Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 11.05.2007 20:45:49

 Ilianne

Etatowy Sadysta (Moderator tak zwany)

3476628
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 1099
WWW

Therion - Warszawa, 14.02.2007 - króciutka relacja obsesyjnego maniaka

Najpierw, gwoli wstępu – jeden z trzech najwspanialszych koncertów na których byłam – obok Gunsów i May’a. Therion podbił moje serce po raz kolejny – tym razem – bardzo bezpośrednio. Pika. Śpiewa. Sophia...
Sabaton mnie ominął. Gr. Zależało mi. Wina pana J. Zamorduję – w wolnej chwili.
Wpadliśmy na Grave Digger – spore zaskoczenie. Po pierwsze – mimo podstarzałej kompanii, brygada nie wjechała na scenę na wózkach inwalidzkich. Co oni wciągają? Nie wiem, ale drugi punkt wywodu brzmi – byli wspaniali! Jak to jest... Słuchałam GD – nie działało. Poszłam na koncert – wyrwał mi gnojek kostkę – poczułam kocioł – zaliczyłam ślicznego siniaka wokół łokcia – jestem fanką! Niszczą, dewastują świadomość – potem nie ma już nic poza „Heavy Metal Breakdown”. Nie da się uwolnić. Duża moc. Kop. Perfekcja wykonania. Świetne kompozycje. Już last.fm odnotował moje zamiłowanie post-koncertowe.
Piwo. Smirnoff Ice.
Therion!
Biegiem, po drodze chyba ktoś dostał ode mnie w zęby – cóż, takie jest ryzyko pojawiania się na imprezach masowych. Better you than me.
Jest to pierwszy koncert, z którego wyniosłam w pamięci pełną set-listę. Wprawdzie, bez kolejności występowania, ale dane mi było w orgiastycznej atmosferze chłonąć (uwaga! Wyliczanka!):
-The Rise Of Sodom And Gomorrah
-Birth Of Venus Illegitima
-Wine Of Aluqah
-Symphony Of The Dead
-Crazy Nights
-Thor
-To Mega Therion
-Deggial
-Uthark Runa
-Lemuria
-An Arrow From The Sun
-Ginnungagap
-Blood Of Kingu
-Muspelheim
-Son Of The Sun
-Dark Venus Persephone
-Nightside Of Eden
-Grand Finale
-Mitternacht Iöwe
-The Perrenial Sophia
-The Wisdom And The Cage
-Son Of The Staves Of Time
-Tuna 1613
-The Wand Of Abaris
-The Falling Stone

Tak, długo grali, choć dla mnie – mogliby jeszcze tak do rana… Na DVD na 90% będę. Dzięki przesympatycznemu panu (niespotykana klasa) o bardzo głębokim, zmysłowym spojrzeniu i włosach tylko troszeczkę dłuższych od moich, znalazłam się w miejscu najlepszym z najlepszych. Oczywiście, nie licząc młotka nad moją głową przy „Thor”...
Mikrofon w dekolt jednej z wokalistek – był miłym akcentem, odciągającym od potężnych nóg (szkoda. Buźka śliczna), choć, niestety bicia serca nie było słychać... Albo ja już byłam tak nieprzytomna ze szczęścia obleczonego euforią. Ave Therion!
Pałeczkę złapałam – wyrwano.
Nie to najważniejsze... Uścisnęłam dłoń Johnssona. Przez jakiś czas pół-serio się zastanawiałam jak tu się myć...
Wrażenia i wspomnienia pozostaną na długo w sercu/głowie/odtwarzaczu.

PS: Snowy Shaw rewelacyjny Od koncertu stał się jednym z moich zdecydowanie ulubionych wokalistów. Genialna energia, technika, barwa, charyzma, zabawa na scenie... Och, Ach.

PSS: Schechina, Schechina...

Offline

 

#2 11.05.2007 22:33:38

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Therion - Warszawa, 14.02.2007 - króciutka relacja obsesyjnego maniaka

Jak już gdzie indziej wspominałem, podobało mi się bardzo. Nie wiem, czy zawsze tacy są, ostatnio w Stodole byli świetni.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 11.05.2007 22:43:44

 Ilianne

Etatowy Sadysta (Moderator tak zwany)

3476628
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 1099
WWW

Re: Therion - Warszawa, 14.02.2007 - króciutka relacja obsesyjnego maniaka

chrisfox napisał:

Jak już gdzie indziej wspominałem, podobało mi się bardzo. Nie wiem, czy zawsze tacy są, ostatnio w Stodole byli świetni.

Sądzę, że jakąś namiastkę ich świetności można, mimo wszystko, uchwycić na licznych relacjach video - całą masę ich widziałam, również stricte amatorskich - a więc show nie było pod nagranie - i ani razu nie natrafiłam na brak rewelacji

Offline

 

#4 22.09.2007 00:02:02

dimebag

Użytkownik Mojżesz

Zarejestrowany: 21.09.2007
Posty: 5

Re: Therion - Warszawa, 14.02.2007 - króciutka relacja obsesyjnego maniaka

Therion w Stodole wypadł bardzo dobrze. Zdecydowanie lepiej niż w Proximie poprzednio. Mogli pokazać całą swoją klasę nie tylko muzycznie, ale również dzięki scenografii, która została specjalnie zmontowana na występ. Pomijając świetną setlistę, doskonały kontakt z publiką, b. nagłośnienie, warto dodać, że Therion pokazał jak dobrym jest zespołem koncertowym. Chwała mu za to. Nie ma raczej słabych stron ten występ... No może jeden minus, ale to zawsze jest - krótko i mało. Mało i krótko. Ale w grudniu kolejny koncert. Szykować kasę i swoje dusze na wniebowstąpienie.


Azrael

Offline

 

#5 22.09.2007 20:31:09

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Therion - Warszawa, 14.02.2007 - króciutka relacja obsesyjnego maniaka

Szykujemy


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ JĂ­mky ZlĂ­n berlin-hotel.pl