Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#101 1.07.2015 23:22:27

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Że na Was można będzie liczyć, przypuszczałem

A co się tyczy spacerów... Coś tam pewnie niebawem zapowiemy - w tym roku ósma edycja i nawet dwie części. Ale to już oficjalniej, w innym wątku.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#102 3.07.2015 20:05:19

afmks

Użytkownik

Skąd: w drodze
Zarejestrowany: 12.01.2010
Posty: 329

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Jeśli sprzątanie będzie między 12 a 16 lipca postaram się przyjść. Będę wtedy w  Warszawie.


Блаженны те, которым нечего сказать и, несмотря на это, всё равно молчат

Dawne dworce kolejowe na pocztówkach:
https://www.facebook.com/Afmks

Offline

#103 5.07.2015 09:23:19

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Dziękujemy Pewnie jakoś w tamtych okolicach będziemy zaczynać. Podam termin, jak się tylko jakoś do niego przymierzymy.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#104 7.07.2015 15:30:33

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Czyżbyśmy już mieli pełną jasność, kto pamięta (nie tylko biernie), a kto nie?

(z przykrością) pozwolę sobie: http://www.kolejkamarecka.pun.pl/viewtopic.php?id=1700 - i cóż, takie czasy, modernizacja postępuje. Wypadałoby się cieszyć. Spoko, oni niedługo sobie pójdą, nikt już nas nie będzie niepokoił.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#105 15.07.2015 15:35:17

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Czy ja mógłbym dostać listę miejsc potencjalnie do sprzątania? Mam chętnych, którzy by tam się pojawili.

Offline

#106 16.07.2015 10:07:46

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Uroki decentralizacji

Oczywiście a nawet chętnie. Momencik jeszcze tylko potrwa, zanim ją zaktualizuję i opatrzę paroma komentarzami.

Rozejrzałem się wczoraj. Nie jest tragicznie, choć oczywiście strasznie się tu i ówdzie z góry różnych rzeczy nasypało. My (oficjalnie ) zaczniemy pewnie w przyszłym tygodniu a może nawet dopiero po spacerze. Oczywiście, znów trzeba poprawić przynajmniej dwa napisy (jeden znikł całkowicie, choć malowany w ubiegłym roku) - spoko, tym się zajmiemy, mamy dwie specjalistki.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#107 16.07.2015 12:55:43

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Informacja zaróno o spacerze, jak i o porządkowaniu kwater, spotkała się z mile pozytywnym odzewem, zadającym kłam twierdzeniu o mijaniu mody na powstanie

Oczywiście wszystko wyjdzie w praniu, ale ja jestem optymistą

Offline

#108 16.07.2015 16:08:10

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Jestem optymistą o tyle, że nie mam wątpliwości - co trzeba, będzie zrobione. Natomiast moda, moim skromnym zdaniem, minęła i nie wróci. Inna rzecz, że chyba nie warto tęsknić za modą, skoro (zacytuję) co trzeba, będzie zrobione. Cóż, jedni dziwacy się pasjonują bitwą z roku 1410, inni pamiętają 1944. Świat bez odmieńców byłby obrzydliwie nudny


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#109 20.07.2015 10:30:50

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Chciałbym przypomnieć o liście kwater do uporządkowania. Nie3 musi być zaktualizowana. Wykreślę syndykalistów, a reszta będzie do sprawdzenia.
Skoro ludzie są chętni do roboty, to niech przychodzą - zawsze coś się znajdzie
Może być kilka praktycznych rad, typy: sprzątamy liście, zmywamy nagrobki, umieszczamy biało-czerwone wstążeczki itp.

Offline

#110 20.07.2015 11:47:09

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Wiem, chociaż mi to się ciągle przesuwa, bo się cały czas coś dzieje nieoczekiwanego. Ostatnio mi lodówka padła, żebym się zanadto nie nudził. Zaraz siądę do listy.

A przy okazji, bo się wyżej powoływałem na bitwę z 1410. Kacapy właśnie odkryły, że to oni tam wygrali: http://wyborcza.pl/1,75248,18378077,tow … grali.html . Od razu mi się przypomniał cały zastęp niepiśmiennych samouków z tobolskiej guberni, którzy już w XIX wieku w wolnych od walki z caratem chwilach wynaleźli wszystko, co było do wynalezienia: telefon, radio, maszynę parową i wiele, wiele innych rzeczy, które potem zgnili kapitaliści bezczelnie przypisywali swoim sługusom. Nie wynaleźli jedynie cybernetyki, bo to była reakcyjna pseudonauka.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#111 20.07.2015 12:08:35

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Trzeba im przypominać, że pod Tannenbergiem dostały zdrowy łomot w 500 lat później, to się przymkną

Offline

#112 20.07.2015 22:50:19

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Ale tamto to była jedynie burżuazyjna wojenka, którą i tak oni potem wygrali, od roku 1917 bez ogromnych przeszkód mordując kogo się tylko dało, powoli ale konsekwentnie.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#113 24.07.2015 07:38:01

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Wracając do tematu. Jak nietrudno zgadnąć, sprzątamy w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie w niedzielę zaproponujemy jakiś termin.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#114 24.07.2015 14:23:29

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Ja zaproponowałem piątek 31 sierpnia 18.00 i czekam na odzew. W grę wchodzi jeszcze środa, ta sama godzina.

W czwartek robię pierwszy ze spacerów "powstańczych", więc odpada, za to na siedemnastą w czwartek wydarzenie ze sprzątaniem kwater z pliku robi PW.
Zobaczymy co z tego wyjdzie

Do jutra.

Offline

#115 27.07.2015 16:47:47

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Umówiliśmy się na jutro (wtorek) na osiemnastą i w środę 29.07 na 17.00 - oczywiście warunkowo, w zależności od pogody. Jak się teraz wydaje, z wtorku nici, w środę ma być ładniej. Jeśli nie będzie deszczowo, wybierzemy się. Jeśli się nie uda, zostaje piątek

Jak co roku, zdjąłem do prania flagę z mogiły Syndykalistów. Czerwona to może i jest gdzieniegdzie, ale biała... To, co u nas pada z nieba, to raczej nie jest woda (a naród z ekologicznych okolic i tak się tu pcha na potęgę).


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#116 27.07.2015 17:47:42

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Pogoda ma być cały czas podobna, czyli nijaka, ale bez deszczu.
Ja robię rekonesans w czwartek, w piątek zajrzymy z grupą, a w sobotę tylko zapalamy lampki.

Czwartek robię spacer powstańczy Długą, Bielańską, Senatorską, a poza tym jak dobrze pójdzie, w czwartek na cmentarz ma zawitać kilkuset ochotników chętnych do sprzątania, więc lepiej go wtedy omijać

Za flagę dzięki - nie będę szukał.

Offline

#117 28.07.2015 12:19:33

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Jeszcze o ósmej, od piętnastej miało padać. O dziesiątej prognoza się zmieniła. Przyznam, że nieco to dzisiejszy dzień rujnuje, ale będziemy na parkingu o osiemnastej. Gdyby ktoś przypadkiem doświadczył dziwacznej chęci sprzątania czyjegoś grobu, jest szansa na realizację owej aberracji w naszym towarzystwie.

Jutro - jeśli dla odmiany nie zacznie padać - będziemy prawie cały dzień. Dziewczynki będą malowały napisy a ja to sfotografuję, żeby poszło na moje konto.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#118 28.07.2015 12:46:39

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

O proszę, pół godzinki i już inne spojrzenie. Pogoda chyba postanowiła zrobić ze mnie głupka, większego, niż jestem. Oświadczam, że wobec powyższego nic już nie wiem i niczego nie jestem pewien. Będziemy dziś, jutro, albo i nie. W ostateczności, jakoś tam posprzątamy, choćby i 31 lipca.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#119 30.07.2015 13:02:22

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

Sprzątnięte (to na wszelki wypadek, żeby zaraz ktoś nie stwierdził, że to on sprzątnął ) (już parę lat temu pewne znane muzeum ogłosiło, że wyremontowało pomnik "Roga" - Nie zapomnimy, nie przebaczymy jak dawno temu głosił wielki czerwony transparent na gdańskiej Wyspie Spichrzów ). Dość kameralnie. Strasznego tłumu nie było, ja się doliczyłem trzech osób, łącznie ze mną (a co, pochwalę się, umiem liczyć). Niemniej, zadanie wykonane (wszelkie konotacje w tym miejscu są głęboko nieuzasadnione). Jutro się tylko udekoruje tam, gdzie wczoraj nie zdążyliśmy i będzie, jak być miało. Może nawet na fb pojawi się jakiś mały filmik (a może nie...).

A tak przy okazji, może by się tak pierwszego udało jednak komuś zajrzeć około siedemnastej do kwatery 18B? Nie będę się boczył, jeśli mnie ktoś nie zauważy, bo to nie moje święto.

Mimochodem: Wiecie, że "Leśników" już właściwie między nami nie ma? Z "Roga" też została garstka. Może my ich już nie potrzebujemy, tylko teraz oni nas...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#120 30.07.2015 23:28:37

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Porządkowanie kwater powstańczych

O której będziecie?
My zaczynamy o osiemnastej, więc możliwe, że się spotkamy.
W sobotę będę wcześniej i - przypadkiem - w pobliżu 17B, więc kto wie, kto wie ...

Dziękuję za flagę.

Offline


                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Bonaire, Sint Eustatius & Saba www.ehotelsreviews.com hotels-world Noclegi Niemcy