Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 19.07.2012 23:31:25

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

20 lipca

1792 – Urodził się Ignacy Prądzyński. Kto płynął Kanałem Augustowskim wie, o kim mowa.
1919 – Urodził się Edmund Hillary, pierwszy zdobywca Mount Everest. Fajna rzecz, wejść na górę... Dziś tam ponoć ruch, jak na Giewoncie.
1926 – Zmarł Feliks Edmundowicz Dzierżyński, chluba polskiego ruchu robotniczego – tak przynajmniej było napisane na pomniku.
1942 – Czerniaków notuje: Zapytałem Mende, ile prawdy w pogłoskach. Odrzekł, że nic nie słyszał o tym. Z kolei zwróciłem się do Brandta, odpowiedział, że jemu nic nie wiadomo o tym. Na zapytanie, czy to jednak może mieć miejsce, odrzekł, że on nic nie wie. Wyszedłem od niego niepewny.
1944 – Zginął rozstrzelany za partactwo Claus Schenk von Stauffenberg. Jeśli coś robisz, rób dobrze – jeśli nie, lepiej siądż sobie w kąciku i poczytaj coś ciekawego. Nie będzie Cię wówczas w Wikipediii, ale może przynajmniej ocalisz życie.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 23.07.2012 08:03:04

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: 20 lipca

chrisfox napisał:

1944 – Zginął rozstrzelany za partactwo Claus Schenk von Stauffenberg. Jeśli coś robisz, rób dobrze – jeśli nie, lepiej siądż sobie w kąciku i poczytaj coś ciekawego. Nie będzie Cię wówczas w Wikipediii, ale może przynajmniej ocalisz życie.

Dużego wyboru nie miał.
Działał tylko dlatego, że Himmler liczył na przejęcie władzy po p...nym kapralu

Tak czy siak poszedł by do piachu - czy by zrobił ten zamach, czy nie zrobił, czy by się mu udał, czy nie udał ...

I dobrze - nie lubię dziada - jedyny cel, jaki mu przyświecał, to zakończyć wojnę na zachodzie,
co by mu nie przeszkodziło w dalszej eksterminacji na naszych ziemiach

Tak to przynajmniej ten psychiatryk pozostał przy władzy, co, niewątpliwie, skróciło o kilka lat tę wojnę,
która, w wyniku śmierci tego idioty, pewnie jeszcze by się toczyła na wschodzie, a więc na naszych ziemiach również,
jeszcze wiele lat.

Offline

 

#3 25.07.2012 07:40:05

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: 20 lipca

1797 - urodził się Paweł Edmund Strzelecki. Kto słyszał o Australii, ten wie

1822 - urodził się Johann Gregor Mendel. Od tamtej pory na 15 ziarenek grochu mówimy "mendel"

1904 - urodziła się Hanna Ożogowska.

1925 - Po eksplozji kotła zatonął polski torpedowiec ORP Kaszub.

1931 - W okolicach Lublina potężna trąba powietrzna zniszczyła budynki o kilkudziesięciocentymetrowych murach i wywracała załadowane (drewniane) wagony towarowe.
- to informacja dla tych "zdziwionych"
Można by wspomnieć też jeden (co najmniej) warszawski kościół, ale od czego jest wiki?

1951 - W Warszawie odsłonięto pomnik Feliksa Dzierżyńskiego. Jakaś dziwna zbieżność dat :?
Jakby chwilę poczekał, to by można było odsłonić na 22 lipca i wszyscy byli by szczęśliwsi

1964 – Odsłonięto pomnik Bohaterów Warszawy. Dziś to się nazywa: "na pierwotnej lokalizacji", a ja dodam, na starym cokole

1982 – Utworzono PRON.
Głównym hasłem nowego ruchu było "PRONcie woła"

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kolejkamarecka.pun.pl