Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#21 29.03.2012 17:43:54

 Mundeczek

Użytkownik

Skąd: Dzielna - Wolski Muranów
Zarejestrowany: 7.02.2011
Posty: 57
WWW

Re: Pasaż Simonsa

umberto napisał:

...Pamiętam tylko jak dziwnie się poczułem czytając o liczbie dwustu nie ekshumowanych osób, a w około...

Znaczy to, że kolega umberto źle pamięta lub źle czytał.
I całe szczęście. Bo już myślałem że to mnie się pogmerało w łepetynie

Offline

 

#22 29.03.2012 21:27:12

umberto

Użytkownik

Zarejestrowany: 6.10.2008
Posty: 28

Re: Pasaż Simonsa

Byłem nie precyzyjny zgoda ,ale stoi napisane ,,ponad 200 żołnierzy i osoby cywilne''czyli mogło być 299 na przykład.
Do tego cytuję;Około 300 żołnierzy batalionu ,,Chrobry I''poległo tego dnia na pozycjach pod gruzami zbombardowanego pasażu Simonsa-Władysław Bartoszewski 1859 Dni Warszawy.Częściej czytałem o 300 poległych stąd ta moja wpadka.

Offline

 

#23 29.03.2012 21:55:57

 Mundeczek

Użytkownik

Skąd: Dzielna - Wolski Muranów
Zarejestrowany: 7.02.2011
Posty: 57
WWW

Re: Pasaż Simonsa

No dobra, dobra... Bardziej mnie zmartwiło że mnie coś we zwojach szwankuje, niż Twa wpadka
Na pewno zginęło więcej. Jednakże Ci z gruzów "nadziemnych" prawdopodobnie wraz z gruzami trafili na "stadion", bądź na kopiec.
Przykre.

umberto napisał:

P.S.Czy są podobne miejsca w Warszawie,takie małe nieoficjalne,, cmentarze''?O ulicy Gibalskiego na Woli wiem.

Cały czas się ujawniają. Kilka lat temu jak remontowali Jana Pawła (w dwa tysiące którymś), po zerwaniu nawierzchni natrafiono na zwłoki dwóch osób w piwnicy przedwojennej kamienicy.
Myślę że dużo jeszcze czasu upłynie... Wróć. Myślę że nigdy do końca nikt się tego nie dowie.
Zwłaszcza że powojenne rządy, raczej nie kwapiły się do ujawniania takich odkryć.
Pamiętam, jak, gdzieś w połowie lat 80-tych, na Żytniej u zbiegu ze skwerem K. Wyszyńskiego budowano jakiś węzeł CO, czy coś takiego.
Pamiętam jak obok wykopu, leżała kupka, tak na 70-100cm kości. Leżało sobie kilka dni w miejscu, do którego każdy mógł podejść, wziąć, rzucić psu.
Leżały zaraz przy ogrodzeniu boiska XXX LO. Na boisku my, uczniowie szkoły, nauczyciele. Nikomu to nie przeszkadzało (z ludzi władnych podejmować decyzje). Podarzewem, że gdyby nie fakt iż to miejsce "pochówku" było potrzebne do celów ciepłowniczych, szczątki zostały by wrzucone do dołu i zakopane. Zresztą  i tak zostały gdzieś zakopane (mam taką nadzieję ze zostały zakopane), bez żadnego upamiętnienie.

Ostatnio edytowany przez Mundeczek (29.03.2012 21:58:08)

Offline

 

#24 29.03.2012 21:57:51

umberto

Użytkownik

Zarejestrowany: 6.10.2008
Posty: 28

Re: Pasaż Simonsa

przepraszam... nieprecyzyjny oczywiście.

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotels-world.pl Hotels Chad Overnatning Tyskland Hotels Tacoma