Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 2.06.2021 17:32:29

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Nie tylko dla miłosników straży pożarnej

Właśnie ukazała się książka o samochodach straży pożarnej:
Jacek Skorupski- 100 lat motoryzacji straży pożarnych w Warszawie.
http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/10_1622646975.jpg
Jest to niezwykle obszerne opracowanie tematu: 350 stron(~A 4), ok. 800 zdjęć!
Może zainteresować nie tylko miłośników straży, ale wszystkich zainteresowanych historią Warszawy. Obok informacji przebiegu motoryzacji straży zawiera także wiele informacji o rozwoju miasta, przemyśle. Wiele zdjęć historycznych to unikaty.
Księgę polecam z pełnym przekonaniem (tym bardziej, że obserwowałem jej powstawanie od wielu lat).
Jedynym jej mankament jest jej niedostępność w wolnym obiegu. Wydanie finansowała Komenda Miejska Straży Pożarnej  i ona dysponuje całym nakładem.  Tak więc zainteresowani muszą szukać dojścia do strażaków.

Offline

 

#2 28.07.2021 22:57:48

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Nie tylko dla miłosników straży pożarnej

michel napisał:

Właśnie ukazała się książka o samochodach straży pożarnej:
[ciach]
Jedynym jej mankament jest jej niedostępność w wolnym obiegu. Wydanie finansowała Komenda Miejska Straży Pożarnej  i ona dysponuje całym nakładem.  Tak więc zainteresowani muszą szukać dojścia do strażaków.

"Jakieśtam" dojścia do PSP mam i mogę powiedzieć tyle: nie ma co sobie robić nadziei. Książki nie ma, bo rozeszła się podobno po jednostkach jak świeże bułki. Ale podobno istnieje też wersja nie-papierowa

Offline

 

#3 13.08.2021 17:09:58

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Re: Nie tylko dla miłosników straży pożarnej

Zasięgnąłem informacji u źródła- autor nic nie wie o istnieniu wersji niepapierowej. Zresztą, że względu na format i ilość ilustracji trudno mi sobie coś takiego wyobrazić.

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Tomaszów Lubelski