Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 16.03.2021 15:12:28

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Historia Górc

Ukazała się książka poświęcona historii Górc:
Marek Wagner- Górce. Historia i pamiątki.. Wydało ją wydawnictwo "inforteditions" przy współpracy Bemowskiego Centrum Kultury.

Offline

 

#2 19.03.2021 18:36:19

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Re: Historia Górc

Jeśli ktoś po mojej informacji kupił książkę, to bardzo przepraszam. Napisałem posta zaraz po zakupie nie znając książki. A jest to straszny gniot. Źle napisana, pełna błędów stylistycznych,  z błędami rzeczowymi, część tekstu robi wrażenie wypełniacza. Zdecydowanie odradzam zakup, no chyba że ktoś szczególnie interesuje się tym rejonem.
A dla "zniechęty" cytat :
"Z chwilą podjęcia przygotowań do wybuchu powstania zbrojnego sytuacja miejscowych żołnierzy AK uległa pogorszeniu z powodu koncentracji forma
cji niemieckich na zachodnich przedpolach Warszawy- w Ożarowie kwaterował sztab gen. von dem Bacha, a w Ulrychowie stacjonowały oddziały piechoty dywizji SS " Galizien" z czołgami dywizji SS "Herman Göring"..
"

Offline

 

#3 23.03.2021 07:25:25

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Historia Górc

Smaczniutki cytat Dzięki za recenzję. Niestety, trochę takich dzieł się ostatnio pojawia. Leży u mnie od jakiegoś czasu książka zupełnie poważnych autorów, o bardzo ciekawej tematyce, uczciwie oparta na niemieckich źródłach, z tak nieraz żenującymi błędami, że aż przypomina mi się teoria o nakręcanym Nebelwerferze, którą dał światu pan Krzysztof Komorowski (http://www.kolejkamarecka.pun.pl/viewto … 879#p22879).


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 2.08.2021 06:50:36

Kuba

Użytkownik

Zarejestrowany: 15.09.2011
Posty: 40

Re: Historia Górc

Pozwoliłem sobie wygrać ją w konkursie organizowanym przez Bemowskie Centrum Kultury i mam podobne odczucia co michel.
Nie trzeba długo szukać - nie wiem czy pamiętacie, ale kiedyś dwa takie garaże przy Drogomilskiej były na tyle dziwne i miały przedwojenne tabliczki, że trafiły do Gminnej Ewidencji Zabytków. Ale teraz jest orto 45 i widać, że są powojenne, więc je wykreślono. To było dobre kilka lat temu, sprawa została opisana. Autor publikacji mimo tego zachwyca się ich zabytkowością, więc boję się czytać, bo ilu podobnych błędów o historii Górc nie będę w stanie samodzielnie zweryfikować. Nie jestem mocny w tym temacie, właśnie dlatego chciałem tę książkę.

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ septiky jsou ideĂĄlnĂ­ volbou pro mapa fotowoltaiki