Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


  • Index
  •  » Żeliwo
  •  » Al. Jerozolimskie 51 - niemiecki napis?

#1 6.07.2014 17:11:03

Jeremy

Użytkownik

Zarejestrowany: 13.09.2012
Posty: 110

Al. Jerozolimskie 51 - niemiecki napis?

Ja zawsze mam problemy z rozczytaniem, czy to "Hern Schwinning..."? Wiecie coś o tym? Tam się remont zaczyna i boję się, że to na złom pojedzie:

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t31.0-8/1270504_890069307675042_2097526775209872632_o.jpg

Offline

 

#2 7.07.2014 11:49:02

Jeremy

Użytkownik

Zarejestrowany: 13.09.2012
Posty: 110

Offline

 

#3 7.07.2014 17:35:17

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Al. Jerozolimskie 51 - niemiecki napis?

A, czy pojedzie na złom? Pewnie tak. Ostatnio odkryłem, że taki los spotkał przyzwoicie zachowaną pokrywę zsypu śniegowego na rogu Podwala i Nowomiejskiej. Teraz jest tam ładniutka nowiutka okrąglutka klapka i nikt już nie zastanowi się, co to też takiego kwadratowego w chodniku tkwi. A i parę złotych ktoś wziął, ku chwale odżywającej gospodarki narodowej... Już naprawdę lepiej budować czołgi i autostrady, niż wywalać pieniądze na pozbywanie się pamiątek.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 8.07.2014 13:14:50

Jeremy

Użytkownik

Zarejestrowany: 13.09.2012
Posty: 110

Re: Al. Jerozolimskie 51 - niemiecki napis?

Kują tam teraz całe podwórko młotami. Nie wiem, czy to oszczędzą...

Offline

 

#5 8.07.2014 20:47:27

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Al. Jerozolimskie 51 - niemiecki napis?

chrisfox napisał:

A, czy pojedzie na złom? Pewnie tak. Ostatnio odkryłem, że taki los spotkał przyzwoicie zachowaną pokrywę zsypu śniegowego na rogu Podwala i Nowomiejskiej. Teraz jest tam ładniutka nowiutka okrąglutka klapka i nikt już nie zastanowi się, co to też takiego kwadratowego w chodniku tkwi. A i parę złotych ktoś wziął, ku chwale odżywającej gospodarki narodowej... Już naprawdę lepiej budować czołgi i autostrady, niż wywalać pieniądze na pozbywanie się pamiątek.

Pewnie zaraz dostanę multum jobów, ale co mi tam... A czy ktoś w ogóle skontaktował się z właścicielem o możliwość zachowania tego "żelastwa"?  Bo oczywiście łatwo się narzeka, pisze, komentuje...  A może wystarczyłoby zadzwonić/zapytać i sprawa byłaby załatwiona?  Nie wszyscy w tym kraju są - wbrew pozorom - antymiłośniczy i wyłącznie nastawieni na zysk. I być może w łatwy sposób możnaby to zachować dla potomnych (bo na pewno warto!). Oczywiście mogłoby być zupełnie inaczej, ale... widać jeszcze nikt nie pytał

Offline

 

#6 9.07.2014 15:30:37

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Al. Jerozolimskie 51 - niemiecki napis?

lipton napisał:

Pewnie zaraz dostanę multum jobów, ale co mi tam... A czy ktoś w ogóle skontaktował się z właścicielem o możliwość zachowania tego "żelastwa"?  Bo oczywiście łatwo się narzeka, pisze, komentuje...  A może wystarczyłoby zadzwonić/zapytać i sprawa byłaby załatwiona?  (...) być może w łatwy sposób możnaby to zachować dla potomnych

Może się zdziwisz, ale akurat ode mnie słów potępienia za ten tekst się nie spodziewaj, osobiście uważam całkiem podobnie. Owszem, sam też na pewno mógłbym, ale pozwolę sobie wymówić się innymi zajęciami, też bardzo często realizowanymi społecznie (gdyby ktoś uważał, że się wykręcam, niech tak śmiało uważa, to ponoć wolny kraj).


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#7 9.07.2014 20:13:12

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Al. Jerozolimskie 51 - niemiecki napis?

W zasadzie, to moje słowa nawet nie odnosiły się do Ciebie, bardziej do kolegi który rozpoczął wątek   Czasami naprawdę warto spróbować.
Niemniej miło mi, że nie zmieszałeś mnie z błotem

Offline

 

#8 10.07.2014 10:20:34

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Al. Jerozolimskie 51 - niemiecki napis?

Prawdę mówiąc, nie odebrałem tego jako zastrzeżeń do siebie. Znając życie, musiałem się jednak od razu zastrzec, dając do zrozumienia, że coś tam - choć na nieco może innym poletku - jednak robię. Po co się później bronić, kiedy można od razu zaatakować?

I na ogół (tzn. przeważnie ) nikogo nie mieszam z błotem z tytułu przekonań zbieżnych z własnymi


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#9 10.07.2014 20:33:05

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Al. Jerozolimskie 51 - niemiecki napis?

Cieszę się. A "żelastwu" życzę aby się zachowało dla potomnych...

Offline

 

#10 25.10.2014 23:03:59

Jeremy

Użytkownik

Zarejestrowany: 13.09.2012
Posty: 110

Re: Al. Jerozolimskie 51 - niemiecki napis?

No ja się zatroszczyłem, tzn napisałem tekst o tym i powiadomiłem konserwatora. Udało się na pewno uratować przedwojenną kostkę brukową, która - jak się okazało - była pod asfaltem. Więcej zrobić nie mogłem, bo musiałbym tam siedzieć i pilnować, czy na pewno nic nie wyrzucają na śmietnik.

Offline

 

#11 26.10.2014 20:30:03

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Al. Jerozolimskie 51 - niemiecki napis?

Konserwator pomógł cokolwiek w tym mieście uratować? Oby nieco częściej...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 
  • Index
  •  » Żeliwo
  •  » Al. Jerozolimskie 51 - niemiecki napis?

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging Sint Maarten