Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 3.03.2012 11:01:44

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11929
WWW

3 marca

1455 – Urodził się Jan II Doskonały, król Portugalii. Nazywał się rewelacyjnie, dlatego o nim wspominam. Skądinąd, różnie się o tej jego doskonałości mówi, ale niech tam... Faktem jest, że próbował przeszkodzić w odkryciu Ameryki – co, gdyby się powiodło, mogłoby znacząco zmienić losy świata
1875 – Urodził się Cyryl Ratajski, pierwszy Delegat Rządu na Kraj w okresie grudzień 1940 – sierpień 1942 r.
1941 – Zmarł Edward Wittig, autor postaci muskularnych, m. in. Peowiaka i Pomnika Lotnika.

I nie mogę się powstrzymać (jak zwykle) przed odrobiną poezji:

Gdybym ja tam był
Na miejscu Peowiaka
To bym stał jak dąb
A nie leżał jak pokraka


(spotkałem się też z wersją stał jak chwat) - gdyby ktoś miał wątpliwości, wierszyk nie jest mój, tylko z epoki


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 3.03.2012 11:39:57

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: 3 marca

64 lata temu rozpoczęto  proces Pileckiego ... Prokuratorem i przewodniczącym składu sędziowskiego komuniści zrobili jego kolegów z AK

W 1941 roku Niemcy utworzyli krakowskie getto - zlikwidowane w marcu 1943 - z ponad 60-tysięcznej społeczności żydowskiej w Krakowie wojnę przeżyło około tysiąc osób.

1922 - Wolne Miasto Fiume bardziej znane jako Slobodna Drżava Rijeka (Wolne Miasto Rijeka), w wyniku zamachu włoskich faszystów, dostało się w ich ręce *









* to uboczny efekt moich wakacyjnych podróży do Chorwacji

Offline

 

#3 3.03.2012 22:17:26

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: 3 marca

Trzeba dopisać do tego dnia wiadomość o śmierci Zofii Turowiczowej.

[*]

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
HOSPEDAJE las PRIMICIAS RIOBAMBA 105 https://www.worldhotels-in.com/