Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 15.07.2009 15:24:21

ines

Użytkownik

7543924
Zarejestrowany: 14.03.2009
Posty: 251

Koncert PAMIĘTAMY 44

25 lipca o 20.30 w Parku Wolności MPW odbędzie się koncert PAMIĘTAMY 44. Zostaną wykonane utwory z płyty "Gajcy".

Ostatnio edytowany przez ines (15.07.2009 15:28:32)

Offline

 

#2 15.07.2009 16:14:42

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Koncert PAMIĘTAMY 44

Sobota? Nie mają litości dla mojej trawy, w ogóle. Ktoś to musi kosić i podlewać a ja nie potrafię być tu i tu.

Spróbowałem na stronie Muzeum użyć łącza, które rzekomo prowadzi do fragmentów - a tam jeden kawałek jakiejś pani. A chciałem posłuchać Kazika

(kawałek zresztą dość sympatyczny - ale ja Kazika chciałem )



Gajcego zresztą lubię, wolę od tego drugiego, jakoś bardziej do mnie przemawia. Chociaż z tym słynnym budynkiem na Przejazd to niezła ściema


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 15.07.2009 18:55:43

YasMan69

Użytkownik

5176868
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2.06.2008
Posty: 74
WWW

Re: Koncert PAMIĘTAMY 44

Kolejna ciekawa inicjatywa: http://www.warszawskiedzieci.waw.pl/
przypominam też same piosenki:
http://www.kolejkamarecka.pun.pl/viewtopic.php?id=603


1)...nikt nie wymaga od drogowskazu aby podążał w strone którą wskazuje...
2)...błogosławiony ten który nie mając nic do powiedzenia nie ubiera tego faktu w słowa

Offline

 

#4 15.07.2009 23:10:51

 Ilianne

Etatowy Sadysta (Moderator tak zwany)

3476628
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 1099
WWW

Re: Koncert PAMIĘTAMY 44

Swoją drogą... Trochę im podcięli skrzydełka - w ubiegłym roku było Apo...

Offline

 

#5 16.07.2009 00:24:45

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Koncert PAMIĘTAMY 44

A... O tym już nie mówię. Trzeba się cieszyć, że byliśmy - i tyle. Kryzys, taniocha rzondzi


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#6 24.07.2009 22:16:32

YasMan69

Użytkownik

5176868
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2.06.2008
Posty: 74
WWW

Re: Koncert PAMIĘTAMY 44

YasMan69 napisał:

Kolejna ciekawa inicjatywa: http://www.warszawskiedzieci.waw.pl/
przypominam też same piosenki:
http://www.kolejkamarecka.pun.pl/viewtopic.php?id=603

Jest już płyta :
http://images38.fotosik.pl/164/004ccfa7b14ea1b5.jpg


Podczas tego koncertu będzie możliwość wystawienia się ze swoimi zbiorami dokumentów czy też innych pamiątek związanych  Powstaniem, dawną Warszawą czy tez okresem okupacji.
ja wybieram się tam ze swoimi gazetkami.
Gdyby ktoś był chętny to zapraszam,
ew. służę kontaktem do Organizatora:

kom:501756992 Tomasz Konca
info@funkydub.com

jeszcze raz info o koncercie:

Warszawskie Dzieci
Koncert z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia 2009, godz. 17.00
Duży Dziedziniec UW
Wstęp wolny

Projekt "Warszawskie Dzieci" to hołd oddany Powstańcom i jednocześnie wydarzenie propagujące historię Warszawy. Stowarzyszenie ProCollegio w porozumieniu z Samorządem Studentów Uniwersytetu Warszawskiego i władzami Uniwersytetu Warszawskiego organizuje w dniu 1 sierpnia 2009 r. koncert upamiętniający 65 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Głównym wydarzeniem projektu jest koncert plenerowy „Warszawskie Dzieci”, który odbędzie się na Dużym Dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 od godz. 17.00. Wystąpią warszawscy artyści i zespoły, dla których Warszawa jest nie tylko miejscem urodzenia, ale także istotnym elementem inspiracji. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną pieśni z barykad: m.in.: „Hymn Szarych Szeregów”, „Modlitwa Harcerska”, „Serce w plecaku”, „Warszawskie Dzieci”, także autorskie kompozycje muzyków biorących udział w wydarzeniu inspirowane tematem koncertu.

Utwory zostaną wykonane przez: Komety, Maleo Reggae Rockers, Cinq G, Tabula Rasa, Good Religion, Phantom Taxi Ride, Nowy Świat, Lady Mocca, Marcin Olak Trio, Hot Expert, OLGAquintet, The bartenders. Wybór artystów jest nieprzypadkowy. Każdy z wykonawców ma bogate doświadczenie sceniczne oraz potężne grono młodych fanów. Reprezentują odmienne style muzyczne, dzięki czemu koncert będzie miał niepowtarzalny i uniwersalny charakter. To artyści i zespoły, dla których Warszawa jest nie tylko miejscem urodzenia, ale także istotnym elementem inspiracji. Dobór artystów młodego pokolenia, którzy zaangażowali się w projekt, inspiruje innych do czerpania z bogatej tradycji Warszawy.

Koncert ma być manifestacją postaw wobec tego co zdarzyło się 65 lat temu w Warszawie, ale również popularyzacją nowego patriotyzmu, adekwatnego do wydarzeń współczesnych naszego miasta.

Przed koncertem o godz. 11.00 zapraszamy na uroczyste otwarcie z udziałem kombatantów.

Projekt Warszawskie Dzieci zakończy się symbolicznie 3 października w 65 rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego projekcją filmu dokumentującego koncert. Projekcje chcielibyśmy połączyć z wystawą fotografii z koncertu. Miejscem projekcji będą kluby studenckie Indeks i Harenda.

Ostatnio edytowany przez YasMan69 (24.07.2009 22:25:04)


1)...nikt nie wymaga od drogowskazu aby podążał w strone którą wskazuje...
2)...błogosławiony ten który nie mając nic do powiedzenia nie ubiera tego faktu w słowa

Offline

 

#7 26.07.2009 20:43:14

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: Koncert PAMIĘTAMY 44

ines napisał:

25 lipca o 20.30 w Parku Wolności MPW odbędzie się koncert PAMIĘTAMY 44. Zostaną wykonane utwory z płyty "Gajcy".

Veni, vidi .... i całkiem nieźle się bawiłam. Oprócz tego że na bramce panowie ochraniarze zakwestionowali moje perfumy w szklanym opakowaniu jakoby stanowiły groźną broń to organizacyjnie było bardzo w porządku. Nagłośnienie rewelacja, sporo fajnych ludzi wokoło. Karolina Cicha potwierdziła swoją klasę i wypadła najlepiej ze wszystkich wykonawców, w czołówce utrzymali się również Żywiołak ( choć mocno zmienili oryginalny tekst Gajcego ), Maleo, Lech Janerka. Rozczarowali Dezerter, Armia, Made in Poland mimo iż byli to moi wcześniejsi faworyci. Kazik jeżeli był to tylko duchem bo ja go tam nie zarejestrowałam. Płytkę polecam.

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa