07.2012 11:27:15

marzenka

Moderator

Zarejestrowany: 26.11.2009
Posty: 37

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Dziękuję bardzo za dotychczasowe zgłoszenia i czekam na następne - wszyscy zostaną (tfu) "zagospodarowani".

Offline

#6 4.07.2012 20:16:39

 duzymisiek

Użytkownik

12806702
Skąd: Warszawa/Tarnów
Zarejestrowany: 24.05.2011
Posty: 37

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Ponieważ u mnie sytuacja do tej pory się nie wyklarowała, więc odpowiem tyle: do 14-15 lipca jestem w Warszawie, co będzie potem - nie wiem...

Mam prośbę - proszę o informacje (np. w tym wątku) o planowanych terminach i godzinach, będę tu regularnie zaglądać.

Czy będę mógł przyjść, okaże się być może raptem kilka godzin wcześniej, więc nie mogę składać żadnych deklaracji.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez duzymisiek (4.07.2012 20:17:37)


"Technological progress is like an axe in the hands of a pathological criminal" - Albert Einstein...
(Duncan Green, From Powerty to power. How active citizens and effective states can change the world, Oxfam International, Oxford 2008, s. 55)

http://www.youtube.com/watch?v=Zcps2fJK … index=3... coś jest na rzeczy

Offline

#7 4.07.2012 23:11:25

Docent

Użytkownik

Skąd: Stąd, stamtąd, zewsząd
Zarejestrowany: 22.09.2007
Posty: 86

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Hej Ja w najbliższy weekend zarówno w sobotę i niedzielę, mogę pomóc od 16.30, 18. lipca tak samo, 27 i 30 lipca cale wolne i ewentualnie jeśli zajdzie tak potrzeba to coś pomiędzy tymi datami.

Offline

#8 5.07.2012 17:50:16

marzenka

Moderator

Zarejestrowany: 26.11.2009
Posty: 37

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Dziękuję bardzo za zgłoszenia. Wszystkie zostaną uwzględnione, ponieważ jednak poproszono mnie o przedłużenie terminu zgłoszeń, informacja na temat grup porządkujących kwatery zostanie umieszczona na forum w sobotę w godzinach popołudniowych.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim chętnym.

Offline

#9 5.07.2012 23:39:07

zaruk

Moderator Kombinator

Zarejestrowany: 24.01.2008
Posty: 1293

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

14-15 lipca powinienem być w Wawie. Też może nie od bladego świtu proszę, ale jestem dostępny. Aha, ponieważ od jutra do 13.07. będę w głuszy, być może nawet, o zgrozo, bez sieci - w razie konkretnych ustaleń proszę o esa.


Powoli, drążąc tunel, posuwa się strażnik-kret
Z małą czerwoną latarką przypiętą na czole.

Offline

#10 9.07.2012 16:33:40

marzenka

Moderator

Zarejestrowany: 26.11.2009
Posty: 37

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Jeszcze raz dziękuję za zgłoszenia. Niestety, sporządzenie grafiku - jako, że wymagało połączenia różnych preferencji czasowych - wcale nie należało do najłatwiejszych.
Niemniej w chwili obecnej sytuacja wygląda następująco:
- bieżacy tydzień - pod znakiem sprzątania kwater powstańczych przez KNHW (Panowie: Tarka, Szczęśniak, Dzido, Stankiewicz) i innych (Panie Gajda, Panowie: Gajda i Ogiński (?))
- 18 i 19 lipca (Panie: Kraus, Laferi, Gajda, Panowie: Skup, Gajda, Afmks, SirBartBart)
- 30 lub 31 lipca - ostatnie szlify i dekorowanie kwater (Panie: Laferi, Gajda, Kastelion-Ropelewska, Panowie: Gajda, Skup).

Osoby, które zgłosiły się bez podania konkretnej daty, mogą dołaczyć do każdej z grup (każdy mile widziany).
Spotykamy się w wyznaczonych dniach ok. godz. 17.30 na parkingu przy wejściu bocznym od strony ul. Ostrowieckiej (brama przy budynku Zarządu Cmentarza).

Offline

#11 9.07.2012 23:51:37

afmks

Użytkownik

Skąd: w drodze
Zarejestrowany: 12.01.2010
Posty: 329

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Jaki "sprzęt" mam ze sobą wziąć? Jakieś szczotki do szorowania? Z jakiego materiału będą pomniki (piaskowiec, granit, lastryko)? Od tego uzależniam wybór chemii. Wiem z doświadczenia, że nagrobki lastrykowe o wiele łatwiej czyści się bardzo ciepłą wodą. Może udałoby mi się zapewnić jakiś pojemnik około dwudziesto litrowy z gorącą wodą. Może myjkę ciśnieniową załatwić?

Proszę o ewentualne informacje albo tutaj albo na priv.


Блаженны те, которым нечего сказать и, несмотря на это, всё равно молчат

Dawne dworce kolejowe na pocztówkach:
https://www.facebook.com/Afmks

Offline

#12 10.07.2012 13:06:33

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Niestety z powodów techniczno- organizacyjnych, jak wiecie, będę mógł Was wspierać jeno duchem. I będę, bo idea wielce słuszna.


ZDARZA SIĘ

Offline

#13 10.07.2012 14:39:38

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

I to jest najważniejsze, na takie właśnie Twoje wsparcie liczyliśmy. Dziękuję. Ale pierwszego, pewnie będziesz gdzieś przy Baszcie?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#14 11.07.2012 10:36:04

marzenka

Moderator

Zarejestrowany: 26.11.2009
Posty: 37

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Witam serdecznie i odpowiadam na pytania związane z naszą akcją porządkową. Koleżanki i koledzy, którzy zechcieli zgłosić swój akces do prac porządkowych proszeni są jedynie o ewentualne zabranie sczotki ryżowej (lub podobnej) do szorowania i rękawiczek gumowych (jeśli ktoś używa).
Nic więcej nie potrzeba, gdyż zapewniamy srodki czystości.
Grupa pracująca w przyszłym tygodniu bedzie miała łatwiejsze zadanie, gdyz pomniki będą już po pierwszym myciu.
Pierwsze mycie przeprowadzaliśmy wczoraj i kontynuować będziemy w dniu dzisiejszym.
Nasza młodzież spisała się wczoraj nadzwyczajnie - wykonała 250 % zakładanego planu. Jestem pełna podziwu i bardzo dziękuję - także w imieniu tych, którzy już podziękować nie mogą. Chapeau bas! Szczególne podziękowania za skuteczną walkę z pokrzywami.
Dziś spotykamy się tak jak wczoraj o 17.30 na parkingu od strony bocznego wejścia. Jeśłi ktoś chce - może do nas dołaczyć.
Do zobaczenia

Offline

#15 11.07.2012 11:22:30

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Koordynator kazał tu coś zamieścić, więc wklejam:

http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1341998309.jpg
http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1341998335.jpg


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#16 11.07.2012 15:57:25

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

chrisfox napisał:

I to jest najważniejsze, na takie właśnie Twoje wsparcie liczyliśmy. Dziękuję. Ale pierwszego, pewnie będziesz gdzieś przy Baszcie?

Jak nie, jak tak Chyba, że mnie szlag trafi do tamtej pory. Przede wszystkim będę w Parku Dreszera, bo Tato ma odebrać "Pro Patria".


ZDARZA SIĘ

Offline

#17 17.07.2012 22:36:37

marzenka

Moderator

Zarejestrowany: 26.11.2009
Posty: 37

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

W związku ze złożoną deklaracją uczestnictwa w pracach porządkujących kwatery powstańcze na Powązkach przypominam, że spotykamy się jutro o godz. 17.30 na parkingu przy bocznym wejściu na cmentarz. Osoby, które się spóźnią, mogą próbować szukać nas na terenie cmentarza - najłatwiej będzie nas znaleźć w kwaterach A25/27 lub B18.

Jednocześnie ze względu na zmienną aurę bardzo proszę o analizowanie aktualnej pogody - jeśli ok. 16.30 będzie padał deszcz, to sprzątanie odwołujemy i spotykamy się we czwartek. Nowy ewentualny termin ustalimy wspólnie.

Offline

#18 18.07.2012 21:14:12

marzenka

Moderator

Zarejestrowany: 26.11.2009
Posty: 37

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Wielkie podziękowania i ukłony dla Agnieszki, Ani, Artura i Maćka - że mimo niepewnej pogody zdecydowali się zaryzykować, przyjechać na Powązki i poświęcić swój czas na prace na cmentarzu. Bardzo dziękuję, zrobiliśmy dziś więcej, niż planowałam.
Magdzie i Krzyśkowi dziękować nie będę

Offline

#19 19.07.2012 08:25:41

marzenka

Moderator

Zarejestrowany: 26.11.2009
Posty: 37

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Niestety, z przyczyn pogodowych, dzisiejsze prace odwołujemy, przekładając je na przyszły tydzień (wtorek, środa). Osoby zainteresowane tymi terminami proszę o kontakt.

Szczegółowe informacje pojawią się w tym wątku nieco później.

Offline

#20 23.07.2012 12:25:23

marzenka

Moderator

Zarejestrowany: 26.11.2009
Posty: 37

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Moi Drodzy. Pogoda nam się już chyba wyklarowała, dlatego też chciałam prosić, abyście zechcieli (oczywiście kto może) jutro (wtorek) i pojutrze (środa) wybrać się na Powązki. Mamy jeszcze troszkę pracy, ponieważ srodowiska powstańcze poprosiły nas o posprzątanie kilku dodatkowych grobów.
Jeśli więc ktoś dysponuję wolną chwilą, to zapraszam - godz. 17.30, boczna brama, parking.
Każda para rąk mile widziana.

Offline


                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://dottoressamagnafico.eu Hébergement Arménie 酒店 爱琴娜岛 worldhotels-in.com https://www.worldhotels-in.com/