Kolejka Marecka - zaciekawiamy WarszawąForum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 27.04.2009 18:43:10

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11930
WWW

Krótki przewodnik po forum

Jeśli chcesz, by to, co masz światu (czy tylko nam) do powiedzenia, było dla innych łatwe do odszukania oraz nie wywoływało gniewnych komentarzy – i reakcji – administratora, spróbuj zapoznać się z tekstem poniżej.

Układ forum jest, jaki jest. Nikt nie twierdzi, że doskonały. Lepiej się jednak jakoś w nim odnajdywać – tak jest łatwiej i przyjemniej. Poszczególne działy zawierają:

1.    Powitania: wiadomo Nie jest niczym złym napisać kilka słów o sobie, czy też tylko przywitać się z miejscowymi.

2.    Uwagi i wnioski – sprawy techniczne, związane z funkcjonowaniem forum. Głównie napuszone, nudne wypowiedzi admina, ale tu można też napisać np. że układ działów jest głupi, nieczytelny i niczemu nie służy – jeśli zarzuty będą umotywowane, kto wie...

3.    Całe forum „Nasze kolejki” przeznaczone jest dla osób dotkniętych zainteresowaniami kolejowymi i tu układ jest chyba dość jasny – dwa wyodrębnione działy poświęcone kolejkom radzymińskiej i jabłonowskiej, trzeci na całą resztę linii – a „Ślady”, to miejsce dla kolejowych archeologów.

4.    Forum „Warszawa”, jest o Warszawie – i tak:
·    Kiedyś: jakieś takie starsze historyjki – nie określamy daty granicznej, po prostu, przeszłość miasta. Można tu znaleźć materiały niemalże monograficzne (jest już kilka ciekawych wątków o poszczególnych ulicach).
·    Zdjęcia z getta – to jedynie zabieg formalny, punkt informacyjny dla gości. Niczego tu nie piszemy – zresztą, niczego tu napisać się nie da, jest to jedyny - oprócz niniejszego i kilku czysto technicznych informacji - zamknięty wątek na tym forum.
·    Powstanie 1944: ciągle zaniedbywany dział o dniach chwały. Pytania, zagadki, hipotezy...
·    Później, niż kiedyś – to, co dzieje się tu współcześnie, bardzo różne wydarzenia. Tu można napisać równie dobrze o swojej irytacji z powodu zamknięcia ulicy, jak i o dziwnych informacjach znalezionych na jakiejś "warszawskiej" stronie w sieci.
·    Zakątki, zakamarki, detale – drobne szczegóły substancji miejskiej, różne piękne drobiazgi, które można znaleźć patrząc uważnie wokół. Wszelkie zdjęcia bardzo mile widziane.
·    Gdzie to/co to – bardzo ważny dział forum. Tu znakomita ekipa zapaleńców ciężko pracuje nad identyfikacją miejsc, w których kiedyś wykonano zdjęcia. Jeśli masz jakieś tego typu pytania/wątpliwości, to jest odpowiednie miejsce.
.    Ciche uliczki - miniprzewodniki po pięknych i ciekawych zakątkach, zatopionych gdzieś w wielkomiejskiej dżungli
.    Rzadko odwiedzane - miejsca, gdzie nieczęsto się zagląda - bo mało znane, bo trudno dostępne, bo wydają się niezbyt ciekawe... Tu można pokazać, że naprawdę warto.
·    Pożegnania – smutny dział o tym, co bezpowrotnie odchodzi, pochłonięte przez szkło, beton, głupotę i zachłanność.
·    Kalendarium Powstania Warszawskiego – dawny ambitny projekt, z różnych względów leżący dziś odłogiem. Jeśli ktoś ma ochotę pomóc... (ale pisać w tej sprawie należy najpierw w „uwagach i wnioskach”)

5.    Wydarzyło się... Historia - jaką kto lubi, jaka kogo interesuje, o jakiej się komuś akurat napisze. Nie o Warszawie w XX wieku - na to bez trudu znajdzie się miejsce w innych działach. Poza tym, pełna dowolność.

6.    Spacerniak. Bardzo ważne forum. Tu przymierzamy się do organizacji świetnych grupowych przechadzek po mieście (choć czasem i poza miastem), tu też zamieszczamy później relacje z tych wydarzeń.
·    Spacerki po Warszawie – tu omawiamy większe, oficjalne forumowe imprezy - od organizacji do podsumowania
·    Last minute – miejsce na nagłe, improwizowane wypady. Tu można napisać choćby: „za piętnaście minut wybieram się obejrzeć Pałac Stalina – idzie ktoś ze mną?”. Tu można też później pokazać wszystkim zdjęcia – choćby nawet z Galerii Mokotów Zdarzają się tu też (co nie jest prawidłowe) ogłoszenia o imprezach – kulturalnych, czy historycznych, aczkolwiek miejscem na taki anons jest z definicji raczej „koncik nie do końca kultóralny”.

7.    Porozmawiajmy o żelastwie – to forum z bardzo dziwnymi, raczej ciężkimi elementami. Zajmujemy się tu akcesoriami kanalizacyjnymi, wodnymi, gazowymi a także wszelkimi metalowymi cudeńkami – kratami, balustradami...

8.    Rozmaitości. Jak to w rozmaitościach, wszystko:
·    Baardzo różne – jeden z bardzo nielicznych (w odróżnieniu od pewnego innego warszawskiego forum ) dział tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Jest niepubliczny, możemy sobie w nim pozwolić na wiele. I czasem pozwalamy.
·    Wyszperane w galeriach. To miejsce, gdzie piszemy o ciekawych zdjęciach, znalezionych w naszych forumowych galerach. Jest tam (w galerii) wprawdzie miejsce na komentarze, ale ze względu na niedoskonałość skryptu, natrafienie na interesujący nas komentarz, jest praktycznie niemożliwe. Dlatego, jeśli masz coś do powiedzenia na temat któregoś z obrazków, załóż wątek w tym dziale – w galerii nikt tego nie przeczyta. Można też pisać tu o ciekawostkach znalezionych gdzie indziej – choćby w sieci.
·    Koncik nie do końca kultóralny. Pierwotnie mieliśmy tu tylko imprezy kulturalne, teraz jest to miejsce na wszelkie zapowiedzi – i, oczywiście, recenzje wydarzeń z różnych dziedzin.
·    Dla zachęty, ku przestrodze: mówiąc brutalnie, na ogół recenzje rozmaitych knajp, choć o innych przedsięwzięciach też czasem można tu przeczytać
·    Pomocy! Masz problem. Nie wiesz, co zrobić, żeby... (cokolwiek) Na forum, albo i nie na forum. Pytaj – o ile będziemy wiedzieć, odpowiemy.


OSTRZEŻENIE

Kiedyś, w przypadku nieprawidłowego zlokalizowania postu przez autora, zawsze starałem się raczej apelować, aby w przyszłości nie było już takich sytuacji. Forum jest coraz większe, postów przybywa i administracyjnych zajęć także. W tej sytuacji, zmuszony jestem zastrzec sobie i moderatorom prawo do przenoszenia błędnie umieszczonych postów bez konsultacji. Informacja o dokonanych przesunięciach powinna przez osobę dokonującą zmian zostać zamieszczona w "Uwagach i wnioskach", w przyklejonym wątku "przenosiny" (http://www.kolejkamarecka.pun.pl/viewtopic.php?id=963). Jeśli coś nadal będzie niejasne - pytajcie, za pomocą pw, maila lub na forum "Pomocy!".


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
fotowoltaika Pri Dopivcu Bissau Royal Hotel Dar Daoudi