Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 24.02.2017 03:07:19

Kaand

Użytkownik

Zarejestrowany: 23.02.2017
Posty: 1

Dzień dobry i dobry wieczór

Od lat szukam różności o mojej Warszawie  czyli do 1989 roku bo później powoli przestała być moją. Nigdzie nie zakładałem konta bo myślałem, że wszystko już jest powiedziane, a tylko trzeba umieć znaleść. Okazało się jednak, że mam coś niecoś do dodania o kolejarkim Bródnie z moich szczenięcych lat. Żyje jeszcze moja ciocia urodzona na Bródnie, wnuczka kolejarza z Bródna (ma obecnie 86 lat i doskonałą pamięć) więc jest kogo zapytać o szczegóły i często to czynię. Większość życia spędziłem - raz biżej, raz nieco dalej - wśród kolejarzy, jestem prawnukiem kolejarza i synem kolejarki, przez kilka lat pracowałem w PKP, prowadziłem nawet wiele lat temu lokomotywę ET 20 coś tam (chyba 22) tzn. przez kilka kilometrów "klikałem" tą kierownicą przyspieszając, hamować mi nie pozwolili.
  Mam ponad 60 lat więc internet nie jest dla mnie jak woda dla ryby i dlatego proszę o wybaczenie mi ewentualnych błędów i wypaczeń.
Pozdrawiam Wszystkich

Ostatnio edytowany przez Kaand (24.02.2017 03:11:00)

Offline

 

#2 25.02.2017 02:25:15

El_Jot

Użytkownik

Zarejestrowany: 1.04.2014
Posty: 1274

Re: Dzień dobry i dobry wieczór

Witamy serdecznie i czekamy na opowieści o Bródnie.
Ja jestem szczególnie ciekaw, bo od kilkunastu już lat mieszkam tuż obok budynku starej portierni warsztatów kolejowych,
ale nie dane mi było poznać bliżej zbyt wielu rodowitych mieszkańców Bródna. Historię okolicy znam raczej z tego co znajdę w internecie czy książkach.
Może zachowały się Pańskiej rodzinie jakieś stare fotografie z Bródnem w tle i zechciałby Pan je nam pokazać?
A może pamięta Pan jakieś ciekawe historie?

Offline

 

#3 25.02.2017 12:57:33

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Dzień dobry i dobry wieczór

Serdecznie witam. Miło - nawet wirtualnie - spotkać kogoś z moich okolic. To wprawdzie nie jest taka całkiem moja mała ojczyzna, bo przywędrowałem na prawy brzeg z Muranowa, ale było to dawno temu i mieszkam tu już pół życia, więc czuję się u siebie i mocno jestem tym fragmentem miasta zainteresowany. Gdyby można się było czegoś ciekawego od rdzennego mieszkańca kolejarskiego Bródna dowiedzieć, byłbym szczęśliwy. Zachęcamy do pisania.

Gwoli ścisłości, sam mieszkam odrobinę z boku, na Targówku, ale już córka z zięciem ulokowali się na Pożarowej.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 12.03.2017 20:05:26

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: Dzień dobry i dobry wieczór

Witam serdecznie.

Dla mnie także Bródno kolejarskie to spory fragment rodzinnej historii. Nawet krótko mieszkałem na Białołęckiej w bardzo wczesnej młodości. Dlatego także z niecierpliwością czekam na Pańskie informacje.


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#5 7.06.2018 21:15:58

deminis

Użytkownik

Zarejestrowany: 7.06.2018
Posty: 4

Re: Dzień dobry i dobry wieczór

czesc

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Bonaire, Sint Eustatius & Saba