Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 1.03.2012 23:03:49

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11929
WWW

2 marca

1861 – Na Powązkach odbył się demonstracyjny pogrzeb pięciu zabitych przez Rosjan 27 lutego.
1921 – Urodził się Kazimierz Górski – człowiek, który zaraził mnie piłką nożną. Wielu jego znakomitych następców bardzo trudziło się później, żeby mnie wyleczyć. Trzeba przyznać, z dużymi sukcesami.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 2.03.2012 06:57:23

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: 2 marca

Widzę, że te "lekarstwo" działa skutecznie nie tylko na mnie


EDIT:

1333 – Władysław Łokietek pozostał niski już na zawsze ...

Ostatnio edytowany przez weldon (2.03.2012 07:49:10)

Offline

 

#3 2.03.2012 11:12:35

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11929
WWW

Re: 2 marca

2012 - Gazeta.pl podała informację o odejściu Stołecznego Konserwatora Zabytków na zasłużoną emeryturę. Sam tego wydarzenia komentować się nie odważę, zacytuję za to kilka (oczywiście, wyrwanych z kontekstu) komentarzy, które pojawiły się pod tą informacją. Pisownia zachowana.

WRESZCIE odchodzi szkodnik (przepraszam: szkodniczka). Pani ENT uważała się za kogoś w rodzaju Królowej Stolicy, mającej prawo narzucać miastu wygląd odpowiadający jej osobistym upodobaniom wszędzie tam, gdzie posiadała władzę. Kamienica na Foksal 13 - przez nią popadająca w ruinę, a już dawno mogłaby świecić pełnym blaskiem - to tylko najbardziej spektakularny przykład szkodnictwa tej pani. Inne to m.in. kamienica Goldstanda przy pl. Małachowskiego (pani ENT nie pozwalała przywrócić jej pierwotnej wysokości i wystroju) czy gmach banku przy ul. Widok; zamiast przywrócenia pięknego przedwojennego dachu z wieżyczkami (jak chciał inwestor), będzie nadbudowane szpetne szklane pudło. Zgoda na rozbiórkę hali Koszyki to kolejny skandal. Itd., itp.(...) Dodać należy, że krytyka nie robiła na tej osobie żadnego wrażenia. Kimkolwiek będzie jej następca, to jednak powinny istnieć jakieś prawne ograniczenia samowoli konserwatora.
(...)
To bardzo dobra wiadomość, cieszę się z niej niesamowicie. (...) Satysfakcję jednak mam gorzką, bo moją obawę budzi to, że na jej miejsce najpewniej przyjdzie ktoś znacznie gorszy.


Osobiście, bardzo Pani Konserwator dziękuję za zakonserwowanie przepięknej przybudówki na zachodniej elewacji Hali Mirowskiej. Ma to miejsce dla mnie ogromne znaczenie emocjonalne, gdyż tam to właśnie mieścił się przed laty komis, w którym za jedyne 33 złote (tak, do dziś pamiętam) kupiono mi pierwszy flamaster. A rzecz się działa w roku 1970, jeszcze za Gomułki. Kraj lat dziecinnych...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 2.03.2012 12:03:07

Wierzbowa

Moderator

Zarejestrowany: 24.01.2009
Posty: 904

Re: 2 marca

Ostatnio tamtędy przejeżdżałem i zauważyłem, że zmieniono elewację tego pawilonu ze srebrnej na "cegiełkową"
, pewnie coby nie kuła w oczy(Pani konserwator już dziękujemy).

Przeglądałem niedawno archiwalne numery"Stolicy" z przełomu lat 50 i 60-siątych i natknąłem się na artykuł
dotyczący montażu tegoż pawilonu. Autor wyraził radość, że przynajmniej częściowo cudo to zasłoni "obrzydliwą żółtą
cegiełkę" z jakiej zbudowano hale.No cóż za Gomułki wicie, budowano na zasadzie beton, szkło stal(zwłaszcza ten
pierwszy) a tam jakaś burżuazyjna, secesja czy neogotyk była w niełasce.

Offline

 

#5 2.03.2012 12:46:16

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: 2 marca

Stawianie dzisiejszego dnia w kalendarium, jako dnia odejścia wydaje mi się przedwczesnym ...

Napisali, że "odejdzie, jak znajdzie następcę ..."

Offline

 

#6 2.03.2012 13:36:41

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: 2 marca

Nie chciałbym być złym prorokiem, ale obawiam się, że jeszcze możemy zatęsknić za ENT...

Offline

 

#7 2.03.2012 17:15:30

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11929
WWW

Re: 2 marca

weldon napisał:

Stawianie dzisiejszego dnia w kalendarium, jako dnia odejścia wydaje mi się przedwczesnym ...

Aj, to czytanie...

chrisfox napisał:

Gazeta.pl podała informację o odejściu

Dziś mamy dzień podania informacji, zawsze coś

Czy możemy za nią zatęsknić? Oj, z pewnością, z pewnością...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kolejkamarecka.pun.pl