Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 27.05.2013 00:40:21

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Gąsienica poniemiecka AWF/Lasek Bielański ???

A propo's żelastwa. Byłem dziś na AWF kilka godzin i przypomniałem sobie o słynnej niezidentyfikowanej gąsienicy na dębie, czy inszym drzewie. Czy ktoś z Was wiem o czym mówię. Na jej temat (znaczy gąsienicy) słyszałem dwie opowieści od autochtonów, ale oba opisy i lokalizacje są dość sprzeczne. Próbowałem coś dziś wypatrzeć, ale chyba rozsądniej będzie poczekać do jesieni. Jeśli coś wiecie na ww. temat, to chętnie poczytam.


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#2 27.05.2013 05:23:23

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Gąsienica poniemiecka AWF/Lasek Bielański ???

Mam gdzie  mapkę, która powinna mnie zaprowadzić do tego żelastwa, ale łaziłem tam wiele razy, przepatrując dęby, których tam narosło niestety wiele , również zimą i nie udało mi się jej znaleźć.
http://weldon-warszawa.blogspot.com/201 … kiego.html

Aczkolwiek jest wywietrznik, jest Rudawka, jest mogiła Starosty i jest zdjęcie tej gąsienicy zamieszczone w relacji pewnego spaceru po AWF-ie i okolicach, więc szukam jej nadal

Pozdrawiam

EDIT: znalazłem ten opis dojścia: http://warszawa1939.pl/forum/wycieczka_ … age_01.htm

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez weldon (27.05.2013 11:29:42)

Offline

 

#3 27.05.2013 23:30:39

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: Gąsienica poniemiecka AWF/Lasek Bielański ???

Dzięki. Chyba jednak poczekam do jesieni, bo w tej zieleninie rzeczywiście ciężko coś wypatrzeć


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#4 1.07.2013 20:51:51

 dalmashin

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 16.11.2012
Posty: 3

Re: Gąsienica poniemiecka AWF/Lasek Bielański ???

byłem przed chwilą, gąsienica jest. trafiłem wg opisu dojścia. niestety krzywego drzewa już nie ma, więc należy się kierować na brzozę, która mniej więcej równa się z jedną z bramek rugby. od tej brzózki w kierunku lasu owe drzewo widać nawet w gęstwinie zieleni. najgorsze są jednak komarzyce...

Offline

 

#5 1.07.2013 21:26:20

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Gąsienica poniemiecka AWF/Lasek Bielański ???

dalmashin napisał:

[...] należy się kierować na brzozę [...]

Ja bym uważał z takimi stwierdzeniami

Offline

 

#6 1.07.2013 21:33:06

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Gąsienica poniemiecka AWF/Lasek Bielański ???



Dęby, graby,  łąg jesionowo-wiązowy, olsza i klony i trafiła się brzoza?

Ostatnio jak tam byłem, to śnieg leżał i ludzie na sankach jeździli po alejkach.
Można by się wybrać, faktycznie.

Offline

 

#7 1.07.2013 22:39:10

 dalmashin

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 16.11.2012
Posty: 3

Re: Gąsienica poniemiecka AWF/Lasek Bielański ???

lipton napisał:

dalmashin napisał:

[...] należy się kierować na brzozę [...]

Ja bym uważał z takimi stwierdzeniami

Myślę, że niewielka prędkość marszu i mała masa piechura w przypadku niespodziewanej oraz przypadkowej kolizji z drzewem nie spowoduje większych strat przyrodniczych. Btw to dziwiię się, że nikt żelastwa jeszcze nie wydłubał.

Offline

 

#8 24.09.2014 19:16:08

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: Gąsienica poniemiecka AWF/Lasek Bielański ???

https://www.flickr.com/photos/56090579@ … 820/page2/

Takie zdjęcie, że nie mogłem się oprzeć

Wrzucam w wątku poniekąd pancernym, aby nie mnożyć bytów.


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#9 26.09.2014 12:31:54

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: Gąsienica poniemiecka AWF/Lasek Bielański ???

Niestety wrzuciłem link do całej galerii kolorowych zdjęć.
Tytułem wyjaśnienia - chciałem zwrócić uwagę na świetne zdjęcie naszych TKS-ów i FT-17 (niestety już zdobytych przez wroga w 39-ym) .Jest też sporo zdjęć ze zdobytej Francji w 40-ym. Między innymi czołg Somua, który Francuzi chcieli nam w pewnym momencie sprzedać.


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szydłowiec ceny szamb betonowych Szamba betonowe Ryglice z gotowym Czytaj dalej przegrywanie kaset vhs.