Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 15.03.2010 12:17:24

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Kanał

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 … getta.html
Być może jestem niedouczony (czego nie wykluczam), ale zawsze wydawało mi się, że wyjście grupy powstańców z getta, wyprowadzonej przez "Kazika" mało miejsce u zbiegu Twardej i Prostej, w pobliżu "Dużego Toebbensa". Miejsce dość charakterystyczne, powiedzałbym, że raczej trudne do pomylenia, wielokrotnie wspominane m.in przez Marka Edelmana. Jeśli do tej pory wierzyłem w głupoty, liczę że ktoś z Was wyprowadzi mnie z błędu, bo dziennikarzom GW jakoś niespecjalnie ufam.
BTW
Dla niezorientowanych - Prosta 51 to nowy budynek redacji "Rzepy" na wysokości Wroniej. Dobrych kilkaset metrów od zbiegu Prostej i Twardej. Ja rozumiem, że taki pomnik będzie się ślicznie komponował z nowym biurowcem, ale to coś chyba nie tak

Offline

 

#2 15.03.2010 16:11:48

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Kanał

Ja tam się nie znam Niemniej - o ile mi wiadomo, rzeczywiście sam Marek Edelman zdecydowanie prostował pojawiającą się czasami wersję o skrzyżowaniu Prostej i Żelaznej. P. Jan Jagielski - któremu wprawdzie czasem to i owo złośliwie wytykam - również wskazuje na Twardą. I tu mu akurat wierzę


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 15.03.2010 21:23:06

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: Kanał

"Jeśli fakty są przeciwko nam, tym gorzej dla faktów"

roox napisał:

Ja rozumiem, że taki pomnik będzie się ślicznie komponował z nowym biurowcem, ale to coś chyba nie tak

Oczywiście, ładny nowoczesny budynek, przy nim ładny nowoczesny pomnik, będzie w sam raz, a taka Prosta róg  Twardej sami wiecie nic ciekawego. Mam  nieodparte wrażenie, że nie odważyli się stawiać tego pomnika dopóki żył Edelman, teraz nikt nie zaprotestuje.

Offline

 

#4 15.03.2010 22:16:08

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Kanał

Mam nieodparte wrażenie, że dobrze czujesz temat. Jak nic, tak właśnie jest.

Miałem ostatnio nieco do czynienia z profesjonalnym (nie, nie w moim wykonaniu ) przekazywaniem ludziom różnych treści z naszej historii. Z grubsza chodzi o to, żeby było fajnie. Prawda? A pies ganiał prawdę. Fajnie ma być i byle się człowiek (zanadto) nie jąkał - tłuszcza i tak wszystko łyknie.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Suchedniów przegrywanie kaset vhs łódz usuwanie adblue mapa fotowoltaiki