Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#21 31.12.2018 07:10:31

Raincry

Użytkownik

Zarejestrowany: 31.12.2018
Posty: 1

Re: Warszawa 1935

Moja rodzina to Szpigielglas z Ul. Pańska 64. Szukam informacji na temat ich życia, miejsce zamieszkania lub cokolwiek związane z życiem rodzinnym w Warszawie. Jak narazie nie mogę znależć zadnych informacji.
Bardzo miło że mogłem zobaczyć taki post, ale mam pytanie skąd się wzieło pytanie w sprawie Szpigieglas?
Czy ktoś może pomóc żeby znależć jakiekolwiek informacje na temat następujących osoby którzy mieszkali pod adresem Pańska 64?
Icek Maier Szpgigielglas (pradziadek)
Sara Szpigielglas (Pan. Czapek, to moja prababcia)
Beer Bernard Ber Szpigielglas - Podobno został rostrzelony w wojskowym szpitalu. Walczył w AK i był ranny
Chaskiel Szpigielglas (moj dziadek)

Za wszelkie informacje z góry dziękuje

Adrian

Offline

 

#22 10.01.2019 22:42:55

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Warszawa 1935

Skąd się wzięło pytanie? Dziś trudno stwierdzić. Podejrzewam, że kolega, który je zadał, szukał akurat lokalizacji budynku, na którym był szyld z tym nazwiskiem. Natomiast ja mu chyba udzieliłem odpowiedzi na podstawie książki telefonicznej. Mogłem też szukać w książce adresowej - jest ten dokument w bibliotekach cyfrowych, nazywa się chyba "Cała Warszawa 1930".

Tak szybciutko, znalazłem też coś takiego: http://warszawa.getto.pl/index.php?mod= … &tid=osoby


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://jarocin.betonoweszamba.com