Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 3.01.2016 18:36:02

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Kijewski i Scholtze

Parę lat temu istniało jeszcze kilka budynków przy bramie od Siarczanej (dzisiejsza Zabraniecka), do niedawna stał jeszcze mur. Wczoraj już tylko północny fragment bramy i niedługi fragment muru w okolicach dawnej huty szkła. I tak fabryka Kijewskiego i Scholtze przechodzi do historii. Za dwadzieścia lat nikt już nawet nie będzie w stanie pokazać, gdzie to było.

Swoją drogą, Słynna Obwodnica powstanie pewnie już nie za mojego żywota, ale wyburzanie Fabrycznego rozpoczęto naprawdę ochoczo, z dużym przytupem. Spieszcie się fotografować Siarczaną, tam też będą drobne korekty zabudowy

http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1451842003.jpg
http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1451842091.jpg
http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1451842379.jpg


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 3.01.2016 19:47:59

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Kijewski i Scholtze

chrisfox napisał:

Swoją drogą, Słynna Obwodnica powstanie pewnie już nie za mojego żywota, ale wyburzanie Fabrycznego rozpoczęto naprawdę ochoczo, [...]

Myślę, że mogę się założyć o - powiedzmy - piffko, że jednak dożyjesz...

Offline

 

#3 4.01.2016 22:40:46

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Kijewski i Scholtze

Myślisz, że się w czterdzieści lat uwiną? Niekoniecznie z budową, z wywłaszczeniami i demolką pewnie tak. Jeśli już w grudniu zaczęli rozwalać okolice Praskiej (gdzie ponoć w ogóle nie wiadomo, kiedy droga dotrze), zapewne chodzi przede wszystkim o tzw. nieodwracalne skutki prawne


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 4.01.2016 23:47:09

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Kijewski i Scholtze

No tak, I etap zakłada odcinek od Wiatraków do Radzymińskiej. Na dalszy nie ma PLN-ów na razie... Prawnikiem nie jestem, ale moja szacowna instytucja opiniowała już koncepcje tej arterii. Niedługo pewnie dostaniemy projekty. Więc dożyjesz.

Offline

 

#5 5.01.2016 12:10:15

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Kijewski i Scholtze

Projekty jeszcze niczego nie czynią. Już nie wspomnę o pierwszej linii metra, ale Trasę Świętokrzyską (i parę innych potrzebnych rzeczy) budujemy od jakiegoś już czasu To jest Warszawa, ma się te tradycje. Niemal pod oknem mam choćby słynną Nowotrocką. Pewnie jak już powstanie (za 1000 lat), nazwą ją Trasą Tysiąclecia.

A w ogóle, zamiast budować nowe ulice, powinni zwężać istniejące. Świętokrzyska pokazała, że można (i krwawej rewolucji nie było), więc teraz podobno pora na Targową i Kondratowicza. Zielone ludziki twierdzą, że im więcej asfaltu, tym więcej na nim samochodów. Skądinąd, może i coś w tym jest - wszak kilometr korka na ośmiu pasach generuje więcej spalin, niż ten sam kilometr na dwóch. A jak się samochodem będzie jechało do pracy osiem godzin a tramwajem tylko pięć, każdy wybierze tramwaj.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#6 5.01.2016 13:25:40

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Kijewski i Scholtze

chrisfox napisał:

A w ogóle, zamiast budować nowe ulice, powinni zwężać istniejące.

Mówisz, masz - właśnie skończyli zwężać Krasińskiego po powązkowskiej stronie. Dzięki temu usprawni się ruch przelotowy z tego ... (cenzura) mostu, który sobie po stu latach przypomnieli.

lipton napisał:

Na dalszy nie ma PLN-ów na razie...

A na kładki dla pieszych i rowerzystów tudzież most przewalający ruch z prawa na lewo są
Gdyby nie myśleli o głupotach, to by już dawno pokończyli te inwestycje usprawniające komunikację po praskiej stronie i nie kombinowali jak podrzucić jajeczko innym.
Podobno my nieużytki jesteśmy i nie solidaryzujemy się z resztą miasta, a ja, po prostu, nie rozumiem czemu najpierw nie skończyć jednego, drugiego, trzeciego ... tylko od razu brać się za dziesiąte, które i tak nie spełni oczekiwań

Ja też 40 lat czekam na obwodnicę obiecana w latach siedemdziesiątych. Mieli zacząć na początku wieku, potem w drugiej dekadzie, teraz jest opcja lata 2024-26 ... A ja nadal jadę 6 kilometrów do metra pół godziny

Offline

 

#7 5.01.2016 16:18:42

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Kijewski i Scholtze

Krasińskiego zwęzili? No proszę, lewy brzeg się cywilizuje. Jak nic, teraz zwężą coś na prawym, żeby za bardzo nie odstawał. Na razie zrobili progi na Rembielińskiej, co może nie usprawni ruchu, ale go trochę uspokoi (ostatnio wszyscy uwielbiają to eleganckie słówko). Podpowiadam: obok jest Wysockiego, zbyt szeroka i strasznie prosta, więc tam wszyscy jadą szybciej, niż 30/h. A jak spojrzymy dalej w kierunku Wisły, mamy jeszcze absurdalnie szeroką Jagiellońską.

Tak teraz spojrzałem na jedno z zamieszczonych powyżej zdjęć. Zabraniecka też jest o wiele za szeroka, ale tam ruch się udało uspokoić już dawno temu. Po prostu, nie naprawiają nawierzchni. Taniocha, a jakie bezpieczne.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#8 6.01.2016 13:53:19

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Kijewski i Scholtze

Ja wiem, że od projektu do realizacji jeszcze długa droga - mam w biurze całą szafę takich. Niemniej jeśli robiony jest projekt, to znaczy, że przynajmniej ktoś planuje coś robić   I powtarzam: w przypadku tej inwestycji byłbym raczej spokojny. No chyba, że zmieni się władza, a tym samym też koncepcja :-)  Aha, jeśli już o zwężaniu ulic mowa, to na tę chwilę arteria ta będzie miała już tylko po dwa (a nie trzy) pasy w każdym kierunku. I zobaczymy jak się to dalej rozwinie

BTW: jakie progi zrobili na Rembielińskiej?  Wyspówki?

Offline

 

#9 6.01.2016 18:15:14

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Kijewski i Scholtze

lipton napisał:

jeśli robiony jest projekt, to znaczy, że przynajmniej ktoś planuje coś robić

Akurat Targówek Fabryczny nieźle zna inwestycje, gdzie całkiem intensywnie coś robiono, przez ładnych parę lat - i nic, dziś nawet ciężko tam oficjalnie wejść, bo nie wiadomo, czy nie grozi zawaleniem (oprócz metra, akurat tam było jeszcze parę takich przypadków i nawet władza się nie zmieniała, tylko jakoś tak...)

Stwierdzenie, że skoro coś jest planowane, to na pewno będzie, jest milutkie, po prostu urocze - i może przy tym pozostańmy. Niech nam choć przez chwilę zrobi się cieplutko w ten zimowy czas Inszallah, jak to mówią.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#10 6.01.2016 20:04:09

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Kijewski i Scholtze

chrisfox napisał:

Stwierdzenie, że skoro coś jest planowane, to na pewno będzie, jest milutkie, po prostu urocze - i może przy tym pozostańmy. Niech nam choć przez chwilę zrobi się cieplutko w ten zimowy czas Inszallah, jak to mówią.

A kto i gdzie tak napisał? :>

Offline

 

#11 22.05.2016 21:16:50

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Kijewski i Scholtze

I już: rozwalili, wyrównali, święty spokój.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13221095_1028720970530914_2837172572259950936_n.jpg?oh=ce96015b5a3bef5f30a6521ac3306db0&oe=57D0C829

Oby Wasze miejsca pochówku, Szanowni Decydenci, wyglądały identycznie. I niech tam się też różne zwierzątka pozbywają różnych rzeczy.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotels-world.pl https://www.hotelstayfinder.com Burundi