Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#21 1.06.2014 07:17:06

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Świętokrzyska do likwidacji

Dodam dla wyjaśnienia do powyższego: autor listu nic nie wspomniał o swoim pochodzeniu. Za słoika został uznany przez agresorów - jedynie dlatego, że nie zachwyca go pomysł celowego utrudniania życia mieszkańcom miasta. Stwierdzili, że jak się musi rozbijać samochodem (o czym on skądinąd wcale nie wspominał, pisząc dość ogólnie o układzie komunikacyjnym i usilnie wdrażanych dziś absurdach), to słoik.

Kiedyś się mówiło: udowodnij, że nie jesteś wielbłądem. Teraz jesteśmy na innym etapie. Ot, postęp.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#22 3.09.2014 11:24:11

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Świętokrzyska do likwidacji

Targowa nieprędko jeszcze chyba znów będzie ulicą, nawet tramwaje przywrócą tam (łaskawie) ponoć najwcześniej w trzeciej dekadzie października. W sumie, po co tam tramwaj, skoro głośny jest i nieekologiczny (prąd w naszych elektrowniach pochodzi głównie .ze spalania węgla - o czym skądinąd chyba nie wszyscy ekolodzy wiedzą). Zrobić od 11 Listopada do Kijowskiej deptak i na obu końcach veturilo na 7000 stanowisk, niech se ludziska cicho a ekologicznie do pracy i z powrotem (choćby i w styczniu) przejadą. Ścieżkę rowerową da się chyba położyć prędzej, niż szyny. Asfaltu odtwarzać nie trzeba, gdyż (zacytuję):

Im większe i szersze będą drogi tym mocniej będzie się korkować. Ćwiczyły to setki miast na całym świecie. Korki znikają gdy:
a) zacznie się kasować kilkadziesiąt € za dzień parkowania
b) zrobi się same jednokierunkowe uliczki
c) ograniczy się prędkość do 20km/h


Warszawie nie trzeba kolejnej wojny. Sami się wykończymy.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#23 3.09.2014 21:46:00

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Świętokrzyska do likwidacji

O, znaczy nie podoba ci się pomysł tramwajów na Krakowskim?

Swoją droga tam chyba już jest głośno, bo chciałem zrobić spacer po Krakowskim, ale grupa stwierdziła, że nic nie będzie słyszeć, więc się nie opłaca

Offline

 

#24 3.09.2014 23:31:03

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Świętokrzyska do likwidacji

Na Krakowskim głośno? Cóż za delikatna grupa

Krakowskie już jest chyba docelowo zwężone, samochodów prywatnych na nim (teoretycznie ) nie ma, więc mniej więcej spełnia oczekiwania moich ulubionych likwidatorów cywilizacji. Chyba, że za jakiś czas pójdą dalej i zaczną się domagać (jak wyżej), żeby wprowadzono tam ruch jednokierunkowy. Wówczas dałoby się zwęzić jezdnię do niecałych trzech metrów, ale by było pięknie...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#25 4.09.2014 08:17:42

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Świętokrzyska do likwidacji

Wprowadzenie ruchu dwustronnego ale tylko z możliwością poruszania się wahadłowo jeżdżącymi rikszami też byłoby nie od rzeczy

Ze głośno, to chyba moja wina, bo rozpuściłem ich prowadzając po miejscach o wiele cichszych, niż Krakowskie.
Ostatnio przerabiamy cmentarze ...

Offline

 

#26 4.10.2014 13:30:22

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Świętokrzyska do likwidacji

Oddali ponoć tzw. "Świętokrzyską", deptak-wyrwę w przelotowej trasie do jednego z nielicznych w tym nieszczęsnym mieście mostów. Tuba Pedalistyczna wśród wielu pochwał zablokowania śródmieścia pisze m. in.:

+/- Za szerokość jezdni. Między Marszałkowską a Nowym Światem wygląda to bardzo dobrze - jeden pas ruchu w każdym kierunku i dodatkowy do skręcania. Ruch się uspokoił, skończyło się pędzenie na oślep. Niestety, zostały bardzo szerokie odcinki przed rondem ONZ. Jeśli ktoś narzeka, że stoi teraz w korku, bo jezdnia się zwęża, to niepotrzebnie tu wjechał samochodem. A wjechał dlatego, że urzędnicy zostawili "autostrady" na Prostej i Sokolej (siedem pasów przed Wisłą!). W ten sposób napędzany jest ruch na Świętokrzyskiej. Teraz trzeba zrobić wszystko, żeby nie powstało wygodne połączenie Kijowskiej z Sokolą, bo wtedy wjedzie jeszcze więcej samochodów na Powiśle i Tamką do Śródmieścia.

Ten cały fragment, to już jest taka perełka, której właściwie nie ma sensu komentować. Czy dobrze rozumiem, że jedynym sposobem na brak tłoku w centrum jest radykalne zwężenie wszystkich prowadzących doń ulic, najlepiej w promieniu jakichś 10 kilometrów od Pałacu Stalina?

Może śmiało pójdźmy dalej, ogłośmy ciąg od Wisłostrady przez Słomińskiego, Okopową, Towarową, Raszyńską i Trasę Ł granicą centrum (można to nawet dumnie nazwać Obwodnicą ), wewnątrz zlikwidujmy wszystkie jezdnie i już. Są dwie linie metra i trochę tramwajów a kto ma koniecznie ochotę się szybko przemieszczać, niech wsiada na rower. Mieszkańcy centrum będą mogli trzymać swoje blachosmrody na specjalnych parkingach - dajmy na to, w Kabatach, Morach i przy Cmentarzu Północnym - co pozwoli im dostrzec cały bezsens jeżdżenia samochodem.

A zaopatrzenie do sklepów (w których, naturalnie, bardzo wzrosną obroty) niech po deptakach wożą małe żółte ludziki, rikszami. Pięknie będzie i światowo.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#27 4.10.2014 14:58:30

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Świętokrzyska do likwidacji

Mieszkańcy Czarnieckiego właśnie wywalczyli sobie zakaz skrętu w lewo dla samochodów jadących od strony Wisłostrady.
Tłumaczą to tym, że im wjeżdżały samochody z Łomianek i Białołęki, co zakłócało im codzienny spokój.

Co prawda kilkadziesiąt metrów dalej jest zawrotka, ale już walczą o jej likwidację. Przejazd przez plac Wilsona to już taka bajka, że nikomu nie będzie się opłacało wracać.

Trzeba przyznać, że w ten sposób pozbawili mnie możliwości łatwego dojazdu do Parku Żeromskiego i do Cytadeli i w ogóle Żoliborza Oficerskiego, gdzie lubiłem spacerować, ale trudno, w końcu skończą remont wiaduktu przy hali to będę jeździł bezpośrednio  do placu Inwalidów, ale tak się zastanawiam teraz, jak zamknąć wjazd do Łomianek samochodom z Żoliborza i Bielan, zwłaszcza w weekendy, kiedy koło mnie objeżdżają korek na trasie gdańskiej, co mi dla odmiany zakłóca spokój?

A co, w końcu to na tym polega, żebyśmy sobie nawzajem utrudniali co się da. Będzie mniej przyjemnie, za to nuda nie będzie wiało

Sorry, że to przy Świętokrzyskiej, ale chciałem zwrócić uwagę na to, że te wszystkie pomysły nie rozwiązują problemów komunikacyjnych, tylko przenoszą je w inne miejsce. Typowa spychologia

Offline

 

#28 4.10.2014 20:58:20

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Świętokrzyska do likwidacji

Ta Świętokrzyska jest tu właściwie symbolem idiotycznego terroru, który zaczyna na coraz szerszą skalę stosować jakaś dziwaczna grupa likwidatorów miasta. Krzykliwi są niebywale i najwyraźniej zorganizowani, koneksje jakieś chyba mają tam, gdzie trzeba... Ludzie mniej więcej normalni są w odwrocie, bo tamci nieźle się drą i przeforsowują coraz to głupsze rozwiązania. Tak sobie nawet pomyślałem: jeśli zwężano Świętokrzyską, w jakim celu - burząc przy okazji Norblina - poszerzano Prostą, robiono rondka w okolicach Kopernika... Przecież to są działania niespójne, a ponieważ rzecz się nie dzieje w grze The Sims, tylko w całkiem realnym mieście, jest to wyrzucanie całkiem niezgorszych pieniędzy. Nie wierzę w aż taką głupotę naszych władz, z pewnością o coś w tym wszystkim chodzi. Dowiemy się kiedyś, albo i nie - w każdym razie, co przedtem nawyczyniają, to ich

Nie nawołuję do krwawej rewolucji, ale coraz częściej myślę, że by się tu i ówdzie przydała.


(po jakimś czasie)

Być może zburzenie Norblina wcale nie było skutkiem poszerzania Prostej. Może było odwrotnie?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#29 5.10.2014 16:32:58

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Świętokrzyska do likwidacji

Byłem widziałem, nie podoba mi się.
Powiedzmy, że nawet, jeśli założenie było słuszne, to wyszło ... jak wyszło.

Nie chciałbym tu używać wulgaryzmów, ale mniej więcej tyle mogę powiedzieć na temat tej koncepcji.

Acha, rowerzystów najpierw nauczyłbym czytać i rozpoznawać proste znaki graficzne, bo budowanie szerokich ścieżek rowerowych których nie są w stanie zidentyfikować i się w nich zmieścić, jeżdżąc nadal albo jezdnią, alb po chodniku między pieszymi, to mz kompletnie mija się z celem.

Offline

 

#30 6.10.2014 00:13:12

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Świętokrzyska do likwidacji

Ładnie podsumowałeś.

Nie byłem i dobrowolnie się nie wybiorę, na szczęście nie mam tam niczego do załatwiania a spacer polegający na uskakiwaniu spod kół różnych rozpędzonych obywateli lepszej kategorii, jakoś mnie nie pociąga. Jak mi się zachce adrenaliny, zawsze mogę wsiąść w samochód i pojechać na rondo Babka


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#31 28.09.2015 08:10:35

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Świętokrzyska do likwidacji

Nareszcie. No, może nareszcie, zobaczymy. Mamy nowe stowarzyszenie Vox Demos, w którego programie widać coś jakby rozsądne spojrzenie na to i owo w mieście. Pozwolę sobie zacytować:

Nasze postulaty:

- zachowanie równowagi pomiędzy transportem prywatnym a publicznym, stawianie na rozwój transportu publicznego ale w sposób nieblokujący sztucznie tam gdzie to możliwe transportu prywatnego,

- wyznaczanie brakujących miejsc parkingowych ale w sposób uporządkowany, nie zagrażający ruchowi pieszych i rowerzystów. Zdecydowany sprzeciw wobec bezcelowej i czysto ideowej likwidacji miejsc parkingowych, parkowanie należy uporządkować poprzez organizowanie miejsc parkingowych w sposób bezpieczny i w miarę możliwości budowę podziemnych parkingów,

- stanowcze NIE dla zwężania dróg i sztucznego korkowania miasta w celu zmuszenia kierowców do korzystania z transportu zbiorowego, każdy kto porusza się po Warszawie samochodem widzi miejsca w których ruch jest blokowany w sposób sztuczny jedynie "w imię jedynej słusznej ideologii",

- transport zbiorowy powinien być wybierany ze względu na jego wygodę/ szybkość/ punktualność/ niższy koszt w porównaniu z samochodem a nie dla tego że transport prywatny jest odgórnie blokowany,

- stworzenie komfortowych i bezpiecznych warunków dla rowerzystów poprzez odseparowanie ruchu rowerowego od samochodów i pieszych,

- nacisk na budowanie bezkolizyjnych skrzyżowań, rond, estakad w miejsce dzisiejszych skrzyżowań ze światłami co spowoduje poprawę bezpieczeństwa oraz usprawni ruch zarówno komunikacji miejskiej jak i transportu prywatnego,

- odzyskiwanie przestrzeni miejskiej poprzez umieszczanie najszerszych ulic w tunelach podziemnych, poprawi to komfort mieszkańców poprzez obniżenie hałasu oraz ograniczenie emisji spalin,

- przywrócenie strefom płatnego parkowania ich naturalnej,zapisanej w ustawie! roli: "można wytyczyć strefy płatnego parkowania w miejscach z deficytem miejsc parkingowych w celu wymuszenia rotacyjnego postoju pojazdów". Obecnie strefy są nielegalnie i sztucznie powiększane na obszary gdzie jest to niczym nieuzasadnione przez co ulice/dzielnice sąsiadujące ze strefami są maksymalnie zapychane pojazdami, które normalnie rozłożyłyby się na większy obszar,

- dość blokowania miasta i niepotrzebnego zamykania zbyt wielu ulic podczas organizowania imprez masowych! Organizator imprezy będzie musiał zapewnić dojazd do imprezy oraz jej przebieg bez zakłócania życia w sąsiednim obszarze poprzez rozplanowanie logistyki wraz z władzami miasta,

- prowadzenie faktycznych konsultacji inwestycji z mieszkańcami, których one dotyczą, obecne "konsultacje" organizowane są przez ratusz w sposób uniemożliwiający zwykłym mieszkańcom uczestniczenie w nich (organizowanie w godzinach w których większość osób jest w pracy, brak szerokiego informowania o terminie konsultacji), powoduje to iż w konsultacjach uczestniczą ciągle te same osoby, przedstawiciele "pseudo ruchów miejskich" (...)


Ode mnie najlepsze życzenia, działajcie

Można zerknąć też tu: https://www.facebook.com/voxdemoswarszawa/


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#32 4.07.2016 21:29:29

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Świętokrzyska do likwidacji

Offline

 

#33 5.07.2016 09:00:11

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Świętokrzyska do likwidacji

Pomysł narodził się w głowie Michała H. (...) zauważył, że w pobliżu Pałacu Kultury, jezdnia jest za szeroka i można ją zwęzić bez szkody dla kierowców.

Normalnie, Ajnsztajn. Spostrzegawczy Dobromir. Rewelacja. Jak dobrze, że tam nie bywam. Ciekawe, co na to ci, którzy jednak muszą.

Podobno Grójecką też chcą zwęzić, coś chyba też chcą zwężać na Jana Pawła w okolicach Centralnego. Mam nadzieję, że prędko zwężą też Jerozolimskie, Solidarności, Okopową, Towarową i w ogóle wszystko, co ma więcej, niż dwa pasy. Im prędzej, tym prędzej (może?) w końcu dojdzie do rewolucji. Latarń mamy w mieście pod dostatkiem. A Starzyński i Starynkiewicz w grobach się przewracają.

Skądinąd, rewolucji nie będzie, tak myślę. Nic nikogo nie rusza. Wczoraj jedna pani z Targówka pół dnia się przechwalała na fb, że zawsze pod marketem parkuje na dwóch miejscach, żeby jej nikt wypieszczonego samochodziku nie uderzył swoimi brudnymi i paskudnymi drzwiami. Przechwalała się kilkakrotnie, bo wątek był dość żywy. Reakcja społeczeństwa? Żadna. Nikt jej nie napisał, że jest głupią krową, nawet chyba było wśród innych pań trochę zrozumienia dla tej bohaterskiej postawy. Jakie czasy, tacy bohaterowie.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#34 6.07.2016 22:34:10

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: Świętokrzyska do likwidacji

Chrisfoxie drogi, przecież w swojej stopce masz profetyczny opis Stasia Witkiewicza dzisiejszej rzeczywistości. Luz!

Co do "uroczej" właścicielki wypieszczonego cud auta. To taki nowy standard - Moje jest "mojsze" i najważniejsze. Ja już nawet zostałem obwołany faszystą gdy głośno wyraziłem dezaprobatę dla trzylatka, który przy konsekwentnej obojętności rodziców pluł  i rzucał jedzeniem we współpasażerów lotu.
A na parkingi polecam starą terenówkę. Problem lakieru nie istnieje, a zderzak jest na wysokości połowy drzwi. Jak jeździłem starą Gelendą nie było chętnych na podjeżdzanie pod zderzak. Zasada "duży i stary może więcej" skutecznie studzi różnych modernych z problemami.

A tak w ogóle to chyba stare dziady już jesteśmy i rzeczywistość dookólna zaczyna nam doskwierać


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#35 7.07.2016 09:26:21

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Świętokrzyska do likwidacji

Nie uwierzysz, ja zasadniczo jestem wyluzowany, może aż zanadto. W ogóle, za jedną z największych swoich wad uważam nadmiar empatii. Lubię ludzi, co nieraz stwierdzam z niejakim zdziwieniem - i bywa, że nawet psy (niekiedy, niektóre) lubię, choć uważam je za stworzenia plugawe. I tylko czasem...

Za faszystę uznawano mnie wielokrotnie, także tu, gdy w świetlanych czasach tego forum zapowiadałem nadciągający koniec Europy. Nawet to zabawne, gdy jedni uważają Cię za faszystę, inni pytają, czy jesteś Żydem a jeszcze inni podejrzewają o prawosławie. Śfinks jaki, normalnie

Z parkingami osobiście jakoś daję radę, samochód uważam za przedmiot użytkowy. Póki klimatyzacja działa i nie ma problemu z przeglądem rejestracyjnym, jest w porządku. Ryski parkingowe to taki przyczynek do westchnienia nad marnością, memento mori - zasadniczo nic aż tak złego

Natomiast, muszę przyznać, niszczenie Warszawy i uparte czynienie życia w tym mieście jeszcze gorszym, jest czymś, czego nie lubię. I idiotyzmu też nie lubię, mimo całego nadmiaru empatii oraz smutnego faktu, że nieraz dostrzegam go także u siebie (osobliwie ku wieczorowi ). Czasem mi się odruchowo coś napiętnuje - i efekty tego klawiaturowego bohaterstwa są nadzwyczajne. Przez moment robi mi się odrobinkę mniej źle.

Co się zaś tyczy dziadostwa, już dawno temu ogłosiłem córkom, że wnuczęta mają się do mnie zwracać w sposób tradycyjny - dziadu.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Haus Flieder https://www.hotels-world.pl/