Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 8.01.2009 09:57:54

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

firefox i duże obrazki

Już miałem wystosować w innym dziale grzecznie brzmiący ale dość kategoryczny apel o przestrzeganie reguł (inna rzecz, że chyba owe reguły nie były dotychczas określane ), ale przełączyłem sobie na chwilkę silnik przeglądarki na bardziej dziadowski i okazało się...

Nie wiedzieć czemu, umieszczane na forum duże obrazki (większe, niż 800x600 i cięższe, niż jakieś 150 KB), powodują dziwne zachowania mojej przeglądarki. Gwałtownie, w tym właśnie miejscu, zanika płynność przewijania strony (co - i owszem - wywołuje: u mnie znaczny wzrost agresji, w otoczeniu silny niesmak wywołany wielokrotnie powtarzanymi, bardzo głośnymi przekleństwami ). Szybciutko sprawdziłem na laptopie, gdzie też funkcjonuje firefox - tam nic takiego się nie dzieje. Tu też, po zmianie trybu pracy na IE, problem znika, jak ręką odjął. Co jest?

Komputer jest niestary i raczej szybki, grafika dość porządna i ustawiona raczej na wydajność, system był instalowany pewnie z półtora miesiąca temu. Wirusów ani innego paskudztwa nie stwierdzono. Przeglądarka w najnowszej wersji. Co ciekawe, na poprzednim moim sprzęcie, też takie rzeczy czasem obserwowałem, ale raczej przy znacznie większych i cięższych obrazkach, rzędu 1 MB. Macie może jakiś pomysł?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#2 8.01.2009 11:18:09

 tolek

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 8.07.2008
Posty: 64
WWW

Re: firefox i duże obrazki

Ja mam (mialem) podobny problem z FF, dlatego zrezygnowalem z niego. Polecam za to IE 8 Beta2 (niemiecka strona: http://www.microsoft.com/germany/window … fault.mspx). Swietny.
Pozdrowienia


Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I’m not sure about the universe.


Albert Einstein

Offline

#3 8.01.2009 12:09:56

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: firefox i duże obrazki

Wiedziałem, że mi coś takiego napiszesz

IE mogę mieć w każdym momencie, wystarczy kliknąć i strona natychmiast ładuje się w firefoksie, ale pod silnikiem IE - i problem znika. Oczywiście, mogę to jeszcze uprościć - forum może się zawsze uruchamiać tak, jakbym korzystał z IE. Tylko... Właśnie, pomijając względy ideologiczne , jestem już mocno przyzwyczajony do FF, jego poleceń i paru innych drobiazgów, ponadto przeglądarka uzbrojona jest w różne wygodne dodatki, w tym zestaw filtrów bardzo ładnie eliminujący wszelkie wyskakujące dziadostwa - praktycznie w ogóle tego paskudztwa nie widzę. Itd...

Pozdrawiam


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#4 9.01.2009 16:18:10

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: firefox i duże obrazki

A jednak... (firefox nade wszystko) Najnowsze sterowniki pomogły, działa jak powinno.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#5 2.11.2009 09:00:47

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: firefox i duże obrazki

Znów będzie pytanie do użytkowników firefoxa. Czy Wam także w wątkach z dużą ilością zdjęć nie wszystkie obrazki ładują się za pierwszym wyświetleniem strony? U mnie ostatnio zjawisko przybrało tak irytujące rozmiary, że zdarza mi się czasami - mimo związanego z tym ideologicznego obrzydzenia - przełączać przeglądarkę na silnik ie (przeładowuję, przeładowuję i wciąż część się nie wyświetla - a w tamtym dziadostwie od razu jest wszystko). System jest świeżo reaktywowany po wrześniowej awarii, może czegoś nie doinstalowałem, ale nic mi jakoś do głowy nie przychodzi...

Aha. Wiem, że niektórzy zaraz polecą mi ie Jednak naprawdę nie o to pytam


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#6 2.11.2009 09:05:19

zaruk

Moderator Kombinator

Zarejestrowany: 24.01.2008
Posty: 1293

Re: firefox i duże obrazki

Mam FF i od dawna borykam się z tym samym problemem. Podkreślam - od dawna (kilka miesięcy).
Przy dużej ilości zdjęć bywa, że nie uda mi się obejrzeć całości i wtedy wchodzę do Galerii


Powoli, drążąc tunel, posuwa się strażnik-kret
Z małą czerwoną latarką przypiętą na czole.

Offline

#7 2.11.2009 09:15:10

Wierzbowa

Moderator

Zarejestrowany: 24.01.2009
Posty: 904

Re: firefox i duże obrazki

Też mam FF,i też ten mam problem ale go rozwiązuję opcją - "odśwież" i jest w porządku.

A jeszcze jedno mam wersję 3.5.3 Liska.

Offline

#8 2.11.2009 09:26:48

polex

Użytkownik

Zarejestrowany: 2.02.2009
Posty: 302

Re: firefox i duże obrazki

Ja, podobnie jak Wierzbowa, odświeżam. Pomaga choć nie natychmiast. Mam FF 3.5.4.


Gdy patrzę w twe oczy zmęczone jak moje
To kocham to miasto zmęczone jak ja
Gdzie Hitler i Stalin zrobili co swoje
Gdzie wiosna spaliną oddycha

Offline

#9 2.11.2009 09:30:40

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: firefox i duże obrazki

Było tak na 3.5.3, na 3.5.4 też to samo - i przeładowania nic nie dają, czasem nawet jest gorzej.

W takim razie, chyba to ja Wam mogę spróbować coś na to poradzić Jeśli nie macie tego, dobrym doraźnym rozwiązaniem jest dodatek IE Tab. Jedno kliknięcie przełącza silnik przeglądarki na ie - i już wszystko widać. Można też ustawić w opcjach, że któreś witryny wyświetlane są od razu z emulowanym ie. Oczywiście, wówczas to i owo inaczej się nazywa, różnego chłamu może się pojawiać więcej a i zalogować się (chyba, nie jestem pewien) trzeba jeszcze raz. Ale obrazki się wyświetlają.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline


                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ochrona bydgoszcz alarmy bydgoszcz