Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 11.03.2012 02:17:03

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Zmarł "Miś"

04.03.2012 w wieku 91 lat zmarł Michał Issajewicz ps. "Miś", jeden z ostanich uczestników zamachu na Kutscherę.
Msza żałobna zostanie odprawiona 12.03 (pon.) w Katedrze Polowej WP przy ul. Długiej. Pogrzeb odbędzie się na Wojskowych Powązkach.


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#2 11.03.2012 15:51:37

 Mundeczek

Użytkownik

Skąd: Dzielna - Wolski Muranów
Zarejestrowany: 7.02.2011
Posty: 57
WWW

Re: Zmarł "Miś"

Żal...
Po każdej, takiej informacji, dociera do mnie że coraz mniej pozostaje naocznych świadków tamtych okupacyjnych lat.
Znasz może godzinę mszy/pogrzebu?

Offline

 

#3 11.03.2012 16:21:11

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: Zmarł "Miś"

Fakt, niedługo nikt nie da osobistego świadectwa jak było naprawdę, a wtedy podręczniki historii można będzie spokojnie napisać na nowo.

Msza będzie o godz. 10:30


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#4 13.03.2012 01:07:51

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Zmarł "Miś"

Antyk napisał:

uczestników zamachu na Kutscherę.

Znowu zamach...


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#5 17.03.2012 10:33:06

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: Zmarł "Miś"

Oj... masz rację Yorik. Takie zbitki wpadają w ucho i potem męczą człowieka latami
Swoją drogą mógłbyś rozszerzyć i opisać różnicę pojęć. Tak dla młodszych lub niezorientowanych.


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#6 17.03.2012 14:19:38

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Zmarł "Miś"

Antyk napisał:

... mógłbyś rozszerzyć i opisać różnicę pojęć. Tak dla młodszych lub niezorientowanych.

Ja, ponieważ też mi ten zamach ciągle w głowie siedzi,
to sobie tłumaczę, że wykonywanie zamachu na skazanym to głupio brzmi.

Offline

 

#7 17.03.2012 15:19:02

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Zmarł "Miś"

Dobre. Dobre


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#8 17.03.2012 23:59:55

 rzepola

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 20.07.2010
Posty: 139

Re: Zmarł "Miś"

Witam.

weldon napisał:

... wykonywanie zamachu na skazanym to głupio brzmi.

I tak, i nie. Prawda, to było przede wszystkim wykonanie wyroku, czyli egzekucja, ale nie dało się jej inaczej wykonać, jak tylko techniką zamachu, więc jest uzasadnienie i dla takiego nazewnictwa. Ale pełna zgoda co do potrzeby podkreślania, że ten "zamach" miał umocowanie w wyroku Polskiego Państwa Podziemnego.


Pozdrawiam - Tadeusz

Offline

 

#9 19.03.2012 08:05:41

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Zmarł "Miś"

rzepola napisał:

Witam.

weldon napisał:

... wykonywanie zamachu na skazanym to głupio brzmi.

I tak, i nie. Prawda, to było przede wszystkim wykonanie wyroku, czyli egzekucja, ale nie dało się jej inaczej wykonać, jak tylko techniką zamachu, więc jest uzasadnienie i dla takiego nazewnictwa. Ale pełna zgoda co do potrzeby podkreślania, że ten "zamach" miał umocowanie w wyroku Polskiego Państwa Podziemnego.

Zamach jest czynem bezprawnym. W tym przypadku nie mieliśmy do czynienia z taka sytuacją. No chyba że prawo wprowadzone przez nordyków w GG przyjmiemy za wtedy jedynie obowiązujące. Ale wtedy dojdziemy do tego, że Sondergerichty były legalne.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#10 19.03.2012 08:13:45

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Zmarł "Miś"

Antyk napisał:

Oj... masz rację Yorik. Takie zbitki wpadają w ucho i potem męczą człowieka latami
Swoją drogą mógłbyś rozszerzyć i opisać różnicę pojęć. Tak dla młodszych lub niezorientowanych.

Antyk, po prostu nie chcę mi się. To jak walenie głową w mur. Od lat walczę  z używaniem pojęcia "ruch oporu" w odniesieniu do Polski i PPP. Przyjęło się i tyle. Tak jak "bandy" za komuny w odniesieniu oddziałów "Łupaszki", "Podkowy", "Huzara" itp.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#11 19.03.2012 09:50:00

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Zmarł "Miś"

Yorik napisał:

Zamach jest czynem bezprawnym.

W dodatku przypadkowym, zrealizowanym bardziej w imię jakiejś idei i dotyczący przypadkowych,
czasami nawet nie związanych jakoś z głównym celem zamachowców, ludzi.
Coś jak ataki samobójcze, czy terrorystyczne.

Ciężko też, chyba, powiedzieć o zamachu, w sprawie likwidacji Pabsta, który zginał jakby przypadkiem.

Jak wspomniałem, do niedawna mi również nie przeszkadzało używanie słowa "zamach", natomiast dziś zrozumiałem,
że jakoś trudno postawić znak równości pomiędzy członkami Agatu i Czerwonych Brygad na przykład, a do tego by się to wszystko sprowadziło.

Spotkałem się już z takim stwierdzeniem, że "skoro to był zamach", to znaczy, że "to było zwykłe morderstwo"

Pozdrawiam

Offline

 

#12 19.03.2012 10:25:25

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Zmarł "Miś"

weldon napisał:

Yorik napisał:

Zamach jest czynem bezprawnym.

W dodatku przypadkowym, zrealizowanym bardziej w imię jakiejś idei i dotyczący przypadkowych,
czasami nawet nie związanych jakoś z głównym celem zamachowców, ludzi.
Coś jak ataki samobójcze, czy terrorystyczne.

Ciężko też, chyba, powiedzieć o zamachu, w sprawie likwidacji Pabsta, który zginał jakby przypadkiem.

Jak wspomniałem, do niedawna mi również nie przeszkadzało używanie słowa "zamach", natomiast dziś zrozumiałem,
że jakoś trudno postawić znak równości pomiędzy członkami Agatu i Czerwonych Brygad na przykład, a do tego by się to wszystko sprowadziło.

Spotkałem się już z takim stwierdzeniem, że "skoro to był zamach", to znaczy, że "to było zwykłe morderstwo"

Pozdrawiam

No, w przypadku Reinefahrta sam bym pojechał na Sylt i zostawił magazynek w czaszce tej podłoty. Niestety Pegaza już wtedy nie było. Odsiedziałbym kilka lat z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Tylko... urodziłem się za późno (i paszport dostać wtedy )


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#13 23.03.2012 23:35:01

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: Zmarł "Miś"

Czy jest zapotrzebowanie w narodzie na kilka zdjęć z pogrzebu "Misia"? Odbył sie w południe, więc nie każdy zainteresowany mógł być. Jeśli tak to się pomęczę, bo nie mam jeszcze pojęcia jak się tu wrzuca foty. Na każdym forum działa to inaczej,


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#14 24.03.2012 07:04:21

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Zmarł "Miś"

Jeśli możesz, oczywiście. Instrukcja umieszczania obrazków jest przyklejona w dziale Pomocy!.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Chad Singapur Hotels Konjic Alojamento Alemanha Lodging Sint Maarten