Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 25.09.2014 17:22:11

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

ofensywa

Ci bez_niebezpiecznego_narzędzia nacierają nadal (i to pewnie dopiero początek). W pewnej redakcji, ponoć (tak ujawniają) odbyła się burza (jak oni piszą, "mózgów") na temat, jak skuteczniej wyeliminować samochody (i pieszych, bo to też element do eliminacji) z miasta. Coś tam z zamieszczonej relacji pozwolę sobie skopiować:

Wszyscy zgodzili się, że konieczna jest lepsza edukacja skierowana do wszystkich użytkowników dróg - pieszych, cyklistów i kierowców. Ciekawsze propozycje zgłaszane przez uczestników warsztatów to m.in.: * wprowadzenie do szkół przedmiotu "Edukacja komunikacyjna" * obowiązkowe przejazdy na rowerach w czasie kursów na prawo jazdy (uświadomiłyby, jakie problemy napotyka cyklista na drodze i jak powinien się zachować kierowca) * większa liczba wideorejestratorów w radiowozach, które nagrywałyby niebezpieczne zachowania na drodze * organizowanie wspólnych przejazdów na rowerach środowisk cyklistów razem z policjantami (żeby policja bardziej poznała problemy cyklistów) * (...)

Pojawił się także apel do mediów, żeby nie podjudzać jednych na drugich - np. rowerzystów na kierowców czy pieszych na cyklistów. Rolą dziennikarzy ma być m.in. to, żeby ciągle piętnować niebezpieczne zachowania - przekraczanie prędkości czy jazda po pijanemu.


Prześliczne. Chamskie i niemerytoryczne uwagi do powyższego fragmentu to:

1. Tak, edukacja jest potrzebna. Jednym z tradycyjnych elementów edukacji są egzaminy, sprawdzające jej skuteczność. O ile nie wyobrażam sobie zanadto wprowadzenia "karty pieszego" (choć właściwie, czemu by nie? ), to użytkownicy rowerów powinni jednak jakieś uprawnienia zdobywać. Kiedyś tak było i nie było to aż takie straszne, jak cała reszta socjalizmu. Rower (w rękach rowerzysty ) też może komuś niewinnemu poważną krzywdę uczynić.
2. Obowiązkowe przejazdy na rowerach w czasie kursów na prawo jazdy? A jeśli ktoś nie umie jeździć na rowerze (znam takie osoby), nie mógłby otrzymać prawa jazdy? Ale owszem, czemu nie. Tylko ja bym tu dołożył jeszcze tzw. i_vice_versa - obowiązkowe przejażdżki po mieście samochodem (owszem, jako pasażer), dla kandydatów na rowerzystów - żeby taki jeden z drugim ujrzał ten pieszo-pedalistyczny horror, który ja widzę z mojej czarnej puszki. I taka przejażdżka nie powinna trwać 10 minut, tylko ze trzy godziny, żeby był czas na odpowiednie przerażenie.
3. Większa liczba wideorejestratorów w radiowozach, które nagrywałyby niebezpieczne zachowania na drodze. Oj, tu się podpisuję wszelkimi kończynami. Łomatko, co też by taki rejestrator opowiedział narodowi o pieszych i rowerzystach... Aj, to by było prześliczne. Sam już jeżdżę tylko z rejestratorem, bo strach bez niego, i zbieram śliczne kwiatuszki. Kiedyś toto opublikuję, ale będzie...
4. Organizowanie wspólnych przejazdów na rowerach środowisk cyklistów razem z policjantami (żeby policja bardziej poznała problemy cyklistów). Tu też jestem za. Policja powinna znacznie lepiej poznać problemy (wielu) cyklistów - z rozumieniem świata wokół nich i odpowiednim nań reagowaniem.
5. Przekraczanie prędkości - to na pewno ja. Oni, na chodnikach (bo się boją mnie), jej nie przekraczają - to ci niepotrzebni piesi idą stanowczo zbyt wolno.
6. Jazda po pijanemu? To też raczej tacy, jak ja - nas łatwiej złapią, niż takiego, co zygzakiem ucieknie po trawniku między drzewami.
7. Przejechanie pieszego na chodniku? To raczej nie samochód, ale o tym nie wspomnieli, więc się zapewne nie zdarza.

Przed wojną (stary, jeszcze carski zwyczaj), rowery miały tabliczki rejestracyjne. I komu to przeszkadzało, a?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 26.09.2014 12:54:17

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: ofensywa

Miałem się już nie mądrzyć, ale co tam...

Jestem (jak już kiedyś pisałem) komunikacyjnym Światowidem (czyli mam cztery oblicza: kierowcy, motocyklisty, rowerzysty i pieszego) Horyzont mam więc szeroki. Wniosek nasuwa mi się jeden. Jeśli od dobrych kilku lat stara się zdepolityzować społeczeństwo (niech będą konsumentami w pierwszej kolejności) aby łatwiej było nim zarządzać, to w techniczne kwestie zarządzania rzeczywistością dookólną wkrada się ideologia. Na naszych oczach  wprowadza się "kulturową hegemonię" wg Gramsciego. Teorie dotyczące organizacji życia wielkomiejskiego mają swą podbudowę, w postnowczesnym społeczeństwie. Większość  z tych teorii jest oderwana od rzeczywistości, ale jak wiemy w lewackim widzeniu świata to w ogóle nie przeszkadza. (i tu musiało paść słowo lewactwo )   
Reasumując: większość pomysłów na nasze miasto ma na celu stworzenie wygodnej przestrzenii dla wąskiej grupy uprzywilejowanych (i tu nie wiem jak ich ją nazwać) młodych, wykształconych itd. A reszta niech śmiga kanałami (wraz ze swymi smrodliwymi puszkami) i nie psuje swoim widokiem Nowego, wspaniałego Świata. Zresztą Huxley i Orwell dobrze opisali konswkencje takich działań. Się rozpisałem, ale wziąłem przyklad z przedmówcy

PS. Na zebraniu w rzeczonej gazecie (organie) nie było "burzy" bo takowa w próżni nie występuje. (co najwyżej zaburzenia entropii )


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#3 28.09.2014 17:23:10

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: ofensywa

O, proszę, ktoś tę erupcję niechęci przeczytał (i jeszcze przy okazji nie nazwał mnie blachozbrodniarzem). Miło mi, dziękuję


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 30.09.2014 00:38:23

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: ofensywa

Jak mógłby jeden blacho-zbrodzień drugiego tak nazwać

Ja też trochę żółci i jadu "ideolo" zrzuciłem. I lżej mi troszku na duchu.

W niedzielę mój przyjaciel nie dotarł na świetną imprezę historyczną, bo inni chcieli sobie pobiegać po Centrum od rana do 15-ej. Niedługo "zdrowy styl życia" będzie jedynym uzasadnieniem istnienia w naszym mieście (czy jeszcze naszym?)


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#5 30.09.2014 18:11:26

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: ofensywa

Tak swoją drogą... (mam nagrane, ale to nic takiego - norma, panie )

Już nie wspomnę o mamusi z dzieciątkiem na ramionach wbiegającej bez oglądania się pod autobus parę dni temu, ani o dwójce młodych ludzi, którzy bardzo spokojnie wleźli mi pod koła wczoraj na Grochowskiej (też im się nie chciało spojrzeć na jezdnię, może ich szyje bolały z miłości, urocza para). Skręcam sobie dziś powolutku w prawo z Radzymińskiej w kierunku Utraty. Przez przejście dla pieszych (nie ma tam ścieżki rowerowej, to nie ta strona ulicy) spokojnie jedzie sobie ekologiczna Pani. Gdybym głupie babsko skasował, wina byłaby moja - głównie dlatego, że ja mam uprawnienia i niebezpieczne narzędzie, a ona nie musi mieć pojęcia o niczym. I cóż z tego, że jej nie wolno, kiedy ona nie musi tego wiedzieć? Taka pochwała_niewinności. Ja za głupotę mogę stracić prawo jazdy, ona co najwyżej nabije sobie guza (niedrogiego i przyjaznego środowisku).


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa Szamba betonowe Radomsko przegrywanie kaset vhs łódz