Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 17.05.2012 08:07:51

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11929
WWW

17 maja

1490 – Urodził się ostatni Wielki Mistrz pewnego zakonu, z którym mieliśmy trochę nieporozumień, Albrecht Hohenzollern.
1866 – Urodził się tow. Julian Marchlewski, popularnie mówiąc, łobuz. Teraz troszkę mu grobowiec zamaskowano zielenią, ale jest, owszem, całkiem ładny. A przyzwoici ludzie leżą wciąż w dołach z wapnem.
1879 – Urodził się Semen Petlura – uczciwie mówiąc, nieładnie przez nas potraktowany.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 18.05.2012 07:54:56

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: 17 maja

Marchlewski ... dodałbym, że oprócz grobowca miał w Warszawie ulicę,
a nawet, malowany od czasu do czasu na czerwono, pomnik, ale już nie ma, za to kilku porządnych ludzi ma

1870 - urodził się  Lucjan Rydel. Człowiek, bez którego nie byłoby Wesela.

1881 - urodził się  Adam Półtawski, twórca słynnej antykwy.

1949 - urodził się Jirzi Korn, tfurca takich przebojów, jak Když Lola pila pátý drink, Každá trampota má svou Yvetta, Zpívat jako déšť

1953 - urodził się Marek Biliński. Ucieczka z tropików to było coś ...

W Warszawie rozpoczęły się X Mistrzostwa Europy w Boksie.
Nawet ja słyszałem takie nazwiska jak Pietrzykowski, Drogosz, Stefaniuk, Kruża i Papa Stamm.

1960 - wykonano wyrok śmierci na Baczyńskim, seryjnym mordercy ze Śląska.

1961 - Enya przyszła na świat ... Nie przepadałem nigdy za new age, ale też nie odrzuca mnie

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
酒店 维拉·雷阿尔