Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#21 27.07.2010 14:44:33

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

Łatwo jest się naśmiewać
Trudniej coś robić
Jeszcze trudniej robić coś dużego za dużą kasę
A najtrudniej zrobić to dobrze


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#22 27.07.2010 15:01:53

polex

Użytkownik

Zarejestrowany: 2.02.2009
Posty: 302

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

roox napisał:

(...)
Polex, mam wrażenie, że podaleś te dane aby pokazać ogrom pracy nam, wrednym prześmiewcom. (...)

Otóż nie. Nie to miałem na myśli.
Być może źle interpretuję ten "kuchenny" opis, ale wydaje mi się, że wyjaśnia on jakie założenia przyjęli autorzy, czym się kierowali i (po troszę) czym dysponowali.
Sądzę (być może wyciągam błędne wnioski), że autorzy nie mieli w założeniu odtworzenie WSZYSTKICH obiektów, a jedynie wybranych, a przecież jest ich sporo. Oczywiście można stawiać pytania dlaczego ten obiekt jest, a innego nie ma, ale... Zapewne trafi się kiedyś okazja, by np któremuś z konsultantów zadać stosowne pytanie i rozwiać wątpliwości - dlaczego jest tak, a nie inaczej.
Efektem, siłą rzeczy, musi być niedosyt jaki zostawia u osób,  które tematykę mają "w małym palcu" .


Gdy patrzę w twe oczy zmęczone jak moje
To kocham to miasto zmęczone jak ja
Gdzie Hitler i Stalin zrobili co swoje
Gdzie wiosna spaliną oddycha

Offline

 

#23 27.07.2010 16:06:48

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

Nie czuję jakiegoś straszliwego nacisku, żeby mieć w tej dyskusji ostatnie słowo. Uważam, że powyżej całkiem nieźle przedstawiłem swój punkt widzenia.

Nigdy nie oczekiwałem, że z pietyzmem zostaną odtworzone wszystkie obiekty, natomiast pominięcie tych niezwykle charakterystycznych i dobrze znanych (świadomość istnienia Sądów czy drzewa przy Pawiaku naprawdę nie jest związana z żadną nadzwyczajną znajomością tematu), mocno - łagodnie rzecz ujmując - rozczarowuje. Ogrom włożonej pracy i świetni konsultanci (owszem, mnie to też dziwi, jak mogli się podpisać pod czymś takim) nie usprawiedliwiają smutnego rezultatu. Przeciwnie.

Fajnym wytrychem - to tak na marginesie - jest owo powtarzające się sformułowanie o naszej ogromnej wiedzy. Słowo daję, wnukom będę zalecał to samo. Pani w szkole pyta ile jest 2x5 - odpowiadaj śmiało: "ja nie pamiętam, ale Pani ma tak ogromną wiedzę, że nic dziwnego...".

Jedno jest dla mnie pewne. Ci, którzy nie mają o tamtej Warszawie przyzwoitego pojęcia, oglądając ten pokaz na pewno go nie nabędą. Szkoda.

Com napisał, napisałem


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#24 27.07.2010 16:40:32

polex

Użytkownik

Zarejestrowany: 2.02.2009
Posty: 302

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

chrisfox napisał:

(...)
Nigdy nie oczekiwałem, że z pietyzmem zostaną odtworzone wszystkie obiekty, natomiast pominięcie tych niezwykle charakterystycznych i dobrze znanych (świadomość istnienia Sądów czy drzewa przy Pawiaku naprawdę nie jest związana z żadną nadzwyczajną znajomością tematu), mocno - łagodnie rzecz ujmując - rozczarowuje. (...)

Po wspólnej analizie materiałów i danych wybraliśmy 35 charakterystycznych obiektów, na których chcieliśmy skupić uwagę widza.


Gdy patrzę w twe oczy zmęczone jak moje
To kocham to miasto zmęczone jak ja
Gdzie Hitler i Stalin zrobili co swoje
Gdzie wiosna spaliną oddycha

Offline

 

#25 1.08.2010 00:00:11

Ksenofob

Użytkownik

Zarejestrowany: 25.07.2010
Posty: 56

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

emka 1471 napisał:

chrisfox napisał:

roox napisał:

byli zaproszeni poważni konsultanci. Materiałów porównawczych też jest wbrew pozorom całkiem sporo. I co?

Nie można było lepiej tego ująć. Ano, właśnie. Są materiały, są ludzie, którzy wiedzą. Pies tam takich ganiał, zrobi się coś fajnego, nie ma sensu pytać o jakieś starocie. Sponsorzy dali kasę - malujemy, a żywo! Była Warszawa zrujnowana? Była. No to pieprzniemy sobie jakiś fajne ruinki tu i ówdzie. Kolorowe, trójwymiarowe, zajebiaszcze. .

A ja bym jednak powtórzyła za Fryderykiem, że nie jest to tak dokońca wina ludzi z Platige oni znają się na swojej robocie i takie było ich zadanie. Jeżeli już to winą obarczać powinniśmy ludzi, którzy zwą się historykami a ich zadaniem była konsultacja i zapewne zatwierdzenie tego co powstało.

Wydaję mi się, że nie masz racji.
Panowie z Warszawy1939.pl - z całym szacunkiem dla rooxa i chrisfoxa - nie są gorszymi varsavianistami niż roox, czy chrisfox. Na pewno są świadomi niedoróbek. Czemu się na nie zgodzili? Najprawdopodobniej takie było życzenie ludzi z Platige - wykonawców technicznych. Żeby zaoszczędzić czas, pieniądze, nerwy...

Wątpię natomiast w sens dyskusji "potrzeby chwili" vs. "ultraortodoksyjny puryzm".
Albo jest się rzetelnym rzemieślnikiem, albo jest się chałturnikiem.
Trzeciego wyjścia nie ma.

Krzysztofowi Jaszczyńskiemu i Ryszardowi Mączewskiemu chciałem więc zadedykować piosenkę Republiki pod tytułem Biała flaga.
X

Offline

 

#26 4.08.2010 22:16:52

balcerek

sekcja gimnastyczna

Zarejestrowany: 19.03.2007
Posty: 628
WWW

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

Kolejny produkt firmy Platige Image. Histora Polski w pigułce.

http://www.tvn24.pl/-1,1667980,0,1,hist … omosc.html

Zacytuję fragment artykułu:

już kolejną datę – rok 1000 - ilustruje koronacja, zapewne naszego pierwszego króla Bolesława Chrobrego. Problem w tym, że w rzeczywistości odbyła się ona 25 lat później.

Takich kwiatków jest kilka. Ale najlepsza jest odpowiedź przedstawiciela Plastige Image

Nie chodzi o dokładne daty, o 1000, 1025 czy 1026, chodzi o rząd wielkości. Żeby widz mógł sobie umieścić w historii, kiedy dane wydarzenie miało miejsce – mówi nam Marcin Kobylecki z Platige Image.

A tu trwała dyskusja, że coś na planie Warszawy się nie zgadza. Powinniśmy się cieszyć, bo równie dobrze mogli wstawić sukiennice. Bo ich ruiny lepiej by się komponowały z całością.

Offline

 

#27 5.08.2010 08:49:58

zaruk

Moderator Kombinator

Zarejestrowany: 24.01.2008
Posty: 1293

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

Obejrzałem ten filmik - miałem wrażenie kompletnego chaosu i przypadkowości dobranych wydarzeń. Niewiele zrozumiałem mając powierzchowną znajomość naszej historii, widz z innego kraju z pewnością będzie oszołomiony.
W kwestii roku 1000 i rzekomej koronacji - to przecież może być zjazd gnieźnieński i "koronacja" diademem przez Ottona. Strój koronującego nie jest strojem duchownego...


Powoli, drążąc tunel, posuwa się strażnik-kret
Z małą czerwoną latarką przypiętą na czole.

Offline

 

#28 5.08.2010 15:08:02

balcerek

sekcja gimnastyczna

Zarejestrowany: 19.03.2007
Posty: 628
WWW

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

zaruk napisał:

Obejrzałem ten filmik - miałem wrażenie kompletnego chaosu i przypadkowości dobranych wydarzeń. Niewiele zrozumiałem mając powierzchowną znajomość naszej historii, widz z innego kraju z pewnością będzie oszołomiony....

Odniosłem to samo wrażenie.

zaruk napisał:

W kwestii roku 1000 i rzekomej koronacji - to przecież może być zjazd gnieźnieński i "koronacja" diademem przez Ottona. Strój koronującego nie jest strojem duchownego...

Masz pewnie słuszność.

Offline

 

#29 5.08.2010 15:30:41

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: 'Miasto Ruin' - 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego

balcerek napisał:

Histora Polski w pigułce.

Chyba na przeczyszczenie
Że zacytuję klasyka: Jogibabu! Brawo Jasiu!
Oby tak dalej.

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ehotelsreviews.com