Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 24.01.2010 22:35:05

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Nie działająca ortofotomapa

Mam pytanie do szanownego koleżeństwa. Od kilku dni nie działa na moim kompie wyżej wymieniona mapa. Będzie już coś około tygodnia. Macie tak samo czy to tylko mój niepełnosprawny komputer? Po próbie wejścia na stonę pokazuje mi się coś takiego:
"Zostałeś wylogowany z serwisu, Twoja sesja wygasła lub jest nie właściwa"
Jak mogła wygasnąć skoro dopiero próbuję na tą stronę wejść?   O co może chodzić?

Offline

#2 24.01.2010 22:45:33

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Nie działająca ortofotomapa

1. Istotnie, coś się od kilku dni z tym dziadostwem dzieje (a zresztą kiedy się nie działo?).

2. Nie ma tam czasem w tym komunikacie opcji "zaloguj ponownie"?

3. Spróbuj tu: http://www.smapa.um.warszawa.pl/mapa/Mapa.aspx - czasem działa o wiele lepiej, tylko wybór mapy jest inny - z menu po prawej.

Jedno im trzeba przyznać, wreszcie działa sekcja pomiarów - i zresztą całkiem mi się podoba.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#3 26.01.2011 08:59:11

Wierzbowa

Moderator

Zarejestrowany: 24.01.2009
Posty: 904

Re: Nie działająca ortofotomapa

Być może wyważam drzwi otwarte, i podam wam teraz informację już znaną.Otóż zainstalowałem sobie
program Google Earth i z zadowoleniem stwierdziłem, że do fotomap aktualnych dotyczących
Warszawy dodano również fotomapy archiwalne w tym te z 1935 i 1945. W przeciwieństwie do map na
stronie www.smapa.um.warszawa.pl te z Google Earth przewijają się płynnie i bez zadnych zacięć,
w czasie rzeczywistym. Sama radość:).Wszyskim, którzy tego jeszcze nie odkryli,gorąco polecam!

Ps: Nie pojawia się tam również znany z um.warszawa.pl, i jakże częsty komunikat w rodzaju:
-serwis chwilowo niedostępny, konserwacja itd.

Offline

#4 26.01.2011 09:51:43

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Nie działająca ortofotomapa

Spoko, niczego nie wyważasz, można co jakiś czas tę informację podawać. Jednej przydatnej dla mnie rzeczy w GE nie ma (albo dotąd nie zauważyłem) - współczesnych adresów (bo z Lindleya korzystam niezwykle rzadko). A nasza kochana ortofotomapa już nawet oficjalnie zaczyna zapowiadać, że w najbliższych dniach będzie jeszcze bardziej, niż dotąd, nie działać.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#5 26.01.2011 12:19:27

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: Nie działająca ortofotomapa

Nie wspominajcie o tym dziadostwie Od miesiąca nie udało mi się tego G.... uruchomić. 
GE (jak pisał Krzysiek) nie ma siatki ulic ani numerów posesji, natomiast pozwala się dowolnie obracać co jest pewna zaletą.

Offline

#6 26.01.2011 12:40:44

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Nie działająca ortofotomapa

Pomijając przepiękną płynność przesuwania obszaru - dla mnie największą zaletą jest tu płynna, bez żadnych zwisów, zmiana powiększenia. Wynalazek wprawdzie burżuazyjny (i pewnie murzyński), ale fajny. Naprawdę, wdzięczny jestem za udostępnienie mi tego narzędzia


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline


                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Alojamiento Saint Martin