Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 17.06.2012 15:32:40

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

17 czerwca

1025 – Zmarł Bolesław Chrobry, gość z wizją.
1696 – Zmarł Jan III Sobieski (poniekąd, pośrednio zawdzięczamy mu Muranów). Wygrać bitwę, to jeszcze nie wszystko, dobrze też, gdy się potrafi na tym skorzystać.
1888 – Urodził się Heinz Guderian. Latem 1944 bardzo zainteresowany wynikami testów różnych wybuchowych zabawek na poligonie w miejscowości Warschau.
1900 – Urodził się Martin Bormann, też zajebiaszczy koleś.
1934 – Prezydent RP wydał rozporządzenie o utworzeniu ośrodka wypoczynkowego dla komuchów w miejscowości Bereza Kartuska.
1982 – Ronald Reagan nazwał kraj naszych braci Imperium Zła. Bardzo nas to oburzyło. Oj, niegrzeczny, niegrzeczny..
1987 – Zmarł Rudolf Hess, lotnik z marnymi pomysłami.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 17.06.2012 17:52:59

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: 17 czerwca

Muranów, pośrednio, tak, aczkolwiek bardziej na Bellotiego, człowieka na Murano urodzonego tu bym postawił,
zaś Sobieskiemu, jednak, bardziej za Marymont dziękuję, bo, co do korzyści z bitwy, to jeszcze po wojnie potomków Turków czy Tatarów w jasyr wziętych pod Wiedniem, można tam było spotkać, którym to, podobno, odbudowę kościółka na podwalinach Marie Montu zawdzięczamy.
Był projekt postawić tam świetlicę dla ludu ...

A no i zakup Milanowa nie poszedł na marne ...

Offline

 

#3 17.06.2012 18:48:16

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: 17 czerwca

A tak nieśmiało zapytam: skąd się Bellotti wziął w okolicach Intraco? Czy przypadkiem nie miał z tym cokolwiek wspólnego wspomniany Sobieski?

(korzenie tej całej historii stoją sobie po dziś dzień spokojnie na Krakowskim )


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 17.06.2012 20:18:34

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: 17 czerwca

Szczerze mówiąc, nie wiem jak się u nas znalazł :?. Włosi, zdaje się, lubili u nas przebywać.
Wiem, że on architekt króla i od niego ziemię pod Muranów dostał,
aczkolwiek na Murano to Włoch się narodził i na nasze ziemie nazwę przywiódł.

Passawska, to moja ulubiona figurka, w Warszawie, aczkolwiek, mimo, że na poczet wiedeńskiej victorii zaliczana,
to ona zdaje się jest votum za ocalenie przed zarazą imć Bellotiego z rodziną?

Mi, mimo, ze Muranów lubię, Marymont bliższy.
Przez jakiś czas nawet  tam moja rodzina, przed przeprowadzką do Młocin mieszkała,
a na starość dziadkowie tam wrócili.
Lubie ten kościołek.  Teraz rzadziej, ale kiedyś tam często bywałem, dlatego na hasło Sobieski,
Marymont mi się odzywa

Offline

 

#5 17.06.2012 23:12:13

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: 17 czerwca

Bellotti istotnie, wykonał figurę w ramach małego handelku z p. Bogiem. Ale, że trafiła się okazja - Sobieski akurat coś tam wygrał - sprytny Włoch już raz sprzedane dziełko (owszem, śliczne) zadedykował także królowi. Król, cóż było robić, zrewanżował się kawałkiem bagienka, no i tak to się zaczęło.

Krótko mówiąc, fakt, że urodziłem się na Muranowie, zawdzięczam m. in.:
- zarazie
- cwaniactwu Józefa Szymona B.
- Janowi S., który pozbył się błotnistej działki


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#6 18.06.2012 07:40:49

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: 17 czerwca

Ładna historia

Ja się urodziłem ciut dalej, na Żelaznej, ale nie da się ukryć, że,
ze względu na miejsce pracy mamy, często łaziłem po tych okolicach.

Dziś, pomału, odkrywam te miejsca na nowo

Offline

 

#7 19.06.2012 08:50:14

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: 17 czerwca

Dzień czołgisty - ustanowiony na pamiątkę powrotu do Polski 1 pułku czołgów Armii Polskiej gen. Józefa Hallera w 1919 r.

Tak mi się jeszcze przypomniało, że, pośrednio, Sobieskiemu też Marywil zawdzięczam, przy dawnym placu Marywilskim, obecnie Teatralnym, mieszczący się, gdzie, w najczarniejszych komunistycznych latach można było napić się i kupić dobrego wina ...

1579 - Francis Drake podczas wyprawy dookoła świata wylądował na wybrzeżu dzisiejszej Kalifornii.

1920 – Powołano Szkołę Morską w Tczewie.

1939 - urodził się Krzysztof Zanussi.

1944 - urodziła się Żanna Biczewska.

1963 - zmarł Richard Baer. Długo się od tego migał łachudra, ale go w końcu złapali.
Zmarł ... niespodziewanie. W areszcie

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Gdynia UbytovĂĄnĂ­ DemokratickĂĄ republika Kongo https://www.hotelstayfinder.com hotelstayfinder