Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 10.05.2010 12:35:15

rumun1990

Użytkownik

Zarejestrowany: 10.05.2010
Posty: 2

Szukam mapki...

Witam, potrzebuję mapki Warszawy z okresu II WŚ z zaznaczonym obszarem getta i najlepiej nazwami ulic. Potrzebuję tego do prezentacji maturalnej.

Z góry dziękuje za pomoc!

Offline

#2 10.05.2010 18:42:36

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Szukam mapki...

Źle tę prośbę zlokalizowałeś - a tu od jakiegoś czasu obowiązują bezwzględne reguły - przenosimy tam, gdzie trzeba.

Lepsza wiadomość jest taka: plan (błagam, nie mapa - mapy są na wsi, w mieście plany - a ten przedstawia Warszawę jeszcze zanim stała się taką paskudną wsią, jak dziś) jest tu: http://hostuje.net/file.php?id=b9cc5f19 … 5a93476cde - najlepszy, jaki można w tej chwili polecić. Są tam błędy, ale i tak Wysoka Komisja nie będzie w stanie ich stwierdzić, gdyż sama wie o wiele (o wiele, wiele) mniej. Powodzenia. Napisz, jak poszło.

Gdyby się jakoś strasznie niedouczeni "profesorowie" burzyli, zapamiętaj albo zapisz: Barbara Engelking, Jacek Leociak – Getto warszawskie. Przewodnik po nieistniejącym mieście, Warszawa 2001 - ma swoje wady, ale wciąż to najlepsza książka o warszawskim getcie.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#3 10.05.2010 21:58:01

rumun1990

Użytkownik

Zarejestrowany: 10.05.2010
Posty: 2

Re: Szukam mapki...

Dzięki wielkie, nie wiem co mnie naszło że napisałem mapa, w google szukałem pod plan

Pozdrawiam.

Offline

#4 11.05.2010 07:04:02

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Szukam mapki...

Oby się tylko przydało Pozdrawiam.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#5 11.05.2010 08:39:57

balcerek

sekcja gimnastyczna

Zarejestrowany: 19.03.2007
Posty: 628
WWW

Re: Szukam mapki...

chrisfox napisał:

plan (błagam, nie mapa - mapy są na wsi, w mieście plany - a ten przedstawia Warszawę jeszcze zanim stała się taką paskudną wsią, jak dziś)

To nie ma map dla Warszawy?

Offline

#6 11.05.2010 12:01:41

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Szukam mapki...

Naturalnie, są. Pytanie jednak stanowczo dotyczyło planu - a ja (prywatnie) nie cierpię, kiedy ktoś plan nazywa mapą. Kojarzy mi się to jednoznacznie. Owszem, z pewnością niesłusznie, bo to po prostu efekt ogólnego upadku języka (wiadomo, dziś większość narodu najczęściej używa trzech-pięciu wyrazów, z których każdy ma po kilkadziesiąt znaczeń - nie podskoczą nam Chińczycy) a nie moich ulubionych migracji pomiędzy ośrodkami różnej wielkości


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline


                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Bonaire, Sint Eustatius & Saba