Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 5.03.2012 08:10:26

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11929
WWW

5 marca

1940 – Biuro Polityczne KC WKP(b) podjęło decyzję o wymordowaniu ok. 25 tysięcy polskich jeńców.
1953 – Zmarł Stalin, co najbardziej ucieszyło jego kumpli. W naszym kraju wielu jego wielbicieli mocno ta wiadomość zasmuciła, publicznie płakał m. in. pewien znany później z telewizora autor programów popularnonaukowych. Wspominam akurat o nim, gdyż opowieść o jego rozpaczy towarzyszy mi od bardzo wielu lat, świadkowie wciąż pamiętają. Bardzo smutni byli też nasi twórcy kultury:
(...)Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
Jego Partia rozgarnia mrok.

(itd.) - trochę poezji też tu: http://histmag.org/?id=1700
1957 – dokonano dokładnego wytyczenia granicy polsko-radzieckiej w dawnych Prusach Wschodnich, na Zalewie Wiślanym i Mierzei Wiślanej.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 5.03.2012 09:10:44

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: 5 marca

chrisfox napisał:

Bardzo smutni byli też nasi twórcy kultury ...

Ale cóż to był za żal  w porównaniu do głębokiej histerii narodowej po śmierci tego Koreańca z Korei

A wierszyki ładne.

Ja już trochę za duży jestem, żeby się romansami pasjonować, ale takie słowa:
[…] W Polsce szkoły i fabryki rosną,
rośnie szczęście i socjalizm rośnie.

dla kogoś, kto ukończył tysiąclatkę to jest coś.

I pomyśleć, że bez niego nie byłoby prądu, panowałby powszechny analfabetyzm i Nasza Klasa by nie powstała


Offline

 

#3 5.03.2012 15:15:42

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: 5 marca

Jak kalendarium subiektywne, to subiektywne:

Dzień Teściowej – coroczne święto, obchodzone w Polsce 5 marca.

Święto zostało ustanowione w 80. latach XX wieku. Pierwszy raz Dzień Teściowej był obchodzony we Francji.
Powstało na wyraz szacunku i wdzięczności synowej lub zięcia wobec teściowej (matka żony) lub świekry (w starop. matka męża) za jej obecność, zainteresowanie i pomoc w wychowaniu dzieci, utrzymaniu wspólnego gospodarstwa domowego, rozwiązywaniu problemów itp.

Początkowo święto miało charakter medialny, ale obecnie coraz częściej jest traktowane w Europie jako ważne święto rodzinne (ang. Mother-in-law Day).


Offline

 

#4 5.03.2012 15:32:21

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: 5 marca

Jasne ...


Dodajmy jeszcze do naszych ukochanych osób obchodzących dziś swoje święto dentystę i będzie komplet

Offline

 

#5 5.03.2012 15:39:09

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11929
WWW

Re: 5 marca

Chciałem coś napisać, ale aż taki odważny nie jestem - nie czytajcie, nic tu nie ma.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#6 5.03.2012 15:47:33

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: 5 marca

Oj tam... to w ramach oswajania Zła

Offline

 

#7 6.03.2012 02:14:01

afmks

Użytkownik

Skąd: w drodze
Zarejestrowany: 12.01.2010
Posty: 329

Re: 5 marca

Oswajanie Zła stało się tu bon tonem Oj tam... pomyślałem, nie pozostanę w tyle

DSH pokazuje dzisiaj nieco zdjęć Karola Beyera. Rzecz znana i zgrana do cna ale miła dla oka. Uwaga tylko na szczególnie przesiąknięte Złem zdjęcia :
http://www.dsh.waw.pl/UserFiles/foto_teksty_en/olsacsaski450.jpg

Rzecz jasna chodzi mi o ten udany artystycznie pomnik na kolejnym planie. Nie mogli go zostawić? Miał rację Piłsudski: "Naród wspaniały..."*)

*) Żeby nie było wątpliwości, ja tu nie personalnie tym cytatem

(Post trochę nie w temacie ale nie mogłem sobie odmówić tej przyjemności - wybaczcie. W razie czego proszę o wymiecenie lub przeniesienie. Mówiąc poważnie nigdy nie opada mi poziom zachwytu kiedy widzę fotografie Beyera. Szczególną sympatią darzę obrazki z budowy mostu żelaznego, niedoszłego kolejowego czyli Aleksandryjskiego. Więcej o wystawie tutaj: http://www.dsh.waw.pl/pl/3_1215)

Ostatnio edytowany przez afmks (6.03.2012 02:25:07)


Блаженны те, которым нечего сказать и, несмотря на это, всё равно молчат

Dawne dworce kolejowe na pocztówkach:
https://www.facebook.com/Afmks

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Chichi Jamaica Glamping Hotel Campestre worldhotels-in.com worldhotels-in.com Turtle's Nest Beach Resort Stabat Mater Casa di Preghiera