Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 31.03.2012 23:31:53

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11929
WWW

1 kwietnia

1750 – Urodził się Hugo Kołłątaj.
1548 – Zmarł Zygmunt I zwany Starym, likwidator niepodległości Mazowsza. Inna rzecz, że nieźle dofinansował Warszawę, czego o wielu późniejszych – aż do czasów całkiem współczesnych – władcach powiedzieć się zanadto nie da.
1940 – Czerniaków zanotował: na zarządzenie Ordnungspolizei zaczęliśmy dziś rano o 7-ej kopać doły pod mury.
1963 – Wszedł w życie kolejny Nowy Kodeks Drogowy, chyba najczęściej w tym nieszczęsnym kraju zmieniana ustawa. Nie śledzę tych zmian od dobrych przynajmniej kilkunastu lat, ale obserwując ruch na ulicy mam przynajmniej wrażenie, że wciąż – chwała Najwyższemu – jeździmy po prawej stronie. Mam też nadzieję – również popartą obserwacjami – że w mieście nadal obowiązuje ograniczenie prędkości do 160 km/h. Tak mądre przepisy respektuje się z prawdziwą radością.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 1.04.2012 07:15:00

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: 1 kwietnia

A teraz szybki quiz, która nie jest prawdziwa

Offline

 

#3 1.04.2012 09:59:48

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11929
WWW

Re: 1 kwietnia

Po długich i ciężkich cierpieniach analityka, dochodzę do wniosku, że (być może) wiem, czego dotyczy powyższe pytanie. Niemniej, gdyby mi ktoś powiedział, że jest ono sformułowane w sposób całkiem oczywisty...

(pewnie jednak jest, tylko mnie się dziś myśli jeszcze trudniej, niż normalnie)

Nawet mi przez chwilę zaświtało, żeby opublikować na forum jakąś primaaprilisową wiadomość - i nawet miałem pomysł, czego by miała dotyczyć. Potem sobie jednak pomyślałem, że osoby, które by taka informacja uradowała (więc adresaci, grupa docelowa - czy wręcz beneficjenci ) i tak na forum od dawna nie zaglądają, dowcip byłby całkiem chybiony. A ponieważ na nic innego nie wpadłem, więc dziś będę równie smutny jak zawsze.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 1.04.2012 10:16:06

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: 1 kwietnia

Biorąc pod uwagę pogodę, to dzisiejsza Niedziela Palmowa przejdzie do historii jako wyjątkowy podły dzień, więc nie ma się co dziwić

To ja dopiszę też tylko prawdziwe informacje:

1898 – Uruchomiono pierwszą na dzisiejszych ziemiach polskich kolej elektryczną na trasie Wąbrzeźno-Wąbrzeźno Miasto.

1897 – We Wrocławiu powstał niemiecki klub piłkarski SV Blitz Breslau - ciekawe, czy te tradycje ktoś kontynuuje?
Śląsk chyba jednak nie wpisuje sobie tej daty w papiery ...

1969 - Klan powstał ... Nie mam na myśli serialu, bo to chyba byłby rekord świata bijący Matysiaków, ale tych, co Z brzytwą na poziomki.

Offline

 

#5 1.04.2012 21:53:49

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: 1 kwietnia

chrisfox napisał:

1750 – Urodził się Hugo Kołłątaj.
1548 – Zmarł Zygmunt I zwany Starym, likwidator niepodległości Mazowsza. Inna rzecz, że nieźle dofinansował Warszawę, czego o wielu późniejszych – aż do czasów całkiem współczesnych – władcach powiedzieć się zanadto nie da.

Kołłątaj... nie Żyd, ale mason.
Zygmuś Ociec  dał pewne podstawy, żeby miasto na K. nie było  stolicą. Za wrednymi i trucicielskimi zakusami Sforcówny

Ostatnio edytowany przez Yorik (1.04.2012 22:20:22)


ZDARZA SIĘ

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Apartment Lucija, brand new & free parking Hotely Rakousko カリ