Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 27.08.2008 21:55:23

whatfor

Użytkownik

Skąd: Opole
Zarejestrowany: 1.08.2008
Posty: 55
WWW

plan Warszawy z numerami posesji

Szukam takiego planu od lat...
http://img396.imageshack.us/img396/5093/plan39bp8fr4.jpg
Właśnie na podstawie Ortofoto poskładałem sobie do kupy Wolę z kawałkiem Śródmieścia, Starówkę j.w, oraz Czerniaków j.w [ciężka robota...]. Naniosłem już niektóre ważne obiekty [szpitale, szkoły, fabryki itd]. Chcę zrobić wielganą mapę Powstania Warszawskiego - dzień po dniu, i do tego potrzebna jest właśnie taka dokładna mapa - plan z naniesionymi nr domów. Czy ktoś wie, gdzie tego szukać?
U mnie będzie to wyglądało tak:
http://img300.imageshack.us/img300/5311/ortowolaprobkari6.jpg
To jest mini-próbka wielgachnej całości pt "Wola-Sródmieście Zach". Oczywiście nie jest moim zamiarem naniesienie teraz pełnej numeracji - bo nie jest to konieczne, ale lubię wiedzieć gdzie dokładnie była Okopowa 41 a gdzie 31A...

Ostatnio edytowany przez whatfor (27.08.2008 22:02:01)

Offline

#2 28.08.2008 06:54:19

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: plan Warszawy z numerami posesji

Fajny pomysł, taka mapa w wykonaniu osoby która ma dużą wiedze o PW może być b. ciekawa. Trzymam kciuki.

Offline

#3 28.08.2008 07:33:12

zaruk

Moderator Kombinator

Zarejestrowany: 24.01.2008
Posty: 1293

Re: plan Warszawy z numerami posesji

Witam.
Plan zamieszczony w Twoim poście to (jak pewnie już wiesz) fragment większej całości, zamieszczonej na stronie http://warszawa.getto.pl/index.php
Należy kliknąć przycisk "Plan getta" i wyświetla się piękny plan (do ściągnięcia, ale fragmentami i trzeba go potem poskładać ).
Ja korzystam z planów zamieszczonych w książce Leociaka/Engelking "Getto. Przewodnik po nieistniejącym mieście". Są bardzo dobre, niestety dotyczą tylko obszaru związanego z gettem warszawskim (dużym i małym). Służę, jeśli masz dużą pojemność skrzynki pocztowej. Jeśli chodzi o pozostałe okolice Warszawy, to bardzo przydają się plany sporządzone przez Pana Roberta Marcinkowskiego do "Ilustrowanego atlasu dawnej Warszawy". Choć numeracja części ulic (np Leszna) różni się od tej, którą podają Leociak/Engelking (uznawanej przez niektórych za prawidłową), to jest to nieoceniony materiał dokumentalny zwłaszcza, że uwzględnia dzieje budynków - określa mianowicie czy i kiedy zostały zburzone. Do ściągnięcia ze strony http://zbyszek.evot.org
Właściciel tej strony - Pan Zbyszek - udostępnia zainteresowanym możliwość korzystania z dostępnych tam materiałów (m.in. posiada mniej dokładną, ale ciekawą wersję planów sporządzonych przez Lindleya), po skontaktowaniu się z nim. Niestety, okresowo strona nie działa (ale dziś działa ) z powodu bliżej nieznanych mi trudności technicznych. Pozdrawiam.


Powoli, drążąc tunel, posuwa się strażnik-kret
Z małą czerwoną latarką przypiętą na czole.

Offline

#4 28.08.2008 08:10:18

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: plan Warszawy z numerami posesji

Mam jeden z planów Leociaka w postaci cyfrowej, pięknie zeskanowany swego czasu przez Rysia. Mogę Ci go podesłać - obawiam się jednak, że z przyczyn technicznych nie wcześniej, niż w poniedziałek. W razie czego, przypomnij się (najlepiej mailem, trudniej mi będzie to przegapić)


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#5 28.08.2008 08:12:46

whatfor

Użytkownik

Skąd: Opole
Zarejestrowany: 1.08.2008
Posty: 55
WWW

Re: plan Warszawy z numerami posesji

Wielkie dzięki za odpowiedź. Spróbuję skontaktować się z tym Zbyszkiem. Plan getta w wersji full – mam. Jest on jednak mało dokładny; numeracja naniesiona jest wybiórczo, stąd np. ciężko ustalić ową Okopową, ul. Mireckiego w ogóle nie występuje… Zobaczymy, czy ten „p. Zbyszek” często zagląda do swojej skrzynki  Dzięki za zainteresowanie moim problemem!

Offline

#6 28.08.2008 08:17:15

whatfor

Użytkownik

Skąd: Opole
Zarejestrowany: 1.08.2008
Posty: 55
WWW

Re: plan Warszawy z numerami posesji

ps. Jak ktoś chce - mogę mu podesłać ten plan getta - wystarczy napisać:) Krzychu - przypomnę napewno!

Offline

#7 28.08.2008 21:19:02

księżyc_nad_gieesem

Moderator

Skąd: Ciecierzyn
Zarejestrowany: 16.09.2007
Posty: 132
WWW

Re: plan Warszawy z numerami posesji

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]


Dopoki nie skorzystałem z Internetu, nie podejrzewałem,
że na swiecie jest tak wielu idiotow (C) Stanislaw Lem (1921-2006)

Offline

#8 28.08.2008 22:14:30

zaruk

Moderator Kombinator

Zarejestrowany: 24.01.2008
Posty: 1293

Re: plan Warszawy z numerami posesji

księżyc_nad_gieesem napisał:

Już nie trzeba.

Wielkie dzięki. Tego mi było trzeba.


Powoli, drążąc tunel, posuwa się strażnik-kret
Z małą czerwoną latarką przypiętą na czole.

Offline

#9 27.03.2009 22:47:13

Zbyszek Lisiecki

Nasz Drogi Gość

Re: plan Warszawy z numerami posesji

Witam, dziękuję, że Zaruk umieścił info o moim archiwum. Jako adres podany został adres strony osobistej, z które łatwo przejść do archiwum pod adresem http://archiwum.evot.org .
Niestety sporo dostępnego materiału ma wątpliwe prawa autorskie. To dotyczy w szczególności planów Warszawy. Dlatego ich wykorzystanie jest tylko na domowy użytek. W razie publikacji należy zwrócić się do autorów planów.
Słaba dostępność archiwum jest związana z faktem, że mój serwer jest postawiony na dynamicznym IP, który zmienia się raz na 24 h, a ważniejsze serwery DNS-u uzupełniają dane właśnie raz na 24 h. Czyli po prostu w razie kłopotów proszę spróbować godzinę później.
pozdrawiam
Zbyszek Lisiecki

#10 27.03.2009 22:59:38

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: plan Warszawy z numerami posesji

Dziękuję za informację, również pozdrawiam


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#11 24.04.2009 13:40:38

trzydziestka

Moderator

Zarejestrowany: 26.08.2007
Posty: 82

Re: plan Warszawy z numerami posesji

Trafilem tu troche przypadkiem, ale...ja mam te plany Warszawy, na bazie ktorych powstaly te, ktore podajecie powyzej. Sa tam zarowno numery posesji, jak i hipoteczne, działek. To sa sporawych rozmiarow płachty, wiec zeby je skanowac, trzeba by miec skaner z duzym lustrem, a takowym nie dysponuje. Duzo latwiej mi je powielic, bo mam dostep do maszyny, ktora sluzy kopiowaniu i drukowaniu planow inzynierskich. Nie powiem  co tam dokladnie jest, bo to lezy w jakiejs tubie i nawet nie wiem w tej chwili gdzie, ale na pewno nie ma calego miasta. Pamietam, ze jest caly teren getta, Srodmiescie i na pewno jakis fragment Powisla. Czy cos jeszcze, zobacze. Jak ktos chetny, to zrobie odpowiednia liczbe kopii, a pozniej cos wymyslimy, zeby Wam je dostarczyc. Na razie....wpisujcie miasta, zebym wiedzial, ile tego mam powielic

Ostatnio edytowany przez trzydziestka (24.04.2009 13:43:43)

Offline

#12 24.04.2009 13:43:43

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: plan Warszawy z numerami posesji

Rzeszów się ładnie do Ciebie uśmiecha i poleca się łaskawej pamięci


ZDARZA SIĘ

Offline

#13 24.04.2009 13:45:13

trzydziestka

Moderator

Zarejestrowany: 26.08.2007
Posty: 82

Re: plan Warszawy z numerami posesji

Jurku, nie obiecam, ze z tubą w zębach, w worku pokutnym, niczym do Canossy, na kolanach przywedruje do Rzeszowa, ale pewnie sie wykpie watpliwej jakosci uslugami PP

Edyta: Krzysskowi kiedyw wklejalem fragment tego planu z Żelazną,  na ś.p. forum MPW...chyba?

Ostatnio edytowany przez trzydziestka (24.04.2009 13:47:10)

Offline

#14 24.04.2009 20:01:12

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: plan Warszawy z numerami posesji

trzydziestka napisał:

Jurku, nie obiecam, ze z tubą w zębach, w worku pokutnym, niczym do Canossy, na kolanach przywedruje do Rzeszowa, ale pewnie sie wykpie watpliwej jakosci uslugami PP

Spokojnie.
Nic pilnego. Będę w sierpniu, to może jakoś się wreszcie zmacamy nie tylko wirtualnie. A co do Canossy (rozumiem, że to jakaś miejscowość turystyczno -rekreacyjna z basenami, solariami, kręgielniami i plażą ), to z tubą, czy bez u mnie dla przyjaciół zawsze nocleg się znajdzie. Nawet bez tuby. Bo pastę do zębów jeszcze zaposiadam.
Wielkie dzięki Tomku. Pozdrawiam Cię serdecznie


ZDARZA SIĘ

Offline

#15 24.04.2009 21:11:25

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: plan Warszawy z numerami posesji

Wieś Rakowiec zgłasza OGROMNĄ chęć posiadania wymienionych przez Ciebie planów i płaci jak za zboże A do miast Śródmieście, Mokotów, Wola udaję się prawie co dnia więc chetnie odbiorę  w wyznaczonym miejscu.

Offline

#16 25.04.2009 01:24:37

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: plan Warszawy z numerami posesji

Jeśli chodzi o mnie... Wiadomo.

Z tego, co widziałem swego czasu na forum MPW wnioskuję, że te plany mają dla mnie ogromną wartość.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#17 25.04.2009 07:27:06

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: plan Warszawy z numerami posesji

ja też

Offline

#18 25.04.2009 10:27:51

trzydziestka

Moderator

Zarejestrowany: 26.08.2007
Posty: 82

Re: plan Warszawy z numerami posesji

No to nie ma problemu, jakos w przeciagu tygodnia postaram sie pokopiowac i dam tu glos. Lepszych rąk, jak tutejsze Szanowne Grono Znawcow i Odkrywcow, do ktorych by to moglo trafic, nie znam (wiem, kadzę, ale to w pelni uzasadnione kadzenie!). A ja nie mam ani czasu, ani takiej wiedzy, jak Wy. Nie mam tez nic z psa ogrodnika Za to uwielbiam zrobic sobie w WOLNY - PODKRESLAM! - sobotni poranek kawe i przegladac tutejsze watki, galerie i dyskusje. Czasem naprawde wpadam w oslupienie, jak czytam, np. ze: "zdjecie zostalo zrobione z czwartego pietra naroznego domu przy ul. X i Y z widokiem na wschodnia pierzeje ul. W"
Ta wiedza jest naprawde godna podziwu.
Szanowni - Krzysztof i S-ka - pomyslcie o jakiejs publikacji. Nawet w dalszej perspektywie. Żal, zeby taka wiedza nie zostala zebrana i poukladana na kartach jakiejs ksiegi!
No i wyszla balwochwalcza agitka

Ostatnio edytowany przez trzydziestka (25.04.2009 10:29:49)

Offline

#19 25.04.2009 10:46:03

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: plan Warszawy z numerami posesji

I agitki (i bałwochwalstwo) czasem być muszą. Człowiek tak się w tym wszystkim grzebie, dłubie w nic nikogo nie obchodzących szczególikach, walczy z własną niekompetencją (to o mnie) i rozmaitymi oporami materii... Napiszę zupełnie poważnie, co nieczęsto, jak wiecie, mi się zdarza. Dobrze jest raz na jakiś czas, coś miłego - choćby i odrobinę było przesadzone - o tym, co się robi, usłyszeć. To wspiera, motywuje, nadaje sens. W imieniu naszej znakomitej ekipy, dziękuję


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#20 25.04.2009 13:06:48

trzydziestka

Moderator

Zarejestrowany: 26.08.2007
Posty: 82

Re: plan Warszawy z numerami posesji

W kazdej pasji sa takie momenty, zwatpienia i refleksji: po co to, na co to, poczucie znuzenia, zniechecenia itp. I tak jest, ze czasem jakies dobre slowo pomaga przywrocic "ustawienia domyslne". Ale tym razem nie bylo to moją intencją. Naprawde jestem pelen podziwu, a i gdzies sie tam pojawia uczucie zazdrosci (takiej zdrowej, nie mylic z zawiscia), ze sam sie nie potrafilem/nie potrafie pochylic nad tak ciekawym tematem. Kazdy, kto czuje te emocje, jakie towarzysza tym okruchom przeszlosci wie, ze warto i nalezy pielegnowac te pamiec. Jesli tylko będę mógł, zawsze bede Was wspieral, czy to jakims materialem, ktory wpadnie mi w rece, czy chocby owym dobrym slowem.
Tez jestem smiertelnie powazny w tej chwili

Offline


                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://http://garbus-kielce.pl przegrywanie kaset vhs warszawa HĂŠbergement Guyana HĂ´tels Mayotte Hotels Samoa