Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#21 9.05.2007 15:32:59

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Moonspell

Ilianne napisał:

konieczność odpowiedzi na kretyńskie pytanie pt.: "Czego słuchasz?"

Ja z tak postawionym pytaniem, nie mam ogromnego problemu. Zwykle odpowiadam, że muzyki góralskiej, celtyckiej, klezmerskiej, starego dobrego punka (Sex Pistols), Public Image Ltd. , SBB, trochę dość ciężkich metalowych brzmień - i paru innych jeszcze rzeczy... Gorszy problem miałem kiedyś, gdy na wsi zadano mi - z grubsza to samo przecież - pytanie w formie bardzo konkretnej: "jaką muzykę lubisz: ludową, czy dyskotekową". Słowo daję, nie pamiętam, co odpowiedziałem - jak znam swoje różne odzywki, było to bardzo niekonkretne


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#22 9.05.2007 15:46:04

Borek

Moderator

Zarejestrowany: 12.03.2007
Posty: 497
WWW

Re: Moonspell

Na pytanie "czego słuchasz" odpowiedź jest jedna - tego, co akurat leci

Jakiś czas temu jako świeżo upieczony posiadacz komórki z odtwarzaczem mp3 zrobiłem sobie 500 megabajtów "podręcznego niezbędnika" muzycznego - czego tam nie ma ACDC, Susan Vega, Jarre, Morisette, Procol Harum, Zeppelin, Dave Brubeck, Middle of the Road (ktos jeszcze pamięta ich hiciory?), Getz&Gilberto, Sting, Fleetwood Mac, RHCP i trochę "nieposortowanych"


--
dysleksja - sposób na ortografię

Offline

 

#23 9.05.2007 15:52:18

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Moonspell

W sumie też mógłbym coś podobnego powiedzieć. Łatwiej mi określić, czego nie słucham, choć z wiekiem obserwuję kurczenie się tej listy.

No, dobrze. Nie słucham Połomskiego - ale już nawet taki Krzyś Krawczyk kilkaset lat temu nagrał całkiem fajnego rockandrollowego winyla...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#24 9.05.2007 16:17:29

 Ilianne

Etatowy Sadysta (Moderator tak zwany)

3476628
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 1099
WWW

Re: Moonspell

chrisfox napisał:

W sumie też mógłbym coś podobnego powiedzieć. Łatwiej mi określić, czego nie słucham, choć z wiekiem obserwuję kurczenie się tej listy.

No, dobrze. Nie słucham Połomskiego - ale już nawet taki Krzyś Krawczyk kilkaset lat temu nagrał całkiem fajnego rockandrollowego winyla...

Sno właśnie... Nie słucham Ich Troje, disco polo, siakiejś techniawki itd... Aczkolwiek, na niektórych imprezach, po którejś godzinie, razem z grupką wesołych i złych (jakie ładne połączenie ), dużych i groźnych blackowców ( ), zawsze ktoś wpada na pomysł puszczenia standardów disco polo, tudzież 'muzyki' mas i zawsze bawimy się wybitnie dobrze

Offline

 

#25 9.05.2007 22:23:15

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Moonspell

chrisfox napisał:

Łatwiej mi określić, czego nie słucham, choć z wiekiem obserwuję kurczenie się tej listy.

Mam to samo. Z wiekiem staję się bardziej tolerancyjny jeśli chodzi o muzyczne gusta. Jeśli czegoś nie trawię to po prostu nie słucham. Gdzie sie podziały te gniewne reakcje i kłotnie na temat wyższości jednych sieczkobrzęków nad drugimi. Teraz to nawet Połomskiego mogę słuchać (ale bez entuzjazmu) i śmiało mogę powiedzieć, że wielu obecnym "gwiazdom" i gwiazdeczkom estrady dużo brakuje. Do tego dochodzi nostalgia za minionym czasem, wspomnienia... No cóż człowiek się starzeje.
Niestety akurat kiedy nadejdzie chwila kiedy można dać czadu i podkręcić wolumę to rodzina mi się buntuje i nie mam sumienia  ich przeczołgać np. przez starego "Tarkusa", bom jest miłosierny.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#26 9.05.2007 22:38:51

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Moonspell

Yorik napisał:

starego "Tarkusa", bom jest miłosierny.

Czy dobrze czytam, ELP? Kiedyś się słuchało Obrazków z wystawy....

Od ładnych iluś lat, w domu nie słucham muzyki w ogóle - nie chcę robić konkurencji telewizorom żony i komputerowi starszej córeczki. Jako, że ostatnio nieco poprawiłem sobie standard audio w samochodzie, chodzę słuchać tam Nie muszę być miłosierny, jeśli mam ochotę nieco decybeli sobie dołożyć, to tak czynię.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#27 9.05.2007 23:01:28

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Re: Moonspell

Czytając kolejne posty  o muzyce popadałem w coraz większą frustrację i chciałem już uciec z forum, gdyż czułem się strasznym staruchem. Wymieniane nazwy zespołów nic mi nie mówiły! Dopiero  Borek i Yorik poprawili mi humor. I zapuściłem sobie natychmiast Fanfare for the common man.

Offline

 

#28 9.05.2007 23:08:14

Borek

Moderator

Zarejestrowany: 12.03.2007
Posty: 497
WWW

Re: Moonspell

E, tego. Nie wolno. Ale właśnie mi się Leaving Eden ściągnął. Może ktoś mieszkający blisko jest zainteresowany?

Z pierwszych kilkudziesięciu sekund wyciętych w losowych miejscach kilku kawałków, to takie Floydowe brzmienia. Spodziewałem się czegoś nieco twardszego... ale ja się nie znam.


--
dysleksja - sposób na ortografię

Offline

 

#29 9.05.2007 23:14:44

Borek

Moderator

Zarejestrowany: 12.03.2007
Posty: 497
WWW

Re: Moonspell

Fanfare powiadasz... To mi się natychmiast Fanfare Ciocarlia kojarzy. Zupełnie inne klimaty, ale Asfalt Tango mnie zabiło. Nie ukrywam, że trafiłem na to przez Fallen Art Bagińskiego.


--
dysleksja - sposób na ortografię

Offline

 

#30 9.05.2007 23:15:20

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Moonspell

Ale się wkopałem z tom kultórom... Teraz dopiero wyjdzie, jaki ze mnie burak. Dla pewności, szybciutko wyłączę elektroniczną maszynę cyfrową i poczytam sobie przed snem metodą tradycyjną. Owszem, Singera


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#31 9.05.2007 23:15:41

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Moonspell

Widzę, że nie tylko dla mnie "Emersoni" wiecznie żywi. Miałem to szczęście, że byłem na ich  koncercie. Co prawda, goście już zdrowo podtatusiali, ale Keith jeszcze udawał, że się z nożem rzuca na mooga. 
Wcześniej towarzystwo pożegnało niejaką obywatelkę Orthodox okrzykami: "do domu!".
Idę sobie puścić "Lucky man".

"Jethro Tull" też być bardzo dużo dobre.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#32 9.05.2007 23:17:39

Borek

Moderator

Zarejestrowany: 12.03.2007
Posty: 497
WWW

Re: Moonspell

Nie wydziwiaj, ja tylko żongluję tytułami Ale jak widać skutecznie


--
dysleksja - sposób na ortografię

Offline

 

#33 9.05.2007 23:18:36

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Moonspell

Istotnie, bardzo dużo Piosenki z lasu i ten podskakujący gość z fujarką... - jakoś mi się to razem ładnie komponuje, sam też ostatnio ganiam z piszczałą po lesie

(spoko, to do Jurka )


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#34 9.05.2007 23:20:42

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Re: Moonspell

Dharma for one!!!

Offline

 

#35 9.05.2007 23:40:31

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Moonspell

chrisfox napisał:

Dla pewności, szybciutko wyłączę elektroniczną maszynę cyfrową i poczytam sobie przed snem metodą tradycyjną. Owszem, Singera

Tj. wyłączysz elektroniczną maszynę cyfrową i włączysz nożną Singera . Na pedał.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#36 9.05.2007 23:44:30

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Moonspell

chrisfox napisał:

Piosenki z lasu i ten podskakujący gość z fujarką... - jakoś mi się to razem ładnie komponuje, sam też ostatnio ganiam z piszczałą po lesie

Tak, nagrali taka płytkę "Songs From The Wood" ale oni nie tylko o leśnych reakcyjnych bandach śpiewali.

O kuniach pociągowych też.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#37 9.05.2007 23:45:00

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Moonspell

O... w tym kraju to niemodne. Tak Singer, jak i pedały.

(po chwili)

Muszę jednak cytować przedmówców. Tak, jak jest, wygląda jakbym plótł jeszcze gorzej, niż plotę


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#38 9.05.2007 23:47:11

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Moonspell

chrisfox napisał:

O... w tym kraju to niemodne. Tak Singer, jak i pedały.

Singer był modny w tym kraju. Szczególnie jak z ziem wyzyskanych ludność zwoziła. Nawet gdzieś mam w piwnicy żeliwny stolik. Jakos nie mam czasu, żeby z niego uczciwy mebel zrobić.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#39 9.05.2007 23:48:11

Borek

Moderator

Zarejestrowany: 12.03.2007
Posty: 497
WWW

Re: Moonspell

A ten z tą fujarką to grał na niej taki kawałek Bacha, co jak go później próbowałem zagrać z nut na gitarze, to się okazało, że idzie zupełnie inaczej


--
dysleksja - sposób na ortografię

Offline

 

#40 9.05.2007 23:48:47

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Moonspell

Yorik napisał:

Singer był modny w tym kraju

W sumie, był to pierwszy (niezamaskowany ) Żyd, z jakim się zetknąłem. Maszyna do dziś stoi u Rodziców...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kolejkamarecka.pun.pl