Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 24.02.2012 07:29:09

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

24 lutego

1953  W więzieniu mokotowskim został powieszony po sfingowanym procesie gen. August Emil Fieldorf ps. "Nil".

Taka to i rocznica dzisiaj ...







A tak samo dziś jest rocznica premiery Pieśniarza z Warszawy.

A sięgając dalej w naszą historię, warto wspomnieć, że jeszcze wcześniej, bo w 1397 roku, powstał Związek Jaszczurczy.

W niewiele lat później, mimo że posiadał on list żelazny i nietykalność gwarantowały mu ustalenia I Pokoju toruńskiego, który zakazywał ścigania osób uznanych przez strony za zdrajców, a zemście za prowadzoną działalność w maju 1411 Krzyżacy ścięli na rynku w Grudziądzu założyciela Związku Mikołaja z Ryńska.

http://i2.fmix.pl/fmi2573/d78a4fc8002cef1c4e92ac57

Krzyżacy zamordowali też wszystkich męskich potomków Mikołaja z Ryńska w tym dzieci, co zostało łachom w genach, jak historia pokazała późniejsza.

*************************************************

Cisza taka, że pozwoliłem sobie na rozpoczęcie wątku o dzisiejszym dniu mówiące.

Pozdrawiam

Offline

 

#2 24.02.2012 09:03:26

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11929
WWW

Re: 24 lutego

weldon napisał:

Cisza taka, że pozwoliłem sobie na rozpoczęcie wątku o dzisiejszym dniu mówiące.

A cóż dziwnego, że cisza? O tej porze przyzwoici ludzie śpią.

Natomiast za inaugurację dzisiejszego wątku należą Ci się podziękowania. Kto powiedział, że ja muszę?

Już się dorzucam:

1831 – Bitwa pod Białołęką.
1885 – Urodził się Stanisław Ignacy Witkiewicz, człowiek, który prawidłowo rozpoznał koniec świata. I tu - oczywiście - musi się pojawić mój ulubiony profetyczny wierszyk z Nienasycenia:

Nie zabrną me twory popod żadne strzechy
Bo wtedy już na szczęście żadnych strzech nie będzie
W ogóle z tego żadnej nie będzie uciechy
I tylko świństwo równomiernie rozpełźnie się wszędzie


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kolejkamarecka.pun.pl