Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 10.10.2017 17:13:41

Grochu7

Użytkownik

Zarejestrowany: 13.11.2014
Posty: 125

Fotograficzne zbiory Archiwum Państwowego w Warszawie

Forumowa ekipo!

Byłem dzisiaj w APW (na Krzywym Kole) i okazuje się, że jest tam kilka zbiorów zdjęć które nie w całości są dostępne online. No i, ku mojemu zdziwieniu, nie patrzą jak na rarogi na ludzi którzy chcą się na nie pogapić / skopiować je na swojego pendrive.

Jest tam:


  • Seria zdjęć Jurgena Josta ("Reise nach Warschau") z czerwca 1941 r. - mało odkrywcza w Warszawie, parę zdjęć getta w Siedlcach... (ok. 60 szt.)

  • Seria zdjęć Johannesa Henniga z Warszawy (ok. 50-60 szt.)

  • Zbiór zdjęć różnych z okupowanej Warszawy (w większości nieustalonych autorów), w tym parę gettowych. (ponad 400 szt.)

  • Zbiór zdjęć nieznanego niemieckiego żołnierza (głównie z lat 1943-44) (ponad 1000 zdjęć)

  • Zdjęcia z powstańczej Warszawy Joachima Joachimczyka (nieco ponad 300 szt.)

Zdjęcia te, korzystając z przyzwolenia władz archiwalnych skopiowałem (ok, jutro skończę kopiować) i postaram się Wam udostępnić wraz z inwentarzami zespołów, gdzie większość z nich jest zidentyfikowana. Jak mi się zdaje wiele z tych zdjęć to ograne szlagiery fotograficzne, które nie przedstawiają sobą jakiegoś wyzwania identyfikacyjnego, ale i tak chętnie je uczynię dostępnymi dla szerszej publiczności.

I tu pojawia się pytanie: czy jest ktoś kto ogarnia tworzenie/hostowanie galerii zdjęć w necie (gdyby chcieć je pokazać całemu światu, a nie tylko jakiejś grupce szaleńców z naszego forum)? I czy ktoś będzie chciał się przyłączyć do projektu tworzenia opisów do tych zdjęć?

//Nie obiecuję, że uda mi się zdobyć prawo do udostępnienia tych zdjęć publicznie - ale wydaje się, że jeśli przedstawię jakiś sensowny plan tego w jaki sposób je chcę wykorzystywać to powinni się zgodzić.

Offline

 

#2 10.10.2017 19:57:33

mokotofil

Użytkownik

Zarejestrowany: 16.08.2015
Posty: 51

Re: Fotograficzne zbiory Archiwum Państwowego w Warszawie

Grochu7 napisał:

Forumowa ekipo!

Byłem dzisiaj w APW (na Krzywym Kole) i okazuje się, że jest tam kilka zbiorów zdjęć które nie w całości są dostępne online. No i, ku mojemu zdziwieniu, nie patrzą jak na rarogi na ludzi którzy chcą się na nie pogapić / skopiować je na swojego pendrive.

Jest tam:


  • Seria zdjęć Jurgena Josta ("Reise nach Warschau") z czerwca 1941 r. - mało odkrywcza w Warszawie, parę zdjęć getta w Siedlcach... (ok. 60 szt.)

  • Seria zdjęć Johannesa Henniga z Warszawy (ok. 50-60 szt.)

  • Zbiór zdjęć różnych z okupowanej Warszawy (w większości nieustalonych autorów), w tym parę gettowych. (ponad 400 szt.)

  • Zbiór zdjęć nieznanego niemieckiego żołnierza (głównie z lat 1943-44) (ponad 1000 zdjęć)

  • Zdjęcia z powstańczej Warszawy Joachima Joachimczyka (nieco ponad 300 szt.)

Akurat Jost jest online.
https://www.warszawa.ap.gov.pl/reise/01.html

Podejrzewam, że i inne też. Najlepiej nie wymyślać koła tylko albo: niech umieści je archiwum ew. skorzystać z fotopolski (oczywiście po uzyskaniu zgody archiwum i ew. wsparcia fotopolski jakąś kwotą.

Offline

 

#3 10.10.2017 20:34:00

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Fotograficzne zbiory Archiwum Państwowego w Warszawie

Oj...

Miejsca na serwerze trochę jest. Ile? O, tu nie mam w tej chwili pojęcia, ale... Tam są zresztą od dawna przewidywane pewne zmiany, które zapewne zwiększą dostępną powierzchnię. I a nuż byłaby okazja, żeby to wszystko jakoś zrobić?

Jakąś formę prezentacji (silnik takiej galerii) dałoby się ogarnąć, bez jakiegoś strasznego napinania się. Ba, nawet mam oprogramowanie. Odrobinkę gorzej z mocami przerobowymi, ale kto wie. Nie zarzekam się, że rzecz jest niewykonalna, technicznie raczej jest. A Fotopolska chyba całkiem nieźle wspiera się i bez nas

Pierwsze pytanie: ile by to zajęło na dysku?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 30.03.2023 21:11:25

Grochu7

Użytkownik

Zarejestrowany: 13.11.2014
Posty: 125

Re: Fotograficzne zbiory Archiwum Państwowego w Warszawie

Milion lat temu oferowałem podzielenie się tymi zdjęciami - a teraz może wreszcie coś zrobię?

http://gofile.me/6RT4l/Q9JnjQNhA - macie dostęp do mojego domowego serwera. Mam tam te serie zdjęć, co wcześniej wspomniano (Jost, Hennig, nieznany żołnierz, Joachimczyk), album o szopach w getcie, album złożony przez Kellera ze zdjęciami robionymi przez PK w getcie + książkę "Letzte Spuren", gdzie jest obszerna reprodukcja albumu zrobionego w szopie Fritza Schultza.

Bierzcie z tego i korzystajcie na zdrowie. A i ostrzegam: to mój domowy serwer. Jest nieco ślamazarny i czasami przerywa pobieranie, więc nie polecam próbować pobrać wszystkiego na raz.

Offline

 

#5 31.03.2023 23:30:47

El_Jot

Użytkownik

Zarejestrowany: 1.04.2014
Posty: 1274

Re: Fotograficzne zbiory Archiwum Państwowego w Warszawie

Dziękuje bardzo.

Offline

 

#6 8.04.2023 20:58:28

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Fotograficzne zbiory Archiwum Państwowego w Warszawie

Dopiero teraz na to trafiłem - i oczywiście, jakoś tak wyszło, że mi się pobrało

Ogromne dzięki, najpiękniejszy prezent pod choinkę. Wesołych Świąt


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Alberghi Zimbabwe